Max Verstappen olmak, F1’in geleceğinin arkasındaki hikayesi

0

Max Verstappen‘in 5 Eylül’deki Hollanda Grand Prix’si öncesinde RedBull’un içerik dağıtıcı portalı redbullcontentpool.com’da yeni bir podcast yayınlandı.

Red Bull Racing Honda sürücüsünün küçük karting umudundan küresel motor sporlarının en tanınmış yüzlerinden birine meteorik yükselişi hakkındaki büyüleyici hikayeleri

– 18 yaşında Formula 1’deki ilk maçını kazandığından beri Verstappen, düzenli olarak podyuma yaptığı ziyaretlerle F1’in önde gelen süperstarlarından biri haline geldi.

Bu sezon, yeteneğine uygun bir araçla, 23 yaşındaki sürücü şampiyonluğu için Lewis Hamilton ile başa sahaya çıkacak.

– Nick Bright’ın ev sahipliği ile Max Verstappen, babası eski F1 pilotu Jos Verstappen’in yanı sıra yarış çağdaşları Alex Albon, Pierre Gasly ve Liam Lawson’dan anekdotlar ortaya çıkararak, sürücünün F1 padoklarında geçirdiği bir çocukluktan bugüne kadar olan yörüngesini takip ediyor; motor sporları yorumcusu Jess McFadyen; ve F1 efsanesi David Coulthard.

– Verstappen, seleflerinin, akranlarının ve medyanın yorumlarını birbirine bağlamak için yıllar içinde yakalanan arşiv kayıtları aracılığıyla

– Ayrıca, Verstappen’den aldığı ilhamı ve F1 yıldızının Hollanda’da ne kadar büyük bir isim olduğunu açıklayan Hollandalı BMX Dünya Şampiyonu Twan van Gendt de yer alıyor.

– Kendisini “büyük bir Max Verstappen taraftarı” olarak tanımlayan Grand Prix galibi Coulthard, “Aklımda, Max ve Lewis arasındaki rekabet zaten Senna-Prost veya Mansell-Piquet gibilerin bir klasiği.

İki dünya şampiyonası takımıyla iki inanılmaz sürücüye tanık oluyoruz, bu yüzden bu Formula 1’in klasik bir dönemi.”

– McFadyen, Hollandalı’nın “sihirli bir yetenek” olduğuna katılıyorum diyor ve ekliyor, “Her nesilde belirli süperstarlar elde edersiniz ve o da onlardan biridir.

Yaşının en iyi Formula 1 sürücülerinden biri olarak hatırlanacak.”

– Fransız Gasly ise: “Kartingde birlikte yarışarak büyüdük. Yolda birkaç kavga ettik, ama Küçüklüğünden beri çok yetenekli bir adam. Harika bir rakip.”

”O her zaman zirvedeydi ve yenmek istediğin hızlı çocuktu.”

– Coulthard sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Hiç şüphe yok ki bu sadece Max’in ne zaman dünya şampiyonu olduğuyla ilgili bir soru. Çocukluk hayalinin gerçekleşmesi olacak.

Bence bu harika bir aile anı ve Christian Horner ve takım için inanılmaz derecede güçlendirici bir an olacak.”

– Son iki sezonu sürücüler şampiyonluk yarışını üçüncü sırada tamamlayan Verstappen, şu iddialarda bulunuyor:

“Günün sonunda dünya şampiyonluğunu kazanmak istiyoruz, bunun için buradayız.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir