“Ne kadar rekabetçi olduğumuzu görmek çok olumluydu”

0

Carlos Sainz, McLaren MCL35

LANDO NORRIS, #4

“Elemelere hayal kırıklığı yaratan bir son. Bence her şey çok iyi gitti ve turumdan çok memnun kaldım. Q1 ve Q2’de sadece bir kez koştuk, ki sanırım bunu ilk kez yapıyorum. Bu yüzden işler umutlu görünüyordu, ancak son turumda biraz abla ettim, bu çok iyi bir turdu ama biraz genişti ve tur alındı. Oldukça hayal kırıklığına uğradım, çünkü yarın için çok daha yüksekte ve çok daha iyi bir konumda olabilirdik.

“Dün mücadele ettikten sonra çok iş yaptık ve araçtaki his bugün çok daha iyiydi. Hem burada hem de fabrikadaki ekip, iyileştirmeler üzerinde çalışmak ve bize hızlı hissettiren ve orada ve hatta belki de pole için savaşabilen bir araba vermek için bir gecede harika bir iş çıkardı. İçim parçalandı, ama bugünden hala alınması gereken birçok olumlu şey var ve umarım bunları yarın iyi bir sonuca dönüştürebiliriz.”

DANIEL RICCIARDO, #3

"Kağıt üzerinde bunun kötü bir sonuç olmadığını düşünüyorum, P6. Ön taraf çok dar. Sanırım hafta sonu benim için biraz yavaş geçti. Quali'de biraz daha yaklaştık ve kesinlikle bazı iyileştirmeler yaptım, ama yine de düşünüyorum - ve söylemekten nefret ediyorum - sınırları bulmaya devam etmek zaman alacak. Oraya geliyorum. Açıkçası ilk turdan itibaren orada olabilmeyi diliyorum, ancak şimdiye kadar ilerlemenin olduğu bir hafta sonu olduğunu düşünüyorum ve sıralamalardan sonra kesinlikle alınması gereken olumlular var. Zor bir Cuma gününden kurtulmak için takım olarak iyi çalıştık, bu yüzden buradaki ve fabrikadaki ekibe sıkı çalışmaları için teşekkürler. Kendimden geçtiğini söyleyemem, ama ilerlememizden kesinlikle memnunum."

ANDREAS SEIDL, Takım Müdürü

“Heyecan verici bir sıralama seansından sonra P6 ve P7, yarın iyi puanlar için savaşmak için bizi tekrar güçlü bir konuma getiriyor. Bugün uçan Lando ile neler olabileceğini gördükten sonra başlangıçta biraz hayal kırıklığına uğradık, ancak ne kadar rekabetçi olduğumuzu görmek çok olumluydu. Daniel, hafta sonlarının başlarında araçta Lando kadar rahat hissetmiyordu, ancak mühendislik ekibiyle birlikte harika bir iş çıkardı, quali seansları boyunca inşa etti ve sonunda iyi bir tur attı.

“Burada pistte, evde ve Mercedes’te rekabetçi bir araba geliştirmek ve üretmek için takıma aferin. Şimdi yarışa hazırlanmaya odaklanın. Meteoroloji yarın öğleden sonra için yağmur tahmin ediyor. Yine iyi puanlar alalım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir