Kızıldeniz’in muhteşem kıyılarındaki yepyeni Cidde Corniche Pisti

0

Formula 1, Kızıldeniz’in muhteşem kıyılarındaki yepyeni Cidde Corniche Pisti’nin 2021’deki açılış Suudi Arabistan Grand Prix’sine sahne olması nedeniyle Arap gece gökyüzünün altında bilinmeyene adım atıyor.

Otomobiller dünyanın en hızlı sokak pistinde 320km / s’den fazla hızlarda seyahat edecek ve bir değil, iki değil, üç DRS bölgesi olacak.

6.174 km ile pist, 2021 takvimindeki en uzun ikinci pist. Ayrıca sezonun en yüksek ikinci ortalama hızına sahip olacak: 250km / s’den fazla, Silverstone’un zirvesine ayarlandı ve sadece Monza tarafından daha iyi hale gelecek.

Bununla birlikte, Cidde Corniche Pisti’nin köşe sayısı söz konusu olduğunda eşiti yoktur: toplam 27, bu yılki kampanyada yer alacak herhangi bir devreden en iyi şekilde yapar – köşelerin çoğu düz bükülmeler olmasına rağmen.

Turn Dört’dan Turn 10’a kadar olan virajlar dizisi, sürücü ve makineyi sınıra kadar iteceği kesin olan hızlı, akan bir ‘S’ bölümü oluştururken, bankalı Turn 13 saç tokası, köşeyi çevreleyen heybetli tribünden aksiyonu izleyen hayranlar için heyecan verici bir manzara sağlayacaktır.

Çöl için ne var? Tatlı mı? 2021 Formula 1 sezonunun heyecan verici olması, Suudi Arabistan ve Abu Dabi’de yıldızların ve projektörlerin altında yarışırken çölde çifte eyleme yardımcı oluyor.

İlk olarak, yepyeni Cidde Corniche Pisti’ndeki Suudi Arabistan Grand Prix’sinin ilki. Daha önce hiç yarıştırılmayan Kızıldeniz kıyısındaki bu muhteşem pist bilinmeyen bir şeydir, ancak bildiğimiz şey hızlı, çok hızlı olacağıdır – sonuçta dünyanın en hızlı sokak pistidir.

Peki, Suudi Arabistan’ı çılgın F1 aksiyonu dışında neler bekliyor? McLaren F1 sürücüleri Lando Norris ve Daniel Ricciardo’nun yanı sıra Takım Müdürü Andreas Seidl’in düşüncelerinden başlayarak, en son yarış önizlememizin size bilmeniz gereken her şeyi verdiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Nasıl takip edİlMELI

Yuvarlak21
NeredeCidde Corniche Devresi
Ne zaman3 – 5 Aralık
Başlangıç saati20:30 yerel, 17:30 GMT, 12:30 EDT
Takip etmekTeamStream ve McLaren Uygulaması özel yorum ve içgörü için

Ne diyorlar?

“Cidde’deki pist eğlenceli olacak, gerçekten hızlı ve akan, yakın duvarlara sahip bir pist, bu da benzersiz bir meydan okuma yaratacak.

Yeni bir mekana gelirken gerçekten önemli olan düzeni hızlandırmak için simülatördeki devreyi sürüyorum.

Bu pistte bu arabalarda sıralama yapmak çok güzel bir deneyim olacak ve pazar günü bizi güçlü bir yarışa hazırlayacak.

Abu Dabi’deki damalı bayrağa kadar her iki şampiyonayı da mümkün olan en iyi konumda bitirmek için elimizden geleni yapacağız.”

“Yoğun ama nihayetinde hayal kırıklığı yaratan üçlü başlığın arkasından gelmek, araçtan biraz zaman almak ve yılın son iki yarışı için sıfırlamak iyi oldu.

Cidde’de ne bekleyeceğimizi gerçekten bilmiyoruz, ancak etkinliğe hazırlanmak için İngiltere’de bir ekip olarak çok çalışıyoruz ve savaşmaya hazır bir şekilde Orta Doğu’ya doğru yola çıkıyoruz.

Eve iyi puanlar getirmek ve sezonu yüksek bir seviyede bitirmek için elimizden geleni yapacağız.”

“2021 sezonunun son iki yarışı için çöle geri dönüyoruz ve ilk durağımız Cidde Corniche Pisti’ndeki bir başka yeni mekan.

Art arda iki yeni mekanla, fabrikadaki ekip hazırlanmak için çok çalışıyor ve bu Cuma günü piste çıkma hazırlıkları için sürücülere simülatörde zaman vermek için Katar ve Suudi arasındaki pencereyi kullandık.

“Son üçlü başlık istediğimiz gibi gitmese de, son yarış hafta sonlarında öğrendiğimiz her şeyi uygulamaya ve şimdi ile Abu Dhabi’deki son tur arasında başarabileceğimiz en iyi finişler için savaşmaya kararlıyız.

Bu sezon yoğun ve heyecan verici bir mücadele oldu, ancak henüz bitmedi ve yüksek bir seviyede bitirmek istiyoruz.”

İstatistikler ne diyor

F1 için bir başka yeni grand prix, geriye dönüp bakacak çok fazla istatistiksel veri olmadığı anlamına geliyor. Ve en son olayların istatistiklerine bakarsak, en ilham verici okuma için yapmazlar.

Önceki üçlü kafa vuruşu bize nazik değildi: son üç yarışta sadece dört puan aldık. Daniel en son 2019’da art arda üç yarışta puan kaçırdı ve bundan önce, bu tür başka bir büyü için 2013’e kadar geri dönmeniz gerekirdi.

Her iki durumda da, dördüncü denemede ilk 10’a geri döndü ve 2019’da tüm kampanyadaki en iyi sonucunu dördüncü ile paketledi.

Geçen sefer F1’deki 900. Şu anda, Ağustos ayındaki Belçika Grand Prix’sine göre puan ödeme pozisyonlarının dışında bitiremeyen ilk 10 finişin bir başka düzenli koşusunu bir araya getiriyor.

Kuşkusuz, şu anki koşusunun puan olarak art arda 15 finişle eşleşmek için hala küçük bir yolu var, ancak Suudi Arabistan ve Abu Dabi’de iki tane daha ile sezonu imzalayabilirse, mevcut kişisel en iyi derecesiyle eşleşmesi için 2022’nin başında sadece beş taneye daha ihtiyacı olacak.

Suudi Arabistan GP için lastik bileşiği seçimi

Nelere dikkat etmeli?

Tamam, daha önce de belirttiğimiz gibi, Cidde Corniche Pisti takımlar için yeni bir macera. Bu nedenle hafta sonuna doğru birkaç soru işareti var, ancak bildiğimiz şey, yarışın bu 6.174 km’lik pist etrafında inanılmaz hızlı olacağı.

Otomobiller dünyanın en hızlı sokak pistinde 320km / s’den daha yüksek hızlarda seyahat edecek ve ortalama hızın Silverstone’dan daha yüksek ve Monza’dan sonra ikinci sırada olduğu tahmin ediliyor.

Büyük rakamlar bununla da bitmiyor. Cidde Corniche Pisti, 2021 takvimindeki diğer tüm pistlerden daha fazla köşeye sahiptir ve toplam 27’dir – bu Abu Dabi’nin Yas Marina’sından altı daha fazladır, ancak Cidde’nin köşelerinin çoğu düz bükülmelere benzer.

Turn 4’ten Turn 10’a kadar olan virajların sırası hızlı, akan bir ‘S’ bölümü oluştururken, bankalı Turn 13 saç tokası sürücülerin yaklaşık 5 yanal g’ye maruz kaldığını görecek – Indianapolis Motor Speedway’deki bankacılıktan üç derece daha dik.

Ayrıca bir değil, iki değil, üç DRS bölgesi vardır ve sollama için birçok fırsat ortaya çıkarmak için eminler.

Cuma günü bol miktarda kesintisiz koşmak normalden daha önemli olacaktır. Sürücüler devreyi tanımak isterken, takımlar hafta sonu boyunca performansı en üst düzeye çıkarmalarına ve araçların pistin zorluklarına dayanabilmelerini sağlamak için çok fazla veriye bakacaklar.

Son olarak, FP1 ve FP3’ün öğleden sonra geç saatlerde gerçekleşmesi planlanırken, FP2, sıralamalarda hangi takımların karşılaşacağını ve gece gökyüzünün altındaki yarışı en çok temsil eden koşulları sağlayacağı için özellikle önemli olabilir.

Hafta sonu için hava durumu tahmini

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/4e00bb3b1516679356dada775dffbef8.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130