Alpine F1 Takımı, Interlagos’ta heyecan verici bir Sprint Elemeleri’nin ardından yarınki São Paulo Grand Prix’sinde Esteban Ocon sekizinci ve Fernando Alonso ile gridde on ikinci

Her iki sürücü de Formula 1 tarihindeki üçüncü Sprint Elemeleri için farklı stratejiler seçti ve Esteban Softs’ta onuncu ve Fernando Mediums’ta dokuzuncu oldu.

Esteban blokları hızlı bir şekilde çıkardı ve Turn 1 ve 2’de cesur ve iyi yürütülen bir hareketten sonra açılış turunda iki yer kazandı.

Bu arada, Temmuz ayında Silverstone Sprint’in yıldızı olan Fernando zor bir başlangıçtan kurtulamadı ve birinci turda ilk on pozisyonun dışına düştü.

Bir tur sonra Fernando, 1. virajda iki mücadele eden Alfa Romeo ile karşılaştı ve ikiliden kıl payı kurtuldu.

Antonio Giovinazzi’ye düzgün bir pas attıktan sonra bir an için on birinci sıraya yükseldi, ancak hızlı hücum eden Lewis Hamilton, 8. turda 1. viraja sollamayla pozisyonu geri aldı.

Esteban birkaç tur sonra roket Mercedes’in kurbanı oldu ve dokuzuncu oldu. Sprint’in geri kalanı için temposunu çok iyi yönetti ve damalı bayrakta dokuzuncu sırayı garantiledi, ancak hamilton’ın beş sıra grid cezasıyla yarın gridde sekizinciliği devralacak.

Esteban Ocon, #31, A521-04
FP2: P4, 1:12.407, 26 tur
Sprint Elemeleri: P10 başladı, P9’u bitirdi

Esteban: “Bugün iyiydi ve bence güçlü bir Sprint Sıralama Turu geçirdik. Tüm Sprint’in ortaya çıkması beni mutlu etti ve yarın için kendimizi gridde sağlam bir konuma soktuk.

Hat dışında bir mega fırlatmadan sonra 1 ve 2. Bugün çok olumluydu ve yarından önce umut verici işaretler.

Araç rekabetçi hissettim, bu yüzden amaç ana yarış için bunu ileri taşımak olacak. Yarış tempomuz güçlü görünüyor, yarın için lastik başlatma konusunda başka bir ücretsiz seçeneğimiz var, bu yüzden seçeneklerimizi değerlendireceğiz ve yarışta neler yapabileceğimize bakacağız.”

Fernando Alonso, #14, A521-06
FP2: P1, 1:11.238, 23 tur
Sprint Elemeleri: P9 başladı, P12’yi bitirdi

Fernando: “Orta lastiklerle başladık ve belki de yarış başlangıcı için en iyisi değildi, ancak takım olarak stratejiyi bölmeye karar verdik.

Bir dönüşte birkaç pozisyon kaybettik ve sonra kendimizi Sprint’in geri kalanı için trafiğe sıkışmış bulduk.

Burada sollamak zor ve ilerlemek için oldukça büyük bir avantaja ihtiyacınız var. Bence arabaları performans sırasına koyduğunda beklediğin gibi bitecek.

Ve Hamilton’ın sahada hücum yaptığını görmek, belki de taraftarların izlemesi daha heyecan vericiydi ve formatla potansiyel olarak neler yapılabileceğini gösteriyor.

Puanlar yarın teklif edilecek, bu yüzden bugünkü sonuçtan çok fazla hayal kırıklığına uğradıramayız.

Açık olan şey, startımızın iyi olduğundan emin olmamız gerektiğidir, çünkü bu yarış üzerinde büyük bir etki yaratabilir.”

Sportif Direktör Alan Permane: “Genel olarak, bizim için iyi bir Sprint Elemeleri oldu. Gridde dokuzuncu ve onuncuyu bayrakta dokuzuncu ve on ikinciye dönüştürmek özellikle iyi görünmese de, şampiyonluk mücadelemiz için aracın hızı çok gelişmiş ve rekabetçi göründüğü için çok umut verici.

Her iki sürücü de arabalarının hızlı olduğunu hissetti ve kurulumlarından memnundu. Arkadan başlayarak Lewis’e [Hamilton] bir yer kaybedeceğimizi düşündük, ancak düşündüğümüzden çok daha hızlı bir şekilde geldi.

Esteban uçan bir başlangıç yaptı ve oradan tüm Sprint için Pierre’in [Gasly] arkasına sıkışmıştı ve iki veya üç turla onu sollamış olabileceğini hissetti.

Bu yarın için iyiye işaret çünkü bu daha uzun bir yarış ve onu geçmek için daha fazla fırsat olacak.

Bugün bize yarın için bir ipucu veriyor. Son zamanlarda, Alfa Tauri bizim için çok hızlıydı ve bugün bizi yenerken, biz de onlarla birlikteydik.

Yarın onları geride bırakarak hedefimiz bu ve bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

DTM Hakkında Bilmen Gereken 10 Şey

“Bu Sporcuların Çok Daha Fazla Sahiplenilmesi Gerekiyor”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir