İtalya Grand Prix’sinde George Russell 15, Nicholas Latifi 16 

0

Sprint Elemeleri öncesinde – George sıralama boyunca gelişmeye devam etti, Q2’deki son koşusundaki en hızlı zamanını 1:21.392 ile ayarlıyor.

Nicholas ayrıca seansın son uçan turunda en hızlı zamanını belirledi ve Q1’in sonunda 1:21.925’lik bir yayın yaptı.

Araç Performansı Başkanı Dave Robson: 

Bugün, kısa serbest antrenman seansının doğrudan sıralamaya girmesiyle telaşlı geçti. FP1’de biraz mücadele ettik, bu genellikle Monza’da sürücüler düşük sürükleme kurulumuna alışırken böyle.

Özellikle George düşük yakıtlı arabadan memnun değildi. Nicholas biraz daha rahattı ve yüksek yakıtta iyi bir tempo gösterdi.

Sıralama turlarından önce araçlarda bazı değişiklikler yaptık, özellikle garajın George tarafında, bu da dengeyi geliştirdi.

Ancak, her iki otomobilin de Q1’den çıkmak için çok mücadele etmesiyle hala zor bir seanstı. Monza’daki uzun düzlüklerde kullanışlı bir çekici ile, pit şeridinde her zamanki açmazlar vardı ve dış oturumlarda koşturuyorlardı.

Çoğunlukla beladan uzak durduk, ancak Nicholas ne yazık ki Q1’deki son önemli turu için bir çekici düzenleyemedi. Tsunoda’nın turu silindiğinde Q2’ye giren George’un hemen arkasında bitirdi.

Zor bir gün oldu, ancak bu hafta sonu iki rekabetçi seans daha var ve yarın öğleden sonra Pazar günü yapılacak Grand Prix öncesinde ilerleme kaydettirmeye bakacağız.

”Gerçekten zor bir gün oldu ve burada umduğumuz kadar rekabetçi değiliz.”

George Russell

FP1 ile yere indiğimizden beri araçla doğru pencerede değildik ve bu böyle bir hafta sonunda sizi gerçekten tehlikeye atıyor.

Yine de elemeleri uygulamakta gerçekten iyi bir iş yaptık ve takım beni doğru konuma getirmişti, ama bugün olması gerekmiyordu. Yarınki Sprint Elemeleri için bugünden daha iyi bir konumda olduğumuzu düşünüyorum, ancak genel olarak zor bir hafta sonu olacağını düşünüyorum.

Ancak, ivme oluşturmalı ve neler başarabileceğimizi görmeliyiz.

Nicholas Latifi

Araç FP1’de harika hissetmiyordu ve sadece bir antrenman seansına sahip olmak işleri zor hale getiriyor, ancak sıralama öncesinde bazı iyi değişiklikler yapmayı başardığımızı düşünüyorum ve araç çok daha iyi hissettirdi.

Sonuçta, geçen yıl gördüğümüz gibi, bu aracımıza gerçekten uygun bir pist değil ve sıralama seansında bazı şeyleri daha iyi yapabilirdik.

Marjlar çok küçükken Q2’yi kaçırmak sinir bozucu. Bugün tempomuzda bazı tavizler verdik, bu da bizi yarın daha iyi bir konuma getirecek ve bu sollama yapabileceğiniz bir pist, bu yüzden Sprint Sıralama’da neler yapabileceğimize bakacağız şeklinde açıkladı takım.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir