Dovizioso ve Rossi için Evde Zor Elemeler

0

Andrea Dovizioso ve Valentino Rossi, yarınki EmiliaRomagnaGP’ye sırasıyla 21 ve 23 ncü. PETRONAS Yamaha Sepang Racing Team’in iki MotoGP sürücüsü, Andrea Dovizioso’nun 21., Valentino Rossi’nin ise 23. oldu.

İtalya e dell’Emilia Romagna’daki Gran Premio Made Elemeleri sırasında zorlu ve karışık koşullar yaşadı.

Dovizioso, zorlu koşullara rağmen FP3’te Cuma günkü en iyi turunu geliştirmekte gecikmedi. Misano pistinde zaman bulmaya devam eden İtalyan’ın en iyi turu – 1dk 42.251 sn – onu FP3’ün sonunda 22 nci.

‘Dovi’ tur süresini iyileştirmeye devam etmekte gecikmedi, ancak karışık koşullarda gerçek temposunu bulmakta zorlandı.

Son uçuş turunda 1dk 36.639 saniyelik bir zaman belirleyerek, Q1’i 11. sırada bitirdi ve yarınki ev yarışına 21 nci oldu.

FP3, Rossi için zor bir seans olduğunu kanıtladı ve 45 dakikanın başında ıslak koşullar sonunda iyileşmeye başladı.

İtalyan nihayetinde seansı 1dk 42.601 saniyelik turuyla 23. sırada noktalasadı. Ne yazık ki mücadeleleri Q1’de devam etti, ancak tur zamanının birazını tıraş edebildi.

Sarı bayrak ihlali nedeniyle son turunu sildirdikten sonra ‘Vale’, seansı 1dk 37.948 sn’lik bir turla 13. sırada bitirdi, bu da kariyerinin son iç saha yarışında 23. sıraya yükseleceği anlamına geliyor.

Dovizioso ve Rossi, EmiliaRomagnaGP yerel saatle 14:00’te (20:00 MYT) 27 turluk MotoGP yarışıyla sona ermeden önce, yarın ısınma için yerel saatle 10’da (16:00 MYT) piste çıkacaklar.

Andrea Dovizioso

“Şu ana kadar bizim için çok zor bir hafta sonu oldu, özellikle de havayla birlikte ve bisiklette kendimi iyi hissetmiyorum.

Koşulların yarı kuru ve yarı ıslak olduğu Elemelerde istediğim kadar hızlı değildim. Bu bisiklet için en iyisi değil ve çok zorlamama izin veren bir duyguya sahip değildim, bu yüzden griddeki pozisyon iyi değil.

Yarışta zor olacak, ancak ne yapabileceğimizi öğrenmeye çalışacağız, grupta kalmaya çalışacağız ve neler başarabileceğimizi göreceğiz.

Yarın diğer sürücüleri sollamak zor olacak, ancak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.”

Valentino Rossi

Resim Küçük Resmi

“Çok zordu çünkü koşullar bizim için çok kötü ve çok zordu. Bisikletle veya lastiklerle çok iyi bir his yaşamadım, bu yüzden oldukça yavaştım.

Pozisyon yarış için kötü, ancak yarın için tahminler iyi ve kuru bir yarış yapacağız. Umarım böyle olur çünkü normal koşullarımız varsa, tamamen kuruysa, o zaman rekabetçi olabileceğimizi düşünüyorum.

Bu hafta sonu benim için çok duygusal. Misano’da normal bir hafta sonu zaten duygusaldır, ancak bu durumda daha da fazla hale gelir.

Ayrıca zor çünkü yapılacak çok şey ve çok fazla istek var. Yarın yarıştan sonra taraftarlara “ciao” deme şansım olduğunda çok duygusal olacağını düşünüyorum. Yine de kendimi iyi hissediyorum.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir