Bir F1 sürücüsünün değerli izinlerini nasıl geçirdiği. Sezonun ilk yarısı Max Verstappen için ağırlıklı olarak yükseklerle dolu, 11 yarışın beşini kazandı, ilk grand slam’ini topladı ve Formula 1 kariyerinde ilk kez şampiyonluğa ulaştı.

Ancak, son iki yarışta Hollandalı sürücü için farklıydı. Silverstone’da Mercedes’in Lewis Hamilton’ı ile çarpışması, Copse’daki bir lastik duvarında 51G’nin ağır bir etkisini kaydettiğini gördü.

Ve Macaristan’daki en son yarışta ilk tur çarpışmasında, zorlu bir mücadele P10’da bitiş çizgisine ağır hasarlı bir araba ile gördü.

Bunu göz önünde bulundurarak, iyileşmek için biraz izin almaya hak eden biri varsa, o da Max’tir.

Sezonun ikinci yarısına hazır olmalıyım ve kalan yarışları kazanmaya odaklanmam gerekiyor.

Max Verstappen

“İki haftamın çoğunu evde geçireceğim.” dedi. “Bunun bir kısmı için seyahate çıkacağım, biraz rahatlayacağım, ancak çok fazla değil çünkü sezonun ikinci yarısına hazır olmam ve kalan yarışları kazanmaya odaklanmam gerekiyor.”

Baş Hidrasyon Sorumlusu İş Başında
Baş Hidrasyon Sorumlusu İş Başında© Vladimir Rys

Moladan memnunum, bir hafta ya da on gün rahatlayacağım.

Sürücülerin çoğu, sezonun ritmini bozayıp mahvettiklerinden zevk alamıyor. Max, buna pek aldırmıyor. “Molada iyiyim, bir hafta ya da on gün rahatlayacağım. Bence gevşeyebildiğin, antrenmanlar için endişelenmediğin, istediğini yiyebileceğin ve sonra geri dönebileceğin için iyi bir şey.” dedi.

Max büyük bir sim yarış hayranıdır ve Coronavirus salgını sırasında, 2020’nin başında, neredeyse çoğu gün yarışırken bulunabilir. Bu süre zarfında birkaç şampiyonada yarıştı, bu şekilde gevşedi, bu yüzden mola sırasında sim’inde mi oturacak?

Max, kazanan doğası nedeniyle ancak kazanabildiği takdirde yarışacağını açıklamadan önce, “Muhtemelen biraz sim yarışı yapacağım, eğer etrafta benim için bazı yarışlar varsa,” dedi. “Bu, bir yarışa katılmak isteyip istemediğime dair uygulamaya koyabileceğim süreye bağlı.”

Spa takvimdeki en sevdiğim parçadır ve oraya gitmek her zaman güzeldir.

Max Verstappen Max ve Takım, 27 Ağustos Cuma günü Belçika’da Spa-Francorchamps’ta piste geri dönecekler ve Max tatilini dört gözle bekliyor olsa da, yarışa geri dönmek için şimdiden heyecanlı.

“Takvimdeki en sevdiğim parça ve oraya gitmek her zaman güzel. Umarım orada harika bir sonuç alabiliriz, ancak yine de Spa’da tur at sürmenin tadını çıkaracağımı biliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir