Hem George Russell hem de Nicholas Latifi'nin Emilia Romagna Grand Prix'sini bitirememesi nedeniyle takım için zor bir gündü - İngiliz 12 başladıth ve Kanada 14th, her ikisi de ışıklar sönmeden kısa bir süre önce yağmurun ardından ara Pirelli lastiği üzerinde zor koşullarda Nicholas'ın yarışı, Nikita Mazepin ile temasın ardından 13. virajdan sonra düzlükte bariyerde bitti - 26. turda kuru lastikler için pite girdikten sonra, George güçlü bir yarış geçiriyordu. Ancak, Valtteri Bottas ile olan bir olay, her ikisinin de 32. turda yarış dışında bıraktı.
Dave Robson, Araç Performansı Başkanı: Imola'dan iki araçla da yarışı bitirmemiş olarak ayrılmak son derece hayal kırıklığı yaratıyor. Boyunca iyi bir hafta sonu geçirdik ve bugün zor koşullarda iyi ve zamanında kararlar aldık. Nicholas, Ara lastiklerde startta biraz zor bulsa da, Haas'a dokunup kaza yapması talihsizlikti. George ara lastiklerde iyiydi ve aracı iyi durumda tutmak için güvenlik aracının arkasında harika bir iş çıkardı. Kaygan lastiklere geçerken güçlü bir konumdaydı ve daha gidilecek uzun bir yol olmasına rağmen, George rahattı ve aracını ve lastiklerini iyi yönetiyordu. Bottas'ı sollamak için tempomuz ve hızımız vardı ve hareketi temiz bir şekilde yapabilseydik güçlü bir finiş için hazır görünüyordu.

Araç ve sürücüler iyi performans gösterdiğinden ve garajda ve Grove'da bazı mükemmel çalışmalarla yedeklendiklerinden, bu hafta sonundan birçok olumlu sonuç alabilirdi.

Takımdan yapılan açıklama da:
Bugün puan almak için iyi bir fırsatı kaçırdık, ancak kendimizi liyakat konusunda iyi bir konuma soktuk ve sezonun bitmesine birçok yarış kala, yakında başka bir iyi fırsat elde edeceğimizden emin olmalıyız. George Russell: Bence bu çok talihsiz bir olaydı ve önlenebilecek bir olaydı.

Valtteri sert savunma yapıyordu ve bunu yapmaya hakkı var. Pist sola gidiyordu ve o düz gidiyordu. Tek bir kuru çizgi ile bu koşullarda, sadece bir sonucu oldu. Sinir bozucu ama bu

Nicholas Latifi: Sonunda istediğimiz sonuç değildi, bu yüzden bu benim tarafımdan sinir bozucu.

Zor koşullarda benim hatamdı, ızgaraya giden turlar bile zordu ve sprey şimdiye kadar gördüğüm en kötü şeydi. İlk dönüşü biraz arkadan kilitlemeden yaptım ve sonra piste tekrar katıldım. Sol tarafta kalmaya çalıştım ama doğal olarak sürücü hattı sizi sağa geri götürüyor, bu yüzden sadece karşıya geçemeyeceğimi biliyordum. Piste katıldığımda Mazepin’i görmedim ama tekrara baktığımda temas kurduğumu gördüm ve bu beni duvara gönderdi. Benim hatam olduğu için hafta sonu için talihsiz bir sondu, bu yüzden bunun için takımdan gerçekten üzgünüm.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir