Morbidelli, Emilia-Romagna Elemeleri’nde Altıncılıkla Hıza Geri Döndü

0

Morbidelli, Emilia-Romagna Elemeleri’nde Altıncılıkla Hıza Geri Döndü. Monster Energy Yamaha MotoGP’den Franco Morbidelli, Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia-Romagna’nın ikinci gününde hız kazandı.

Fabrika Yamaha adamı, sabahtan itibaren olumlu ivmeyi öğleden sonra devam ettirdi ve gridde altıncı sırayı garantiledi.

Fabio Quartararo Q1’e katılmak zorunda kaldı ve Q2’de bir yer sağlamaya yaklaştı. 15. yüzyıldan itibaren başlayacak.

Monster Energy Yamaha MotoGP‘den Franco Morbidelli, bu öğleden sonra Misano Dünya Pisti Marco Simoncelli’de sert bir şekilde bastırdı ve yarınki Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia-Romagna için altıncı sırada yer aldı.

İkinci sıradan başlayan ilk 12’lik, sakatlıktan döndüğünden beri ilk 12’ye giren Fabio Quartararo, Q2’de bir yeri güvence altına almak için Q1’de yoldaydı, ancak kaçırdı. 15. sıradan başlayacak.

Morbidelli FP4’teki bir başka sağlam performansın ardından, biraz soğuk koşullara rağmen bazı sıcak turlar almaya motive oldu.

1’39.244’lük bir vuruşla hücuma başlarken, yarı ıslak, yarı kuru pistte nereye itebileceğini keşfetti. İkinci denemesi 1’35.060’lık bir vuruştu ve yedi dakika kala pit şeridine girmeden önce onu dördüncü sıraya taşıdı.

İtalyan, mücadelesine iki buçuk dakika sonra devam etti. Dokuzuncuya düşmüştü ve taze kayganlıkları içinde ısı olduğu anda itmeye başlamaya istekliydi.

Ancak sarı bayraklar bir sonraki uçan turunun iptal edilmesine neden oldu. Ancak soğukkanlı Yamaha adamı derine indi ve son turunda 1’33.526’lık bir set belirleyerek gridde ilk turdan 0.481 sn.

Bu sabahki FP3’te ilk 10’a girmeyi garantileyemeyen Quartararo, Q1’e katılmak zorunda kaldı. FP4’i kurutma ama yine de nemli koşullarda pisti iyi bir şekilde anlamak için sonuna kadar kullanmıştı ve sürücülerin çoğunluğunun 15 dakikalık atış için önündeki pit şeridinden çıkmasına izin vermeye karar verdi.

1’37.593’lük kıyaslama turu onu geçici olarak ilk sıraya koydu. Ancak pist koşullarının iyileşmesiyle bir saniye bile rahatlayamadı.

El Diablo kararlı bir şekilde mücadele ediyordu ve attığı hemen hemen her turda ilk 2’ye geri dönüyordu. Lastik değiştirmek için gelmek zorunda kalmadan, sarı bayraklar nedeniyle altıncı denemesinde yuvarlanmak zorunda kalana kadar seans boyunca zorlamaya devam edebildi.

İki dakikadan fazla bir süre kala, iki deneme için daha zaman vardı. İlkini hücum etmeden önce lastiklere ısı getirmek için kullandı, ancak yine sarı bayraklarla 1’34.411’lik son turu iptal edildi. Quartararo, Q1’i 1’34.476sn, 1.083sn ile beşinci sırada bitirdi ve yarınki yarışa P15’ten başlayacak.

Franco Morbidelli

“Bizim için güzel bir gündü. Takım, doğru zamanda doğru hamleleri yapmak ve bisiklette doğru değişiklikleri yapmak için harika bir iş çıkardı.

Bisiklette dünden daha iyi hissediyordum, bu yüzden iyi adımlar attık. Bu sabah doğrudan Q2’ye girebildim, ki bunu umuyorduk.

Islakta gerçekten zordu, ama yine de başardık. Ve bu öğleden sonra yine zor şartlarda iyi bir eleme yaptık.

Bu da bisikletle kendimi daha iyi hissettiğim anlamına geliyor ve bu olumlu. Austin’den buraya kadar yapmak istediğimiz ve yapmayı planladığımız her şey oldu.

Şimdi, yarın havanın nasıl olacağını görmemiz gerekecek ve yarışta da gelişmeye çalışmamız gerekecek.”

Fabio Quartararo

“FP3’te doğrudan Q2’ye girmek için elimden gelen her şeyi denedim ve ilk 10’dan bu kadar uzakta bitiremedik.

Islakta büyük bir gelişme yaptık, ama bu öğleden sonra koşullar tam olarak nefret ettiğim şey oldu, bu yüzden Q1’in zor bir iş olacağını biliyordum.

Sonunda, tur iptal olmadan önce Q1’de 3. oldum. Beklediğim gibi olmadı çünkü karışık koşullarda bazı mücadeleler yaşadım ve son iki sektörde yeterince risk almadım. Ama bu anlaşılabilir bir durum.

Temkinli taraftayım: Islak yamalarla çok fazla risk almayacağım. Sonunda P15’ten başlayacağım. Bu konuda çok endişeli değilim.

Tabii ki, bu pozisyonda olmak istemiyordum, ama şimdi olduğum için, harika bir başlangıç ve harika sollamalar yapmam gerekecek ve neler olacağını göreceğiz. Yarın ayrıca yarış için hangi lastikleri kullanacağımızı göreceğiz.”

Massimo Meregalli

“Bugün karışık bir gün geçirdik ve sadece pist koşulları açısından değil. Franky harika bir iş çıkardı ve iyileşme sürecinin çok iyi gittiğini gösteriyor.

Elbette, bu zor koşullarda sürüş yaparken% 100 fitness seviyesinde olmadığını göz önünde bulundurarak, harika bir performans verdi.

Ayrıca, takımın bisikletle bu kadar rahat hissetmesi için yaptığı iyi çalışmaların da altını çiziyor. Fabio bu karışık koşullarda genel olarak asla gerçekten rahat değildi ve bu ona Q2’de bir yere mal oldu.

Yarışa 15. İyi hava koşullarıyla hızı hakkında herhangi bir şüphemiz yok ve yarın için tahminler kuru kalacağını öngörüyor.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir