Max’ın, Formula 1’deki ilk iç saha yarışı öncesinde düşünceleri

0

Sonunda geldi! Max Verstappen için bir evyarışı. Evet Spa, Red Bull Ring ve Silverstone da ev yarışı olarak sayılır, ancak bu gerçek bir anlaşmadır.

Tribünler Turuncu Ordu ile dolu olacak ve kalabalık Hollandalı taraftarları tezahürat yapacak, bu yüzden hafta sonu öncesinde nasıl hissettiğini görmek için bir söyleşi yayınlandı.

5 Eylül Pazar günü Formula 1’in 1985’ten bu yana ilk kez Zandvoort’a geri döndüğünü görecek, yani mevcut sıralamadaki hiçbir sürücü F1’de orada yarışmadı, bu yüzden harika bir hafta sonu olacak ve Max sabırsızlanıyor.

Formula 1’in Zandvoort’a gelmesinin üzerinden uzun zaman geçti, bu yüzden kesinlikle sabırsızlıkla bekliyorum.

Max Verstappen

“Formula 3 sırasında Zandvoort’ta sadece bir kez yarıştım.” “Formula 1‘in Zandvoort’a gelmesinden bu yana uzun zaman geçti, bu yüzden kesinlikle dört gözle bekliyorum. Pist, en son orada yarıştığımdan beri ayarlanan birkaç virajla biraz değişti.

“Değişiklikler arasında 14. viraj yer alıyor, ki bu etkileyici bir 18 derece ve Max bunun harika bir pist olacağını düşünüyor,

“Pist hızlı olacak. Sollamak biraz zor olabilir, ama gerçekten ödüllendirici olacak. F3’te yarıştığımda bazı virajlar gerçekten keyifliydi, bu yüzden bir F1 aracındaki ek kavrama ve güçle harika olacak. Bence elemelere kadar inşa etmek açısından Suzuka gibi olacak.

Ki bu çok hızlı olacak. Bu, hataların cezalandırılacağı eski bir pist,” diye açıklıyor Max.

Griddeki mevcut hiçbir sürücü Zandvoort’ta bir F1 aracıyla yarışmamış olsa da, Max güncellenmiş pistte bulunan tek sürücü. “Red Bull ile eski bir F1 aracında gösteri koşuları için birkaç kez oraya geldim, bu yüzden ilk birkaç turda yararlı olabilecek bir F1 aracıyla güncellenmiş pistte birkaç tur sürdüm.”

İnsanların iyi vakit geçirdiğini görmek hoşuma gitti ve Turuncu Ordu’nun önünde kazanmak harika olurdu.

Max Verstappen

Turuncu orduyu birkaç sezondur pist kenarında görüyoruz. Spa ve Red Bull Ring’e binlercesi ile akıyorlar, ama bu farklı olacak. Burası onların ev pisti ve Max turuncu denizi görmek için sabırsızlanıyor.

“Hollanda’da kendi seyircimin önünde bir yarış yapmak özel olacak,” diyen Max. “Avusturya ve Belçika’da bu kadar çok taraftarın bizi desteklediğini görmek inanılmazdı ve umarım bu hafta sonu tribünlerdeki herkes için iyi bir gösteri yapabiliriz.

Garajdan çıkıp onları eğlenirken gördüğümde her zaman yüzüme bir gülümseme koyuyor. İnsanların iyi vakit geçirdiğini görmek hoşuma gitti ve Turuncu Ordu’nun önünde kazanmak harika olurdu.”

Turuncu Ordu Spa'da Renklerini Gösteriyor
Turuncu Ordu Spa’da Renklerini Gösteriyor© Getty Görselleri

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir