Mick Schumacher’in Amerika Birleşik Devletleri Grand Prix’i ön değerlendirmesi

0

Mick Schumacher bu hafta sonu gerçekleşecek olan sezonun Amerika Birleşik Devletleri ayağındaki yarışa dair görüşlerini yaylaştı takım.

Uralkali Haas F1 Takımı’nın 2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası 17. nci ayağı Amerika’nın ve özellikle Austin, Teksas’ın nesini seviyorsun?

“Bu bizim kendi ev yarışımız, bu yüzden açıkçası bunun için heyecanlıyım, ama bundan çok daha fazlası.

Austin ve Amerika’yı seviyorum. Bu özel ve Formula 1’in henüz o kadar büyük olmadığı bir şey ama özellikle ‘Drive to Survive’ serisi nedeniyle çok büyük olmanın eşiğindeyiz.

Harika bir gösteri olduğu için dört gözle bekliyorum, her zaman çok şey oluyor ve açıkçası, Amerika’ya geri dönmek için çok heyecanlıyım.” dedi

Mick Schumacher, Uralkali Haas F1 Team
Mick Schumacher, Uralkali Haas F1 Takımı

Bu pistte daha önce yarışmadınız, ancak daha önce ünlü savaşlara ev sahipliği yapmış köşelerin çoğuyla anında tanınabilir. Etrafında yarışmak için en çok hangi bölümde yarışıyorsunuz ve daha önce Turn 1’e yokuş yukarı koşmak gibi bir şeyle karşılaştınız mı? şeklinde yöneltilen soruya ise sürücü şu cevabı verdi.

“Bence çok özel bir pist. Dar köşelerle süper hızlı olan ilk bölüme sahipsiniz ve çok engebeli, bu yüzden kesinlikle bir meydan okuma ama aynı zamanda sollamanın kesinlikle mümkün olduğu bir yarış pisti.

Umarım bizim için ıslak bir yarış olur, çünkü bize en fazla fırsatı verir, ancak değilse, o pistte yarışmayı dört gözle bekliyorum.

Daha önce de ünlü savaşlar yaptığını söylüyorsunuz ve eminim bir gün bu savaşların bir parçası olabileceğiz.”

Avrupa’yı terk etmemize rağmen, soğuk hava bizi takip etmeye hazır. Daha önce lastiklerin Formula 1’de yönetmeyi öğrenmenin en zor şey olduğundan bahsetmiştiniz, kelime oyununu bağışlayın ama sezonun ikinci aşamalarına gelmeleri konusunda daha iyi bir tutuşa sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz?

“Lastikler farklı hava koşullarında farklı davranıyor, bu yüzden başaracağımıza eminim. Takımla sürücülerden daha fazla deneyime sahibiz, ancak öğrenmemiz gereken bir şey ve bunu yapma fırsatına sahip olmamız harika.

Umarım önümüzde Avrupa kadar soğuk değil, biraz daha sıcak birkaç yarış geçirmeyi başarabiliriz.” dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir