SUZUKI, MISANO’DA PODYUM ÇETELESINE EKLEMEYI HEDEFLIYOR

MotoGP™ padok personeli için Aragón’dan sonra durmak veya stok almak için zaman yok, çünkü sezonun 14. koşusu için takımlar yeni heyecana hazırlanıyor.

Suzuki Ecstar Takımı, geçen hafta sonu Motorland Aragón’a yaptıkları ziyaretten sonra daha fazlasını istemek zorunda kaldı.

Alex Rins gridde 20. Joan Mir harika bir üçüncülük elde ederken, zafer için savaşmayı umuyordu.

Ancak, sürücülerin çabaları Suzuki’yi Takımlar ve Üreticiler sıralamasında üçüncüye çıkardı.
Mir, geçen yıl burada çift kafa vuruşunda üçüncü ve ikinci sırada yer aldığında San Marino’ya yakın bulunan pistin hoş anılarına ve Moto3 sınıfında ek podyumlara sahip.

Rins henüz burada MotoGP™ podyumu elde etmedi, ancak daha küçük sınıflarda iki galibiyet ve bir podyum elde etti.

İtalya’nın Adriyatik kıyısındaki birçok popüler tatil beldesine yakın konumu nedeniyle evrensel olarak ‘sahil turu’ olarak tanınan Misano World Circuit Marco Simoncelli, takvimde bir klasik.

İlk olarak 1972 yılında inşa edilmiş, bugün olduğu devre yapmak için çeşitli değişikliklere uğramıştır.

16 köşesi ve sadece 530 metrelik en uzun düzlüğü ile çok sayıda sıkı dönüş ve sollama sıcak noktaları ile fiziksel olarak zorlu bir pisttir.

Curiosity – GP of Misano: 1980’de gerçekleşen ilk etkinlikle birlikte takvimdeki en uzun süreli GP’lerden biri.

Sezonun en teknik düzenlerinden birine sahiptir. Sürücüler tur başına 35 vites değişikliği yapıyorlar bu pistte.

Joan Mir:

“Geçen yıl Misano çift başlıkta unvan kampanyamı üçüncülük ve ikincilik finişiyle yolunda tuttum, bu yüzden açıkçası buradan mutlu anılarım var” dedi.

Çok sayıda dar virajı olan zor bir pist ve genellikle çok sayıda hızlı sürücü ile heyecan verici yarışlar üretir.

Geçen hafta sonu Aragón’da podyuma çıktım ve üçüncülükten daha fazla potansiyele sahip olduğumu hissetmeme rağmen, iyi puanlar alabildiğim için mutluyum ve ekibimle kutlamak iyi hissettirdi.

”Bu hafta sonu Misano’da tekrar zorlayacağız.”

Joan Mir

Alex Rins:

Bir yandan ızgaramla karşılaştırıldığında oldukça birkaç yeri kurtarmanın memnun olduğunu, ancak daha fazlasını başaramamak utanç vericiydi.

Her neyse, motivasyonum hala yüksek ve GSX-RR’mle Misano’ya saldırmaya hazırım. Bu devre her zaman binmek için eğlenceli bir pisttir ve bisikletimize oldukça iyi uyabilir, bu yüzden neyin mümkün olduğunu görelim!”

“Geçen hafta sonu oldukça hayal kırıklığına uğradım.

Alex Rins

Shinichi Sahara – Proje Lideri ve Ekip Direktörü: 

“Aragón’dan sonra doğrudan Misano’ya geçiyoruz. Bu arka arkaya yarışlar zor iştir, ancak aynı zamanda oldukça güzel olabilirler çünkü momentumu koruyorsunuz ve her zaman hazırsınız.

Binicilerimiz son kez maksimum sürelerini verdiler ve her ikisi de daha fazlaya aç olsalar da, oldukça memnun hissediyoruz.

Yapılacak daha çok iş olduğunu biliyoruz ve zorlamaya devam edeceğiz, ancak motivasyonumuz yüksek ve geçen yıl burada olduğu gibi tekrar podyumda durmak istiyoruz.”

Ricciardo Geri Dönüyor!

Max Verstappen, Abu Dabi’de sezonun son Grand Prix’sinde hat-trick yaptı

Gasly, AlphaTauri’ye veda ediyor

Ve bir sezon daha bitti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir