Callum Ilott, Alfa Romeo’ya Yedek Sürücü olarak katıldı

0

Alfa Romeo Racing ORLEN, Callum Ilott’un 2021 sezonu için ikinci Yedek Sürücü olarak takıma katılmasıyla motor sporlarının yükselen yıldızlarından birini saflarında ağırlayacak.

Callum Ilott, Alfa Romeo Racing ORLEN’e 2021 için Yedek Sürücü olarak katıldı Alfa Romeo Racing ORLEN, Callum Ilott’un 2021 sezonu için ikinci Yedek Sürücü olarak takıma katılmasıyla motor sporlarının yükselen yıldızlarından birini saflarında ağırlayacak.

Alfa Romeo Racing ORLEN, Callum Ilott’un 2021 sezonu için ikinci Yedek Sürücü olarak takıma katılmasıyla motor sporlarının yükselen yıldızlarından birini saflarında ağırlayacak.

22 yaşındaki Ilott, 2019’daki ilk test görünümünün ve Abu Dabi’deki 2020 sezon sonrası testinde daha yeni bir çıkışın ardından iyi tanıdığı bir takıma katılıyor.

FIA Formula 2 şampiyonasını üç galibiyet ve altı podyumla ikinci sırada bitirdiği bir sezondan yeni çıkan Ferrari Sürücü Akademisi inductee, hızlı, tutarlı ve çalışkan bir sürücü olarak ün kazandı takımla ilk iki sürüşünde Alfa Romeo Racing ORLEN personelini büyük ölçüde etkileyen bir tutum ve beceri sergilendiği açıklandı takımın resmi sitesinde.

Genç İngiliz, diğer motor sporları kategorilerindeki yarış ve test taahhütleri nedeniyle Pole’un kullanılamadığı etkinliklerde Robert Kubica ile yedek sürücü görevlerini paylaşacak.

Ayrıca sezon boyunca bir dizi FP1 seansında yer alacak ve bu Cuma Portekiz Grand Prix’sinde başlayarak Formula 1 deneyimini daha da artıracak.

“Callum’u takımımızda ağırlamaktan mutluluk duyuyorum: junior serisindeki yolculuğu etkileyiciydi ve şüphesiz sıralamalardan geçen en yetenekli genç sürücülerden biri.

frederic Vasseur

Frédéric Vasseur, Takım Müdürü Alfa Romeo Racing ORLEN ve CEO Sauber Motorsport AG: “Callum’u takımımızda ağırlamaktan mutluluk duyuyorum: junior serisindeki yolculuğu etkileyiciydi ve şüphesiz sıralamalardan geçen en yetenekli genç sürücülerden biri.

Daha önce de bizimle çalıştı, her seferinde iş ahlakı ve iyi geri bildirimleri sayesinde kalıcı bir izlenim bıraktı ve diğer yarış programları nedeniyle çeşitli durumlarda kullanılamayacak olan Robert Kubica’ya çok olumlu bir katkı sağlayacağından şüphem yok.

Callum yoğun bir programa sahip olacak ve onu bu hafta sonu tekrar yolda görmek için sabırsızlanıyoruz.”

“Bu sezon için takıma katıldığım için gerçekten mutluyum ve Alfa Romeo Racing ORLEN ve Ferrari Sürücü Akademisi’ne bana duydukları güven için teşekkür etmek istiyorum.”

Callum Ilott

Callum Ilott, Yedek Sürücü Alfa Romeo Racing ORLEN: “Bu sezon için takıma katıldığım için gerçekten mutluyum ve Alfa Romeo Racing ORLEN ve Ferrari Sürücü Akademisi’ne bana duydukları güven için teşekkür etmek istiyorum.

Son iki yılda takımla yaptığım iki seans, bir Formula 1 takımının çalışma şekline alışmam için son derece yararlı oldu ve Alfa Romeo Racing ORLEN’deki yedek sürücülerden biri olarak yeni görevimde koşarak yere inebileceğimden eminim. Araçta olmak ve takımın ilerlemesini sürdürmesine yardımcı olmak için sabırsızlanıyorum.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir