Alpine Cuma Antrenmanlarında ilk onun hemen dışında

0

Alpine F1 Takımı, Austin’deki Circuit of the Americas’ta basit bir Cuma gününden sonra Amerika Birleşik Devletleri Grand Prix’si için bugünkü antrenmanı ilk on dışında az farkla tamamladı.

Hem Fernando Alonso hem de Esteban Ocon’un 2018’den bu yana ilk kez Teksas’a dönmesiyle, çift kavurucu sıcak 5.513km pisti etrafındaki her iki antrenman seansında da kendilerini ilk onun hemen dışında buldu.

Sabah seansında Fernando’nun pist süresi, garajdan ayrıldıktan hemen sonra yaşanan operasyonel bir sorun nedeniyle kısa kesildi.

Araba kurtarıldıktan ve kontrol edildikten sonra Fernando, seansına yirmi dakikadan az bir süre kala devam etti ve sınırlı koşuda on beşinci sırada yer aldı.

Garajın diğer tarafında, Esteban sorunsuz bir sabah yaşadı. Softs ‘te (C4) koştu ve 1dk 36.970 sn ile on ikinci olarak takım arkadaşının önünde tamamladı.

Serbest Antrenman 2 için Fernando Orta (C3) ve Yumuşak’ı örneklerken, Esteban Sert (C2) ve Softs’u çalıştırdı.

Seansın son anlarında Fernando, hafif geniş koştuktan sonra sondan bir önceki köşede duvara çarptı, ancak A521’ini güvenli bir şekilde garaja geri döndürebildi.

Saatin sonunda Esteban 1dk 36.158 sn’lik derecesiyle on birinci olurken, Fernando 1dk 36.376 sn’lik derecesiyle on üçüncü sırada onda iki yaptı.

Esteban Ocon, #31, A521-04
Serbest Antrenman 1: P12, 1:36.970, 22 tur
Serbest Antrenman 2: P11, 1:36.158, 23 tur

Esteban: “Bugün benim için en son 2018’de burada olduğum zamanlara göre tamamen farklı bir parça keşfetmek gibiydi.

Çok daha fazla tümsek, pistte daha fazla kir ve yerlerde pist sınırları olan bazı farklı kurallar var, bu yüzden bugün ilginç bir meydan okumaydı.

Aracı FP1’den FP2’ye geliştirdik ve hala üzerinde çalışmamız gereken alanlar var. Mükemmel ya da olmak istediğimiz yerde değil, ama bir gecede çalışıp yarın ne yapabileceğimize bakabiliriz.

Bugün kask kamerasını örnek almak güzeldi. Bir Formula 1 aracı sürmenin nasıl bir his olduğuna dair gerçekten vizyon verdiği için görüntüleri görmek harika.

Bu teknolojinin mevcut olması, bakış açımızı paylaştığı için kesinlikle havalı bir şeydir. Sadece 20 sürücü bu bakış açısına sahip ve şimdi bunu herkese paylaşabiliriz!”

Fernando Alonso, #14, A521-06
Serbest Antrenman 1: P15, 1:37.068, 12 tur
Serbest Antrenman 2: P13, 1:36.376, 18 tur

Fernando: “Bizim için dışarıdaki en kolay gün değildi. FP1’de bir sorun yaşadık, ancak aracım çok hızlı bir şekilde düzeldi, bu iyiydi ve biraz tur atma fırsatı bulduklarını söyleyen sürücü.

Engebeli yüzey ve pist koşullarıyla burası oldukça zorlu. Seansın sonunda bariyeri kestim, bu yüzden ne kadar zor olduğunu gösteriyor.

Zaman çizilerinde nerede olduğumuzu bilmek zor, ama bu gece kesinlikle yapmamız gereken bazı işler var. Bakalım yarın neler yapabiliriz ve umarım biraz daha sorunsuz bir gün geçiriyoruz.”

Yarış Direktörü Davide Brivio: “Bugün sezonun en güçlü Cuma günü değildi. Özellikle Fernando için her zamankinden daha karmaşıktı.

FP1’de bir sorun yaşadık, hızlı bir şekilde düzeltildi, araçta fiziksel hasar yoktu ve daha sonra FP2’de seansın sonuna doğru 19. Bugün biraz pist zamanını kaçırdı ama Esteban için daha verimli bir gündü.

Şimdi, yarın için topluca geliştirmemiz gereken tüm bilgileri kullanmaya çalışacağız. Buradaki tümsekler hakkında hafta sonu öncesi bazı konuşmalar yapıldı, bunlar bir sorun ama sürücüler araçla birlikte buna uyum sağlamaya çalışıyorlar.

Yarını sabırsızlıkla bekliyoruz, çalışmaya devam edeceğiz ve bazı iyileştirmeler yapmayı hedefliyoruz.”

Toplam Tur: 75 tur (Esteban için 45, Fernando için 30), 413km.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir