SUZUKI, MISANO’DA CUMARTESI GÜNÜ KAZAYLA BOĞUŞTU

0

İtalya’nın kuzey-doğu kıyısındaki Misano Dünya Pisti Marco Simoncelli’de Cumartesi gününe çok nemli ve puslu bir başlangıç oldu ve bu da FP3’ün başlarında herkesin gelişmesini zorlaştırıyor.

Joan Mir, orta-yumuşak kombinasyonu kullanarak 6. Kısa bir süre sonra en üst sırayı almıştı. Alex Rins de gelişmeye çalışıyordu, ancak 13.ncü, Erken formuna ve sektör 1’de en hızlı olmasına rağmen, Mir FP3’ü 12.sırada tamamlarken

Emilia-Romagna GP – 2. Gün Raporu

23 Ekim EmiliaRomagnaGP grid pozisyonları:

Alex Rins: 13th – 1’34.418 Joan Mir: 18th – 1’35.683


FP4, tüm MotoGP™ sürücüleri için günün en zor seansı olduğunu kanıtladı ve hızla kuruyan bir pistle tam ıslaklar ve kayganlıklar arasındaki kararı zorladı. 

Duran su temizlenmişti, ancak sıcaklıklar hala düşüktü, bu 30 dakikalık seans boyunca 8 çökmeye neden oldu. 

Joan Mir, 15. nci Q1, birkaç üst düzey binicinin ilk iki sıra için mücadele ettiği son derece rekabetçi bir seanstı.

Her iki Takım Suzuki Ecstar’ın binicileri de ‘durmak yok stratejisini’ seçti ve yumuşak kaygan kombinasyonunu seçti. 

Her zaman En İyi 5 binici içinde üst üste beş hızlı tur dizisi kurmaya devam ettiler. Mir’in son uçan turu sarı bayraklara takıldı ve son virajda düştü.

İyileşmek ve iyileştirmek için elimizden geleni yaptık, ancak koşullar çok zordu ve sonunda Q1’in sonunda daha iyi hissetmelerine rağmen iyi kalifiye olmadık. Yarın mümkün olduğunca çok yer kazanmayı umuyoruz.”SUZUKI, MISANO'DA CUMARTESI GÜNÜ KAZAYLA BOĞUŞAN

Rins, sondan bir önceki uçan turunda 2. Bu nedenle GSX-RR sürücüleri yarınki gridde 13 ve 19’uncu sıradan başlayacaklar. Neyse ki, ikisi de kazaları sırasında yaralanmamış.

Geçen ayki testte ve buradaki yarışta topladığımız veriler sayesinde kurulumumuzun ve lastiklerimizin ne olacağını zaten biliyoruz.

Alex Rins

Alex Rins


“Q2’ye girmeye çok yaklaşmıştım, ancak ne yazık ki yarışa P13’ten başlayacağım. Bir bakalım, çünkü yarın çok farklı olacak.

Bugün çok fazla kaza geçiren herkes için çok zor oldu ve yarın umarım daha kolay olur. Geçen ay testte ve buradaki yarışta topladığımız veriler sayesinde kurulumumuzun ve lastiklerimizin ne olacağını zaten biliyoruz.”

Son birkaç gündür zor şartlarda ata biniyoruz ve yarın tamamen kuru ve güneşli olacak. Bu sabah FP3’te kötü bir kaza geçirdim ama neyse ki iyiyim ve yarın zorlamaya ve güzel bir yarışın tadını çıkarmaya hazırım.

Joan Mir

“Bu dünyada bir şeyler ters gittiğinde, her şey ters gider – bugün bizim günümüz değildi!

FP3’te ıslak koşullarda oldukça rekabetçiydim, ancak dün olduğu gibi, pist kurudukça kayganlık hissini daha zor ve daha zor buldum.

FP4’te ve Q1’de kaza yaptım çünkü koşullar zordu ve lastikle doğru hissi yakalayamadım. Pist günün sonuna doğru daha iyiye gidiyor ve yarının kuru olması gerekiyordu, bu yüzden düşük grid pozisyonundan bile iyi bir iş yapmayı umuyorum.”

Yarının kuru olması gerekiyordu, bu yüzden düşük şebeke pozisyonundan bile iyi bir iş yapmayı umuyorum.

Joan Mir

Ken Kawauchi – Teknik Menajer
“Bu sabah oldukça emin hissettik, ancak hava hızla bunu değiştirdi ve hem Joan hem de Alex mücadele etti, Q2’ye giremediler.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir