McLaren Group, Audi tarafından satın alındığını reddetti

0

Carlos Sainz, McLaren MCL35

Audi’nin F1’de yarışmak amacıyla McLaren’ı satın aldığını haberlerinin ardından marka sorunları açıklaması

McLaren, bir Autocar’da Alman üreticinin Formula 1’e girmesini sağlamak için tüm grubu satın aldığını bildirmesinin ardından Audi tarafından satın alındığını ile ilgili resmi siteden bir duyuru yayınladı.

Marka yaptığı açıklamada, hikayenin “tamamen yanlış” olduğunu söyledi ve ekledi: “McLaren’ın teknoloji stratejisi her zaman devam eden tartışmaları ve diğer otomobil üreticileri de dahil olmak üzere ilgili ortaklar ve tedarikçilerle işbirliğini içeriyordu, ancak McLaren Grubu’nun sahiplik yapısında herhangi bir değişiklik olmadı.”

Bir Audi sözcüsü bu aşamada ekleyecek resmi bir yorum yapmadı, ancak Reuters dün Audi’nin “işbirliği fırsatlarına açık” olduğunu bildirdi.

BMW’nin Woking markasıyla ilgilendiğine dair daha önceki haberler daha sonra Münih firması tarafından reddedilmişti.

F1 açısından bakıldığında, anlaşma Audi’nin sahibi olan Volkswagen Grubu’nun grand prix yarışlarına doğrudan erişmesini sağlayacaktı. 

Volkswagen, on yılın ortalarında tanıtılması gereken yeni bir F1 güç aktarma organının spesifikasyonuyla ilgili tartışmalara dahil oldu ve açıkça motor sporlarının zirvesine bir bağlılık düşünüyor.

Audi kardeş markası Porsche de yeni motor sporları patronu Thomas Laudenbach’ın geçtiğimiz günlerde Autocar’a söylediği gibi F1’e geri dönmeyi düşünüyor.

Porsche’nin F1’e girmesinin en olası yolunun mevcut bir takıma güç aktarma organı ortağı olarak olacağı düşünülüyor, şu anda Milton Keynes’te kendi bağımsız güç aktarma organı departmanını inşa eden Red Bull ile – böyle bir anlaşma için en olası seçenek olarak kabul ediliyor.

kaynak : McLaren Racing – McLaren Group açıklaması

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir