George Russell 15’e hak kazandı ve Nicholas Latifi 17 lik Katar Grand Prix’si

0

George Russell 15’e hak kazandılik ve Nicholas Latifi 17lik Katar Grand Prix’si

George Sıralama Boyunca gelişmeye devam etti, Q2’deki son koşusunda en hızlı zamanını yumuşak Pirelli lastiklerinde 1:22.756 ile belirledi – Nicholas, Q1’in sondan bir önceki uçan turunda en hızlı zamanını 1:23.213’lük bir düşüşle tamamladı.

Dave Robson, Araç Performansı Başkanı: Katar’da güzel bir gün geçirdik. FP3’teki koşullar beklediğimizden daha iyiydi, bu da Elemelerden önce bazı yararlı işler yapmamızı sağladı.

Bir gecede araçta yaptığımız değişiklikler ve rüzgar koşullarındaki değişiklik, her ikisi de FW43B’nin hızını artırmaya yardımcı oldu.

Her iki sürücü de FP3’den sonra mutluydu ve Sıralama Turlarına girerken kendinden emindi.
Sıralama lastiklerinde tek bir zamanlanmış tur ile hızlı-yavaş-hızlı bir kombinasyon arasında sıkı olduğunu düşündük.

Her iki otomobil de Q1’deki her sette birden fazla tur attı. Bu Nicholas için pek işe yaramasa da, George’un mevcut iki yeni yumuşak Eleme lastiği seti ile Q2’ye ilerlemesine izin verildi.

Onu net bir pistte çalıştırmayı ve net hazırlık turlarına izin vermeyi seçtik. Bu iyi çalıştı ve sonuçta P15’in ötesine geçemesek de, bir McLaren, bir Ferrari ve bir Aston Martin’in onda birkaçına girmek iyi bir sonuçtu.

Şimdi odak noktamız, Sıralama Ile neredeyse aynı koşullarda koşulacak olan yarışa
dönüyor.

Formula 1 takviminde yeni bir pist olarak, lastiklerin tam Grand Prix mesafesi için nasıl davranacağı ve bu nedenle optimum stratejinin ne olacağı konusunda hala bazı belirsizlikler var.

Alfa Romeo ile sıkı bir savaş bekliyoruz, ancak dünkü yüksek yakıtımıza dayanarak, hemen önümüzde bulunan arabaları da gözden kaçırmadık. Son 48 saat içinde çeşitli arabalarda oldukça fazla hasar gördük ve bu yüzden yarın uzun bir yıpratma ve sabır yarışı olabilir.

George Russell: Ana rakiplerimiz olan Alfa Romeo’ların onda birkaçı olduğumuz için bugün yaptığımız işten memnunum, ancak ne yazık ki Q3’ten biraz fazla uzaktaydık.

Dışarısı eğlenceliydi ama bir sonraki adımı atamayınca her zaman utanç verici oluyor, özellikle de güçlü bir tur attığında. İlk turda lastikten en iyi şekilde çıkmak için mücadele ediyorduk, ancak Q2 için bu turu en üst düzeye çıkarmaya çalıştık ve bundan en iyi şekilde çıkamadık.

Yarını sollamanın zor olacağını düşünüyorum ama burada benzersiz koşullar ve yeni bir pist, bu yüzden yarışı dört gözle bekliyoruz ve neler yapabileceğimizi görelim. 

Nicholas Latifi: Hem araç hem de tur bugün iyi hissettirdi ve bu pisti kullanmaktan gerçekten keyif aldım; aslında yılın en eğlenceli eleme seanslarından biriydi.

Bu duygunun tempomuza yansıdığını görmemek biraz hayal kırıklığı yaratıyor, özellikle de sıralama pozisyonunun yarınki yarışta önemli bir rol oynayacağını beklediğim için, ancak ana rakiplerimizle birlikte sıraya girmemiz olumlu.

Yarına baktığımızda, özellikle son birkaç virajda sollama zor olabilir, ancak bu pozisyonları kazanmak için neler yapabileceğimize bakacağız.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir