ALPİNE F1 TAKIMI, AUSTIN’DEKI TALIHSIZLIK SONRASI AMERIKA’DAN ELİ BOŞ DÖNDÜ

0

On dokuzuncudan başlayan Fernando, yarışına iyi başladı ve ilk birkaç turda on altıncı sıraya yükseldi.

Esteban sağlam bir başlangıç yaptı ve on birinci tura tutundu, ancak ilk turda antonio Giovinazzi’nin arka kısmıyla sıkı ve virajlı ilk sektörde hafif temas kurdu.

Sadece birkaç tur sonra, Esteban, takımın daha önceki temastan sonra A521’inin ön cephesinde hasar olduğunu tespit ettikten sonra ön kanat değişikliğine zorlandı.

Takım ayrıca pit stop sırasında Hard lastiklerine geçme fırsatını da kullandı. Fernando, hards’ı oturtmak için ilk pit stopu için yedinci turda pite çağrılmadan önce, sonraki birkaç turu sahada daha fazla ilerleme kaydederek geçirdi.

Alttan kesim Fernando için çalıştı ve çok geçmeden onuncu ve on birinci olan Alfa Romeo’lara odaklanıyordu.

Fernando, 28.turda Esteban farklı bir stratejiye gitti ve Fernando’nun durağından iki tur önce Mediums’a geçti.

Fernando için son puan alma pozisyonu için bir savaş devam etti, takım üç duraklı bir stratejiye gitmeye karar verdi ve onu 39. turda taze Mediums için boks yaptı.

Bir tur sonra, on yedinci pozisyonda mücadele eden Esteban’ın arabasının arkasında şüpheli bir sorunu vardı ve önlem olarak emekli oldu.

Fernando, arka kanadındaki ani hasar şarjını sona erdirmeden ve bu yılki Amerika Birleşik Devletleri Grand Prix’sinden çifte emeklilikle takımdan ayrılmadan önce, kendisini bir kez daha ilk on pozisyonu avlanırken buldu.

Esteban Ocon, P11 Başladı, Yarışı Tamamlayamadı.

“Hem Fernando hem de ben emekli olurken takım olarak bizim için zor bir gündü. Aracın arka kısmıyla ilgili bir sorunumuz olduğundan şüphelendik ve bu yüzden yarışın sonuna doğru emekli olduk.

Öğleden sonramız, sektör 1’deki ilk turda bir Alfa Romeo ile temasla erken saatlerde tehlikeye girdi. Araç iyi hissettim, ancak ön kanat hasarı olduğu için pite almak zorunda kaldık ve oradan zor bir yarıştı.

Bunu almak kolay değil, ama şimdi önemli olan takım olarak düşünmemiz ve toparlanmamız. Amaç, bir sonraki yarışlar için daha güçlü bir şekilde geri dönmek.”

Fernando Alonso, P19 başladı, Yarışı Tamamlayamadı.

“Bugün için talihsiz bir sondu ve genel olarak bizim için zorlu bir hafta sonuydu. Gridin gerisinden başladığımızı düşünürsek yarışımız oldukça iyiydi.

Alfa Romeolar ve Aston Martinler ile birkaç ileri bir geri savaştan sonra olası bir ilk on finişe doğru gidiyorduk.

Belki de bakmamız gereken bazı olaylar oldu. İkisi cezalandırıldı, biri cezaya değildi. Yarışın sonuna doğru ilerlerken arka kanat sondan bir önceki virajda kırıldı ve aynaya baktım ve gözle görülür şekilde hasar gördü, bu yüzden arabayı emekli etmek zorunda kaldık.

Analiz etmemiz gerekiyor çünkü şu anda neden olduğundan emin değiliz.”

Fernando Alonso

İdari Direktör Marcin Budkowski: “Özetle, bu bizim için unutmak için bir yarış. Bu hafta sonu boyunca ters gidebilecek hemen hemen her şey ters gitti.

Esteban Orta sahada on birinci sırada başladı ve birkaç puan atmak çok ulaşılabilir bir hedef gibi görünüyordu.

Ne yazık ki, ilk turda Giovinazzi tarafından vuruldu ve ön kanat hasarına uğradı, bu da bizi değiştirmek için durmaya zorladı.

O andan itibaren yarış büyük ölçüde tehlikeye girdi. Savaşacak pek bir şey yoktu ve arabadaki bir sorundan şüphelendiğimiz için onu önlem olarak yarış dışı etmeye karar verdik.

Fernando arkadan başlayarak cesur bir yarış sürdü ve ilk 10’a sızmak için her şeyi denedik, çok zorlandık ve risk aldık ve sona doğru lastik avantajı oluşturmak için farklı bir strateji denedik.

Öndeki arabalara hızla yaklaşırken, arka kanat sorunumuz bizi heyecan verici bir finişle soydu. Bu hafta sonundan puansız çıkıyoruz, bu da art arda on beş puanlık serimizi sonuçlandırıyor.

Bu hafta sonundan sonra düşünmemiz ve geliştirmemiz gereken çok şey var ve bir sonraki yarış grubu öncesinde çok çalışacağız.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir