Dördüncülük yapabileceğimiz maksimum şeydi

0

Sergio Pérez “Bugün benim tarafımda yoğun bir yarıştı! Lando 4. virajda beni geçmeyi başardı ama dört tekerleği de pist dışında olduğunu düşündüm

Sergio Pérez “Bugün benim tarafımda yoğun bir yarıştı! Lando 4. virajda beni geçmeyi başardı ama dört tekerleği de pist dışında olduğunu düşündüm

Bugün benim tarafımda yoğun bir yarıştı! Lando 4. virajda beni geçmeyi başardı ama dört tekerleği de pist dışında olduğunu düşündüm, bu yüzden pist sınırları nedeniyle yeri geri vermek zorunda olacağını düşünerek savunma yapmadım ama durum böyle değildi. Benim tarafımda yanlış bir değerlendirme ve bir hataydı ama Lando’nun arkasında sıkışıp kalmak yarış stratejimizi tehlikeye attı ve bize çok zaman kaybetti. Onu geçtiğimde tempom iyiydi ama sanırım hasar çoktan verilmişti.

Daha sonra bir Güvenlik Arabası umuduyla uzun süre devam ederek strateji ile farklı bir şey yapmaya çalıştık, ancak işe yaramadı ve dördüncü yapabileceğimiz maksimum şeydi.

Tüm hafta sonu Mercedes ile tekrar çok yakındı ve bence tüm sezon boyunca durum böyle olacak.

Sergio Pérez

“Kesinlikle araçla ve yarış temposuyla iyi bir ilerleme kaydediyoruz, sürdüğüm ekstra kilometrelerle bunu giderek daha fazla anlıyorum. Tabii ki hala üzerine çıkmam ve geliştirmem gereken alanlar var ama bu sadece bir süreç ve gelecek hafta Barselona’da çok çalışmaya devam edeceğiz.

Tüm hafta sonu Mercedes ile tekrar çok yakındı ve bence tüm sezon boyunca durum böyle olacak. Bazı hafta sonları onlar daha hızlı olacak, diğerleri ise biz olacağız.

Bu yüzden sadece başımızı eğdiğimizden ve çok çalışmaya devam ettiğimizden emin olmalıyız.”

Portekiz Grand Prix Top 10

KONUMSÜRÜCÜTAKIM
1Lewis HamiltonMercedes
2Max VerstappenRed Bull Yarış Honda
3Valtteri BottasMercedes
4Sergio PérezRed Bull Yarış Honda
5Lando NorrisMcLaren
6Charles LeclercFerrari
7Esteban OconAlpine
8Fernando AlonsoAlpine
9Daniel RicciardoMcLaren
10Pierre GaslyAlphaTauri

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir