Sonuçlandırılması gereken inanılmaz sıkı bir unvan yarışı

0

Sonuçlandırılması gereken inanılmaz sıkı bir unvan yarışı ve mağazada bir tribün finişi ile Max, tüm hafta boyunca unvan yarışıyla ilgili soruları yanıtladı, ancak bugün ondan bir bütün olarak 2021 sezonunun hisselerini almasını istiyoruz.

Bu hafta sonu Yas Marina Pisti’nde ne olursa olsun, bu yıl kimse Max Verstappen’den daha fazla yarış kazanamayacak.

Bu sezon 19 Formula 1 zaferinin dokuzu geldi, bu da 2021’i çıkış yılı olarak tanımlamayı cazip kılıyor, ancak gerçek şu ki Max uzun zamandır sporun köklü bir yıldızıydı, bu sezonki fark, RB16B’de, bunu saymak için altında bir arabası olması.

Formula 1’de zaten bir yıllık vahşi bir sürüş olan şey hakkında görüşlerini almak için çok önemli unvan karar vericisi için Abu Dhabi’ye gitmeden önce Hollandalı ile konuştuk.

Max Cidde'de Yarışacak
Max Cidde’de Yarışacak© Vladimir Rys

Max, 2021’de senin için uzun bir yıl oldu. Şimdiye kadarki sezonunuzu nasıl değerlendirirsiniz?

Genel olarak iyi bir sezon olduğunu düşünüyorum ve bundan memnun olabiliriz. Çok fazla galibiyet ve iyi anlar yaşadık.

Ayrıca kontrolümüz dışında olan birkaç şanssız an yaşadık, ama bu bazen yarıştır. Önceki yıllara göre genel olarak çok daha rekabetçiydik ve tabii ki bir Şampiyonluk için savaşıyoruz.

Bu yıl bir sürü kupa oldu, özellikle biri öne çıkıyor mu?

Monako’da kazanmak çok güzeldi, aynı zamanda Avusturya’daki iki galibiyet. Bunlar hatırlayacağım şeyler olacak.

Ama tabii ki Zandvoort’ta evde kazanmak büyük bir olay, oradaki yarışı tüm Hollandalı taraftarların önünde kazanmak için çizgiyi geçtiğimde çok mutluydum.

RB16B’yi ilk kez Şubat ayında Silverstone’da çıkarttırırsınız. Onlardan sonra nasıl gelişti?

Sürekli bir ilerleme var. Bakü’deki arızadan sonra lastikler biraz değişti, bu da fark yarattı, ancak genel olarak araç sürmek çok daha keyifli hale geldi.

Daha hızlı da! Genel olarak, sezon boyunca ileriye doğru güzel adımlar attığımızı düşünüyorum.

Max çölde sıkı bir savaşa bakıyor
Max çölde sıkı bir savaşa bakıyor© Vladimir Rys

Gergin ve dramatik bir unvan savaşına kilitlenmiş çok rekabetçi bir yıl geçirdik. Bunu garajda mı yoksa fabrikada mı hissediyorsun?

Dürüst olmak gerekirse, hayır! Herkes her zaman inanılmaz derecede sıkı ve düz çalışıyor, ama başladığımdan beri her yıl böyle.

Bu sadece arabanın daha fazla bir araya geldiği yıl. Geçen yıl RB16’daki zayıflıkları anladık ve bunları ele almaya çalıştık.

Ve tabii ki, Honda’nın artan beygir gücüyle çalışıyoruz. Tamamen, onu daha iyi bir araba yapar. Ancak iş ahlakı ve takımdaki motivasyon aynı şekilde hissediyor.

Belki kazanmak biraz ekstra motivasyon katıyor, ama herkes başından beri tamamen kararlı.

Honda’nın Red Bull Racing ile son yarışı. Tüm yolculuk boyunca birlikteydiniz, onlarla olan ilişkiyi nasıl nitelendireceksiniz?

Gerçekten, gerçekten iyi ve çok keyifli oldu. Başlangıçta dışarıdaki birçok insan iki kültür arasındaki iletişimi sorguluyordu, ama gerçekten iyi çalıştı. Honda ile çok özel anılarım var.

Peki ya bu yıl yeni bir takım arkadaşın olması? Checo garaja nasıl girdi?

Çok eğlendim. Checo’nun yanında olmaktan gerçekten zevk alıyorum ve o harika bir takım arkadaşı.

Birlikte iyi çalışıyoruz, bu yüzden hepsi çok olumlu oldu. Sürücülerin iyi bir ilişkisi varsa, herkes için daha güzel bir garaj olduğu aşikar. Bizim için de daha güzel!

Sonunda Abu Dabi. Ne bekliyordun ki?

Sim’de sürdüm ve zaman iyi bir devre yükseltmesi olup olmadığını söyleyecek. Tamamen farklı hissettirmedi, ama göreceğiz.

Yarışa gelince, tabii ki, iki şampiyonluğu da kazanmaya çalışıyoruz. İyi bir şansımız var. Uzun bir sezon oldu ve bunu en iyi şekilde bitirmek için buradayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/d15d605f044783fd2ce52e3ce14b0ab9.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130