ALPINE, YARINKI ÜÇÜNCÜ SPRINT ELEMELERI ÖNCESINDE Q3’E GERI DÖNÜYOR

0

Alpine F1 Takımı, Autódromo José Carlos Pace etrafında kıyasıya mücadele edilen bir eleme seansının ardından fernando Alonso onuncu ve Esteban Ocon on birinci olarak yarınki Sprint Elemeleri için sıraya girecek.

Formula 1’in Interlagos pistindeki üçüncü Sprint Sıralama hafta sonu için hazırlıklar iyi bir şekilde başladı ve her iki araç da bugünkü bir ve tek antrenman seansında rutin olarak ilk on içinde yer aldı.

Öğleden sonra 1Ç için Fernando ve Esteban, ikincinin onda altısı üçüncü ile on altıncı pozisyonları ayırarak on ikinci ve on üçüncü seansta sorunsuz bir şekilde ilerlediler.

Q2, Esteban’ın ilk tur zamanının onu 1dk 09.251 sn’de ilk onun zirvesinde görmesi ve Fernando’nun takım arkadaşından onuncu daha hızlı dokuzuncu sırada yer almasıyla sahanın tekrar sıkılaştı.

2Ç’deki ikinci zaman koşularında, Esteban marjinal olarak gelişti, ancak Fransız’ın on birinci sırada eksik olmasıyla onu Q3’e görmek yeterli değildi.

Fernando ikinci denemesinde gelişmedi, ancak ilk turu, Türkiye Grand Prix‘sine ilk kez ilk on atışta ilerlediğini görecek kadar iyiydi.

Sezonun en sıkı sıralama seanslarından biri gibi görünen maçta Fernando, Q3’te iki tur attı ve ilk turunda onu güzel bir şekilde sekizinci sıraya yerleşti.

Fernando ve diğerlerinin ikinci turlarında tekrar gelişmesiyle, zaman düştü ve 1dk 09.113 sn’de damalı bayrakla kendini onuncu sırada buldu.

S1: Esteban P13, 1:09.430 Fernando P12, 1:09.391
Q2: Esteban P11, 1:09.189 Fernando P10, 1:09.137
Q3: Fernando P10, 1:09.113Esteban Ocon, #31, A521-04, S: P11, 1:09.189, FP1: P8, 1:10.145

“Bugün çok fazla araba arasında çok yakındı. Bu vesileyle madalyonun yanlış tarafına düştük, ama bazen böyle oluyor.

Seanslar boyunca, pozisyonlar sadece onda bir oranında karar verildi ve Q3’e ulaşmak veya sadece kısa düşmek arasındaki fark buydu.

Amaç her zaman ilk 10’un içinde olmak olduğu için biraz sinir bozucu, ancak zorlu yarışlardan sonra olmamız gereken yere döndüğümuz için memnun olabiliriz.

Performans iyiydi, puanların kapısını çalıyoruz ve yarını iple çekiyoruz. Yarınki Sprint Elemeleri’nde bazı pozisyonları telafi etmek ve pazar günkü yarış için kendimizi çekişmeye sokmak için bir fırsatımız var.”

Fernando Alonso, #14, A521-06, S: P10, 1:09.113, FP1: P9, 1:10.201
“Bugün süper yakındı. Verimli bir sabah geçirdiğimizi ve aracın oldukça iyi hissettiğini ve iyi davrandığını hissediyorum.

Elemeler de makul bir şekilde başladı ve Q2’ye oldukça rahat bir şekilde ilerledik. Ama sonra sanırım Q2’den çok benzer tur zamanları yapıyordum ve sanırım sınırı bulduk.

Biraz daha yüksek olmak ve gridin temiz tarafından başlamak istedik çünkü başlangıç yarın çok önemli olabilirdi.

Ancak, sprint elemeleri olduğu ve geçmişte onlarla oldukça iyi yaptığımız için günümüzün nasıl olduğunu görelim. Her zamanki gibi yarın da agresif olacağım ve biraz eğlenmeye çalışalım.”

Sportif Direktör Alan Permane: “Her şeyden önce, bunu başardığımız günden bu yana birkaç yarış olduğu için Q3’e geri dönmek güzel.

Sadece bir araba olması utanç vericiydi, ama Esteban da on birinci sırada. Son haftalardaki bazı zorlu yarışların ardından adım adım ilerleyiyoruz ve sanırım şimdi olmamız gereken yere geri dönüyoruz.

Her iki sürücü de bugün araçtan maksimum çıkardı, özellikle De Fernando Q3’e girerek. 1dk 9saniye işaretinin altına girmek çok zordu, bu yüzden yarınki Sprint gridinde onuncu ve on birinci ile yetineceğiz.

Silverstone ve Monza’daki son iki Sprint etkinliğinde oldukça iyi gittik, bu yüzden yarın neler yapabileceğimizi görmek için sabırsızlanıyoruz.

Doğru başlangıç lastiğinin ne olacağı konusunda çağrıyı yapmak için yarın FP2’de yapmamız gereken bazı lastik değerlendirme çalışmaları var.

Amaç, elbette, Pazar günkü ana yarış öncesinde başlangıç pozisyonumuzu geliştirmek ve çeşitli seçeneklerin risklerini ve ödüllerini değerlendireceğiz.” dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir