Ducati ön sıra lokavtı. Pecco Bagnaia, Made in Italy Grand Prix’sinde pole pozisyonunu aldı.

0

Bu sezon üst üste dördüncü kez Pecco Bagnaia, İtaly Grand Prix’sine pole pozisyonundan başlayacak ve Emilia Romagna, yarın öğleden sonra Misano Dünya Pisti “Marco Simoncelli”de yapılacak.

Ducati Lenovo Team sürücüsü, başka bir sansasyonel eleme seansının kahramanıydı. İlk üç ıslak serbest antrenman seansının sonunda on birinci olduktan sonra Bagnaia, kaygan lastiklerde çok rekabetçi olduğunu kanıtladı.

FP4’ü ikinci sırada tamamladı ve ardından Q1’de birinci olarak Q2’ye erişim sağladı. Zorlu pist koşullarına rağmen, asfaltta hala bazı ıslak yamalar varken, İtalyan sürücü hata yapmadan zorlamaya devam etti.

Sıralamanın son belirleyici seansında da en hızlı olduğunu doğruladı ve bu sezon onuncu kez ilk pozisyonu ve ön sıra başlangıcını garantiledi.

Cuma gününü zirvede tamamladıktan sonra FP3’ün sonunda genel olarak üçüncü en hızlı zamanı ayarladıktan sonra doğrudan Q2’ye giren Jack Miller için de mükemmel bir eleme oldu.

Sıralama turlarında, kaygan lastiklerde, Avustralyalı sürücü bir kez daha çok hızlıydı ve takım arkadaşının pole pozisyonundan sadece 25 binde bir yaptı.

Ducati Lenovo Team ikilisi bu yıl üçüncü kez griddeki ilk iki pozisyondan yan yana başladı. Ducati için kendi grand prix’sinde harika bir sıralamayı tamamlayan Sky Racing Team VR46 sürücüsü Luca Marini, MotoGp‘deki ilk ön sıra başlangıcını kazanarak üçüncü en hızlı zamanı tamamladı.

Bologna merkezli üretici için, aynı zamanda ilk kez üç Ducati Desmosedici GP makinesi bir MotoGP yarışında sahanın geri kalanından önce başlayacak.

Garajın diğer tarafında Michele Pirro için şanssız bir gündü. Bu hafta sonu Misano’daki GP’ye joker olarak katılan Ducati Test Takımı sürücüsü, Q1’deki bir kaza onun gelişmesini engellediği için yarışa sadece 22 nci.

Francesco Bagnaia (#63 Ducati Lenovo Team) – 1.(1:33.045)
“Kendi büyükçekmecemde, hayranlarımın önünde pole pozisyonunu almak, Cumartesi günü sona ermek için harika bir yol!

Bu sabah, kullanılmış ıslak lastiklerle gerçekten rahat hissettim, ancak yeni lastiklerle daha fazla mücadele ettim ve doğrudan Q2’ye giremedim.

Belki de Q1’de olmak bizim için daha iyiydi çünkü kaygan lastiklerde daha fazla tur yapmamıza ve potansiyelimizi görmemize izin veriyordu.

Bu bana bir sonraki seansta daha fazla zorlamak ve pole almak için daha fazla güven verdi. Umarım kuru bir yarış yapabiliriz çünkü orada çok rekabetçi olduğumu hissediyorum, ancak genel olarak her koşulda savaşmaya hazırız”. 

Jack Miller (#43 Ducati Lenovo Team) – 2.(1:33.070)
“Elemelerde bugün sonuçtan memnunum: Pecco’nun pole pozisyonuna gerçekten yakın bitirdik ve ön sıra her zaman başlamak için harika bir pozisyon.

Genel olarak, hem takım hem de Ducati için harika bir gündü ve Marini üçüncü oldu. Yarın sonucu tekrarlamaya çalışacağız, ama kesinlikle önümüzde çok zorlu bir yarış var.

Pist muhtemelen kuru olacak ve tüm hafta sonu boyunca benzer koşullarda sürüş şansımız olmadı. Ayrıca, bu hafta sonu daha düşük sıcaklıkları göz önünde bulundurarak Eylül yarışında veya iki günlük test sırasında toplandığımız verilere fazla güvenemeyeceğiz.

Bilinmeyene doğru gideceğiz, ama elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız”.

Michele Pirro (#51 Ducati Test Sürücüsü) – 22.(1:37.880)
“Bugün umduğum gibi gitmedi ve oldukça hayal kırıklığına uğradım.

Hem bu sabah hem de öğleden sonra kaza yaptım, elemelere katılmamı tehlikeye attım. Ekibimden özür dilerim, ne yazık ki bu gece yapacak fazladan işleri olacak.

Güvenlerinin karşılığını vermek için yarınki yarışta elimden geleni yapmaya çalışacağım. İlk on için savaşmak gerçekten zor olacak çünkü çok geriden başlayacağım, ancak yarışı pist kenarından izleyecek tüm taraftarları eğlendirmek için iyi bir yarış çıkarmaya çalışacağım”.

Ducati Lenovo Takımı sürücüleri yarın ısınma için yerel saatle 10.00’da piste geri dönerken, yarış 27 turluk mesafe üzerinden İtalya saatiyle 14.00’te başlayacak.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir