Nicholas Latifi ve George Russell için Hüzünlü Final.

0

Abu Dhabi Grand Prix’sinden Williams için tam bir kabus her iki araçta yarıştan emekli oldular

Her iki sürücü de yarışın başında orta Pirelli lastiklerinde sıraya girdi, Nicholas 16’dan başladı ve George 17 nci idi.
 George, vites kutusu sorunu nedeniyle 26. turda yarıştan çekilmek.olmak zorunda kaldı – Nicholas bu arada 50. turdaki bir kaza nedeniyle yarış dışı olmadan önce sert bileşik lastik için 28. nci turda pite girdi.

Her iki arabanın da yarışı tamamlayamamasıyla sezonu bitirmenin çok sinir bozucu olsa gerek.

George soğutma kanalında bir miktar çöp ya da vizör yırtığı topladığı için talihsizdi. Yüksek sıcaklıkları uzun süre pistte yönettik, ancak sonunda vites kutusunun aşırı ısınmasını ve bizi aracı yarıştan çekilmesini engelleyemedi.

Nicholas, Schumacher ile sıkı bir mücadeleye girdi, ancak birkaç sollama girişimine ve Schumacher’in sağlam savunmasına rağmen, pas çubuğunu yapamadı ve sonunda kirli havada bir hata yaptı ve duvara çarptı.

Şampiyonluk pozisyonumuzu garantilemek istememizin yolu bu değildi; ancak, yılın başlarında yaptığımız ve bizi güçlü bir konuma getiren çalışmalardan hala gurur duyabiliriz.

Şimdi dikkatimiz gelecek haftaki teste ve ardından yeni sezonu ele almak için yeniden toplanmadan önce Noel’de hak edilen bir dinlenmeye dönüyor.

Yıl boyunca çok mücadele eden ve bize bir süredir en heyecan verici Şampiyonalardan birini veren Red Bull, Mercedes, Max ve Lewis’i tebrik ederim.

Nicholas Latifi: Bugün dışarıda zor bir yarıştı ve boyunca tempo için mücadele ediyorduk.

Grand Prix’nin sonlarına doğru Mick Schumacher ile yarışıyordum ve Turn Nine’da biraz geniş ama adil bir şekilde zorlandım.

Lastiklerim raydan çıktıktan sonra kirlendi ve daha sonra küçük bir hata yaptım ve ne yazık ki kaza yaptım.

Açıkçası sezonumuzu böyle bitirmek istemedim, bu yüzden hayal kırıklığı yaratıyor.

George Russell: Sonunda yarışımızı sona erdiren ve hava kutusuna uçan bir şeyden kaynaklanmış olabilecek bir vites kutusu sorunumuz vardı.

Durumun böyle olup olmadığını gözden geçirmeliyiz, ancak bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok, bu yüzden sezonumuzu bu şekilde bitirmek talihsizlik.

Yine de önemli olan, P8’i bu yıl umduğumuzdan çok daha fazla olan ve hafta sonundaki hedefimiz olan Kurucular Şampiyonası’na mühürlemiş olmamız.

Takım olarak başardıklarımız için gurur duyuyorum ve Grove’daki herkese sıkı çalışmaları için minnettarım. dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir