Sergio Perez Soru-Cevap

0

Red Bull’daki ikinci yarış hafta sonunda bu kadar hızlı olmak ve bu kadar kısa sürede araçtan maksimumu çıkarabilmek için kendimi bile şaşırttım.

Red Bull’daki ikinci yarış hafta sonunda bu kadar hızlı olmak ve bu kadar kısa sürede araçtan maksimumu çıkarabilmek için kendimi bile şaşırttım.

Küçük bir hatanın Imola’daki pole pozisyonuna mal olduğunu söylemiştin. Ön sırada yer almak nasıl bir duygu?

Imola’da ön sırada yer aldıktan sonra ilerlememden çok memnun kaldım. Red Bull’daki ikinci yarış hafta sonunda bu kadar hızlı olmak ve bu kadar kısa sürede araçtan maksimumu çıkarabilmek için kendimi bile şaşırttım. Geriye dönüp baktığımda, böyle farklı bir arabaya ve sürüş tarzına uyum sağlayabilmenin kesinlikle bana büyük bir güven artışı sağladığını düşünüyorum ve bana iyi adapte olabileceğimi gösterdi.

Arabayı anlamaya başlıyorum ve bu benim için çok olumluydu.

Perez

Takımdaki herkes RB16B’nin ne kadar rekabetçi olduğunu biliyor mu?

Motivasyon çok yüksek. Red Bull’da çalışma şeklimiz, yarış hafta sonumuzu bundan maksimumu almaya hazırlıyoruz çünkü her şeyi doğru yaparsak yarışı kazanma şansımızın gerçekçi olduğunu biliyoruz.

Takımdaki herkes de RB16B’yi geliştirmeye çalışmak için gerçekten çok zorluyor, böylece her hafta sonunu her iki otomobille de en üst düzeye çıkarabiliriz – hedef bu. Imola, 1-2 bitirmemiz gerektiğini düşündüğüm için kaçırılmış bir fırsattı ama umarım bu hafta sonu bunu başarabiliriz.

Takım Portekiz’deki bir sonraki turda ne umuyor?

Imola, özellikle yakın zamanda takım değiştirdiyseniz, üstüne çıkmak ve en üst düzeye çıkarmak için oldukça zor bir pist, ancak Portekiz’de karışımda olmayı ve her şeyi araçtan çıkarmayı umuyorum. Aracın neler yapabileceğini biliyoruz ve amaç potansiyelini sunmak. Olumlu olan, temponun orada olması, sadece formumuzu oluşturmaya devam etmemiz ve ileriye doğru bir adım daha atmamız gerekiyor.

Ne kadar çok çalışırsan, o kadar çok başarıya ulaşırsın, bu yüzden analiz ederim, not alırım, mühendislerle konuşurum ve görüntüleri izlerim.

Sergio perez

Yeni bir arabayla başa çıkmak zaman alır. Bunun arkasındaki süreç nedir?

Arabada vakit geldi. Belli ki ne kadar çok çalışırsan, o kadar çok dışarı çıkarsın, bu yüzden analiz ederim, not alırım, mühendislerle konuşurum ve görüntüleri izlerim. Yaptığınız her şey sizi mümkün olduğunca hazırlamanıza yardımcı olur. Bu yıl takım değiştiren herkesle görebilirsiniz, hız kazanmak zaman alıyor. Herkes iyi, herkes son derece hızlı, her şey doğal olarak size gelmeden önce geçmeniz gereken bir süreç ve umarım sezonun açılış yarışlarında bunu başarabiliriz.

Portekiz ve İspanya’daki bir sonraki yarışlar, sezonun arka arkaya ilk hafta sonlarıdır. Algarve’ye giden düşüncelerin neler?

Portekiz yarışa gitmek için harika bir yerdir. Takvim için oldukça yeni ve geçen yıl yeni asfalt ile zor oldu, bu yüzden kavrama açısından bu yıl nasıl olduğunu görmek ilginç olacak ama kesinlikle iyi bir pist olduğunu düşünüyorum. Sezonun ilk arka arkaya ve yarışlar şimdi kalın ve hızlı geliyor, bu yüzden üzerinde olmak önemli olacak!

Portekiz Grand Prix’sine kadar olan yapımda keyfini çıkarmanız için seçtiğimiz Takımın seçtiği çalma listesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir