Kimi:”Son zamanlarda, kırmızı bayraklar her zaman turlarımı yok ediyor”

0

Alfa Romeo Racing ORLEN, oldukça olumlu bir sıralama seansının ardından yarınki Fransa Grand Prix’sinde puan şansı yüksek olacak ve Antonio Giovinazzi 13’te sıralama yaparak takımın C41 aracının hızını gösterecek konumda olduğunu düşünüyor.

Alfa Romeo Racing ORLEN, oldukça olumlu bir sıralama seansının ardından yarınki Fransa Grand Prix’sinde puan şansı yüksek olacak ve Antonio Giovinazzi 13’te sıralama yaparak takımın C41 aracının hızını gösterecek konumda olduğunu düşünüyor.

Takım arkadaşı Kimi Räikkönen iyi bir sonuç için rotadaydı, ancak ne yazık ki zamansız bir kırmızı bayrak, en iyi turunu iptal etmesi ile sonuçlanması ve 17’ye kadar sıraya gerilemesi anlamına geliyordu.

Daha serin ve bulutlu bir gün, sıcaklıkların Cuma günkü gibi artmamış olması anlamına geliyordu, Ancak pist Paul Ricard iş yapmak için zor bir yer olmaya devam etti. Q1’deki iki kırmızı bayrak, tur belirlemenin zor olduğu bir zorunlu duraksama seansı için yapıldı.

Ne yazık ki, bu, seans erken sona ererken en hızlı tur denemesinden vazgeçmek zorunda kalan Kimi sonuç olarak yarın gridin dokuzuncu sırasında başlayacak.

Antonio’nun kalan Alfa Romeo Racing ORLEN’i Q2 için yeterince iyi bir zaman belirlemeyi başarmıştı ve sıralama turlarının ikinci bölümünde İtalyan, 13.ncülüğü ayarlamak için iyi bir deneme yaptı.

Bu pozisyondan başlayarak Antonio, yarış için kendi başlangıç lastiklerini seçebilecek.

“Takım bugün iyi bir iş çıkardı ve ikinci kırmızı bayrak olmasaydı, her iki otomobille de iyi bir sonuç almak için rotada olacağımıza eminiz.

Frédéric Vasseur


Antonio’nun yakaladığı pozisyondan gerçekten memnun olmalıyız diyen Frederic mümkün olan en iyi lastiklerle başlayabilecek ve tüm strateji seçeneklerimiz bize açık olacağına değinerek Kimi’nin yarışı arkadan başlayacak olması biraz daha zor olacak, ancak iyi bir başlangıç ve iyi bir strateji ile bazı yerler uydurmayı umabiliriz.

Yarış tempomuz antrenmanlarda iyi görünüyordu, bu yüzden hala bir şansımız var.”

Kimi Raikkönen

Sürekli kırmızı bayraklara takılan sürücü “Son zamanlarda, kırmızı bayraklar her zaman turlarımı yok ediyor gibi görünüyor. İyi gidiyordum, zaman iyi olacaktı, ama kırmızı bayrak çıktığında oyun bitmişti. Sonuçta, olan bu ve bu konuda yapabileceğim bir şey yok dedi.

Griddeki sırasından memnun olmadığını ancak yarın başka bir gün olduğunu hayal kırıklığı yaratan bir Cumartesi gününden bir sonuç almaya çalışacaklarını açıkladı.

Antonio Giovinazzi

“Bugünkü sonuçtan mutlu olabiliriz: hedefimiz P11’di, ilk ona yakın olmaktı, ancak yumuşak lastiklerin yarış için iyi bir bileşik olmayacağını bildiğimiz halde Neredeyse bu hedefimize ulaşıyorduk ve önümüzdeki araçlara çok yakındık: yarın oynamak için her şey var.

Başlangıç lastiğimizi seçmek stratejimizi en üst düzeye çıkarmamızı sağlayacaktır: iyi bir başlangıç ve temiz bir ilk tur yaparsak, bazı yerleri oluşturabilir ve puanlara girebiliriz.

Yarış tempomuz kötü değildi, bu yüzden kendinden emin olabiliriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir