İtalyan, 2022 şampiyonluk umutlarını artırmak için heyecan verici bir zafer için son turda Bagnaia’yı geçti.

0

Enea Bastianini, MotoGP Race, Aragon MotoGP, 18 September 2022 // Gold & Goose / Red Bull Content Pool // SI202209180222 // Usage for editorial use only //

İtalyan Enea Bastianini, Pazar günü Aragon GP’yi kazanmak ve 2022 şampiyonluk umutlarını artırmak için son turda geçmeden önce vatandaşı Francesco Bagnaia’nın arkasında zaman geçirdi.

– Bagnaia, son dört yarışı üst üste kazandıktan sonra, takım arkadaşı Jack Miller ikinci, Bastianini üçüncü, Aprilia’dan Aleix Espargaro dördüncü ve Fransız Johann Zarco beşinci ile Ducati adına pole pozisyonunda başladı.

Bagnaia’nın üst üste beş MotoGP yarışını kazanan üçüncü sürücü olma girişimine, Avustralyalı Miller’ın birinci tura çıkmasının önüne geçmek için mükemmel bir başlangıç yaptı.

– Altı kez MotoGP şampiyonu Marc Márquez, birinci virajdan 13. virajdan altıncı tura kadar sahada mücadele etti, ancak dördüncü virajdaki çıkışında şampiyonluk lideri Fabio Quartararo’nun doğrudan Repsol Honda sürücüsüne geçtiğini gördü.

– Hüküm süren dünya şampiyonu Quartararo kaza yaptı, ardından üç virajdan sonra Márquez yanlışlıkla dışarıda bulunan Takaaki Nakagami’ye rastladı ve bu da Japon sürücünün de yarıştan çıkmasına neden oldu.

– Bastianini birkaç tur sonra Bagnaia’dan kısa bir süre sonra liderliği ele geçirdi ancak unvan rakibinin liderliği yeniden ele geçirmesine izin vermek için iki hata yaptı, ancak Bastianini zafer kazanmak için tekrar geçtiği son tur draması için.

Rimini’li 24 yaşındaki Bastianini, “Pecco’ya gerçekten yakın olmadığım için sollamak zordu. Bu sollamadan sonra, önde kalmak ve bu yarışı kazanmak için gerçekten çok zorladım. Yaz tatilinden sonra daha hızlı döndük ve şimdi ne olacağını yarıştan yarışa görmek zorundayız.”

– Güney Afrikalı Brad Binder üçüncülükte rahattı, ancak İspanyol Espargaro boşluğa girmeye başladı ve podyumda bitirmek ve kendi şampiyonluk şansını artırmak için iki tur kala onu usulüne uygun bir şekilde geçti.

Red Bull KTM Factory Racing’den Binder dördüncü, Miller beşinci, İspanyol Jorge Martin altıncı, Ducati adına Zarco sekizinci ve Binder’ın Portekizli takım arkadaşı Miguel Oliveira 11. oldu.

– Álex Márquez Honda’da 12., İspanyol Pol Espargaró Repsol Honda ile 15., Avustralyalı Remy Gardner 16. ve vatandaşı Raúl Fernández Tech3 KTM Factory Racing ile 20. sırada yer aldı.

– Fransız Quartararo, Bagnaia’yı bu sezon beş yarış kala sadece 10 puanla lider durumda ve Espargaro’yu 17, Bastianini 48, Miller 77, Zarco 78 ve Binder 83 puanla Japonya’ya götürürken liderlikten çıkardı.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir