Spa’da antrenman günü boyunca yağmur tehdidi büyük ölçüde ortaya çıktı

0

Alfa Romeo Racing ORLEN Belçika’da eyleme geri dönerken, Spa-Francorchamps’ta antrenman günü boyunca yağmur tehdidi büyük ölçüde ortaya çıktı.

Her iki antrenman seansı da nemli ve kuru bir pistte başladı, ancak takım programını başarıyla tamamlayabildi. Kimi Räikkönen ve Antonio Giovinazzi, mühendislerin yapılacaklar listesindeki tüm kutuları işaretlemelerine izin veren iyi bir kilometre ile verimli bir oturum geçirdiler.

Cuma eyleminin tamamlanmasıyla, odak şimdi yarının eleme oturumuna geçiyor. Spa pisti iyi sollama fırsatları sunsa da, Cumartesi günü için baya bir yoğun olacağa benziyor.

Hem burada hem de fabrikadaki ekip, iyi bir sonucun ulaşılabilecek bir yerde olduğuna güvenerek yarınki seans öncesinde C41’leri optimize etmek için çalışacak.

Tabii ki, gökyüzüne bir göz atarak: yerel havanın öngörülemezliği öngörülebilir tek faktördür…

Kimi Räikkönen (araba numarası 7):

Alfa Romeo Racing ORLEN C41

(Şasi 04/Ferrari)

FP1: 17lik / 1:48.125 (15 tur)

FP2: 14. / 1:45.967 (16 tur)

“Düşündüğümüzden daha iyi bir gündü:

FP2 ıslak bir seans olacak gibi görünüyordu, ancak daha sonra kuruydu ve koşabiliyorduk. Gün boyunca bir adım attık ama hala yapılacak işler var.

Elemelerde hangi havayı alacağımızı, bir gecede nasıl gelişebileceğimizi ve yarın ne kadar iyi olduğumuzu öğrenelim. Karışık hava koşullarda her şey olabilir.” dedi

Antonio Giovinazzi (araba numarası 99):

Alfa Romeo Racing ORLEN C41

(Şasi 05/Ferrari)

FP1: 13. / 1:46.755 (17 tur)

FP2: 13. / 1:45.789 (16 tur)

“Sorunsuz ve olumlu bir gün geçirdik, yaz tatilinden geri dönmenin iyi bir yolu.

Yaptığımız işten memnunum: yüksek yakıtla sadece birkaç tur attık, bu yüzden Pazar günü için çok fazla verimiz yok, ancak yarın hala bir günümüz var ve hava durumunu dikkate almalıyız.

Bu öğleden sonra yağmur yağacaktı ama onun yerine kuruda koştuk. Yarın ne alacağımızı göreceğiz: hedef Q2’ye ulaşmak ve oradan neler yapabileceğimizi görmek.” dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir