TAKIM ÇALIŞMASINDAN SONRA ALPINE IÇIN ÇIFTE SKOR EVE ALTI PUAN DAHA GETIRDI

0

Alpine F1 Team, Esteban Ocon’un sekizinci ve Fernando Alonso’nun heyecan verici São Paulo Grand Prix’sinde dokuzuncu

Üç yarış üçlü başlığının ikinci bölümünü altı 2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası puanıyla bırakıyor. Sonuç, Alpine’i son üç yarışa girerken 112 puanla Takımlar sıralamasında beşinci sırada

Esteban ve Fernando, 71 turluk yarışın açılış takaslarında Pierre Gasly ve Daniel Ricciardo ile hurdaya ayrılan ikiliyle pist savaşlarında hemen yer aldı.

Tozlar durulduktan sonra Esteban, McLaren’da güzel bir sollamaya rağmen bir sıra gerileyerek dokuzunculuğa gerilerken, Fernando on birinci sıraya yükseldi.

Gevşek enkaz için kısa bir Güvenlik Aracı araya girdikten sonra Ricciardo, Esteban’ı fernando’nun da yeniden başlatmadan sonra Lance Stroll tarafından yakalanmasıyla dokuzuncu olarak geri çekmeyi başardı.

İspanyol, etkileyici bir temponun onu Aston Martin’in önüne geri almasının ardından pozisyonu kurtardı.

Esteban, kısa bir Sanal Güvenlik döneminden yararlandıktan sonra taze Sert lastikler için boksa ilk sahip olan oldu.

Fernando pit avantajını kaçırdıktan sonra dışarıda kaldı ve sonunda 34. turda Sert Lastiklere geçti.

Taze lastiklerde Fernando elektrik hızı gösterdi ve pit stopun ardından kaybedilen zeminin bir kısmını telafi etmeye kararlıydı.

Kavurucu temposu, hem kendisi hem de Esteban kendilerini son puan puanlama pozisyonlarında bulmadan önce, turlar halinde üç basamak tırmanmasına izin verdi.

Ricciardo’nun önündeki sorunlar Esteban’ı sekizinciliğe, Fernando’yu da güzel bir şekilde dokuzunculuğa taşıdı.

Güçlü bir tempoyla Fernando, takım arkadaşı tarafından ikinci kez boks yapan Pierre Gasly‘nin Alpha Tauri’sine baskı yapmaya çalışmak için kibarca içeri alındı.

Daha taze kauçukta, kısa sürede Alp çiftine yetişti ve bazı cesur takım çalışmalarına rağmen, lastik avantajı sayesinde her ikisini de geçti.

Fernando ve Esteban, son turda bir anlık yoldaşlıkta pozisyon değiştirmeden önce yarışın geri kalanını sekizinci ve dokuzuncu sırada koştular ve takım için altı sağlam puan getirdi.

P8’e başlayan Esteban Ocon, P8’de tamamladı 

“Çok yoğun bir yarışın ardından bugün puanlara geri döndüğüm için mutluyum. Bugün her şey aramızdaki güçlü ekip çalışmamızla ilgiliydi.

Elimizden gelen her şeyi en üst düzeye çıkarmaya çalıştık ve hem performans hem de taktik açıdan her şeyi sınıra kadar zorladık.

Gasly ikinci kez pite girdiğinde, fernando’ya bana bir çekici vererek onu geride tutup tutamayacağımızı görmek için yeri verdim.

Birkaç tur çalıştı, ancak sonunda yeterli olmadı ve Fernando yeri geri döndü. Yine de, bayrakta sekizinci ve dokuzuncu konum bize altı puan veriyor ve bu harika bir takım sonucu, bu yapıcılar şampiyonası için önemli.

Hala sıkı, bir sonraki bilinmeyen iki piste gideceğiz ve bu pozisyona tutunmak için elimizden gelenin en fazlasını yapmaya devam edeceğiz.”

Fernando Alonso, P12’ye başladı, P9’u bitirdi.

“Dün zor bir günün ardından bugün elde ettikten memnunum. Başlangıç ve yeniden başlatma elimize oynamadı ama sonra her şey yoluna girdikten sonra gerçekten iyi bir tempomuz vardı.

Boks yapamadığımız için sanal güvenlik aracı konusunda biraz şanssızdık ve sonunda bununla biraz zaman kaybettik.

Geri döndüğümüzde tempomuz güçlüydü. Sadece bir kez durmayı seçtik ve Pierre’i (Gasly) sollamadan durdurmak için bazı takım çalışmalarına rağmen, onu durduramadık.

Her iki aracı da tekrar puanlarda görmek güzel ve önümüzdeki hafta sonu Katar’a beşincilik için Alpha Tauri ile hala seviye atlıyoruz, bu yüzden bu formu sürdürmeyi hedefleyeceğiz.”

Alpine Cars İcra Kurulu Başkanı Laurent Rossi: “İtalya Grand Prix’sinden bu yana ilk kez her iki otomobilin de puanların içinde olmasından çok memnunuz.

Bu sadece Kurucular Şampiyonası’nda beşinci olduğumuz anlamına gelmiyor, aynı zamanda bir yarış koşusundan sonra iyi bir rekabet seviyesine geri döndüğümüz anlamına da geliyor ve bu da bizi cevap aramaya bıraktı.

Bugünkü yarış eğlenceliydi ve elektrikli bir Brezilyalı kalabalık için bir gösteri yapmamız iyi oldu. Takım olarak, Esteban ve Fernando’nun pistte gösterdiği gibi bugün takım çalışmamızla gurur duyabiliriz.

Gasly’nin ikinci pit stopundan sonra, tek elden bir stratejiye bağlı kalmayı ve ondan mümkün olduğunca iyi savunma yapmayı seçtik.

İlk olarak Esteban, Gasly’yi geride tutmak amacıyla bir çekici oluşturmak için Fernando’nun geçmesine izin verdi.

Bu bir avuç tur için işe yarasa da, sonuçta, sahip olduğu lastik avantajıyla, dayanamadık. Fernando, son turdaki pozisyonu Esteban’a döndürdü ve her iki sürücünün de birbirlerine yardım etmek ve paralel olarak takımı ileriye götürmek için etkileyici takım ruhunun altını çizdi.

Odak noktamız üçlü başlığın son turu için doğrudan Katar’a geçiyor. Nispeten bilinmeyene doğru gidiyoruz, ancak bu heyecan verici bir meydan okuma, ki bunu üstlenmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir