ARROW McLAREN SP’DE ÇOĞUNLUK HISSESINI SATIN ALMA ANLAŞMASINI TAMAMLADI

0

McLaren Racing% 75’lik kontrol hissesiyle takımın çoğunluk hissedarı olacak

McLaren Racing bugün, Arrow McLaren SP IndyCar takımındaki çoğunluk hissesini yıl sonuna kadar satın alma anlaşmasını tamamladığını doğruladı.

Anlaşmanın sonuçlanması, McLaren Racing’in kontrol edici %75 hisseye sahip takımın çoğunluk hissedarı olacağı ve Arrow McLaren SP’nin resmi olarak McLaren Racing organizasyonunun bir parçası olacağı anlamına geliyor.

Takım, üç McLaren Racing ataması, Sam Schmidt ve Ric Peterson’dan oluşan beş kişilik bir kurul tarafından yönetilecek ve McLaren Racing CEO’su Zak Brown tarafından yönetilecek.

Arrow McLaren SP Başkanı Taylor Kiel, takımın genel operasyonları ve performansı için Brown’a ve yönetim kuruluna karşı sorumlu olacak.

Anlaşmanın mali şartları açıklanmıyor.

“Bugünkü duyuru, IndyCar’a olan uzun vadeli bağlılığımızın güçlü bir işaretidir”

McLaren Racing, bugün Arrow McLaren SP IndyCar takımında çoğunluk payı almak için bir anlaşma yaptığını açıklayarak IndyCar’a tam zamanlı dönüşünde bir sonraki adımı attı.

İşlem yıl sonuna kadar kapanacak ve McLaren Racing’in takımdan%75 pay alacağını görecek. Anlaşmanın mali şartları açıklanmıyor.

Anlaşma, Schmidt Peterson Motorsports ile McLaren Racing ortaklığının ikinci sezonunun ortasında Nashville, Tennessee’deki ilk NTT INDYCAR Serisi yarışında geldi.

Takım ilk olarak 2001 yılında Sam Schmidt tarafından kuruldu ve Ric Peterson 2013 yılında Schmidt Peterson Motorsports’ı (SPM) kurmak için katıldı.

Takım, son zamanların en başarılı Indy Lights programlarından birini çalıştırarak yedi sürücü şampiyonluğunu garantilerken, INDYCAR serisinde ikisi Arrow McLaren SP olmak üzere dokuz yarış zaferi de dahil olmak üzere 13 pole pozisyonu ve 27 podyum aldı.

Takım, McLaren Racing CEO’su Zak Brown başkanlığında sam Schmidt ve Ric Peterson ile birlikte üç McLaren Racing atamasını içeren beş kişilik yeni bir kurul tarafından yönetilecek.

Arrow McLaren SP Başkanı Taylor Kiel, doğrudan yönetim kuruluna rapor vermek üzere takımın operasyonlarını yönetmeye ve denetlemeye devam edecek.

McLaren, Arrow McLaren SP’yi oluşturmak için 40 yıl aradan sonra 2020’de tam zamanlı IndyCar yarışmasına geri döndü ve unvan sponsoru Arrow Electronics ve SPM ile stratejik bir ortaklık kurdu ve mevcut operasyona teknik ve mühendislik uzmanlığı getirdi.

Buna ek olarak McLaren, Vuse, Mission Foods, Darktrace, Tezos ve QNTMPAY sponsorlarının eklenmesiyle takımın ticari portföyünün güçlendirilmesine yardımcı olurken, büyüyen hayran kitlesini oluşturmaya yardımcı olmak için ekibin iletişim, sosyal ve içerik faaliyetlerini destekledi.

Duyuru, McLaren F1 başkanlığındaki ve McLaren IndyCar, McLaren Extreme E ve McLaren Shadow espor ve oyun takımları tarafından tamamlanan dört tam teşekküllü takımla McLaren Racing organizasyonunun sürekli büyümesinin altını çiziyor.

McLaren Racing CEO’su Zak Brown şunları söyledi:

“Bugünkü duyuru, McLaren Racing ve sponsor ortaklarımız için hem bir yarış serisi hem de bir pazarlama platformu olarak IndyCar’a olan uzun vadeli bağlılığımızın güçlü bir işaretidir.

“Arrow Electronics’in taahhüdü ve desteğiyle birlikte, büyümeye devam etmemiz ve galibiyetler, Indy 500’ler ve seri şampiyonluklar için sürekli olarak meydan okuma ortak hırsımızı yerine getirmemiz için zorlu bir ekip kuran Sam Schmidt ve Ric Peterson’a saygılarımı sunmak istiyorum.

Bunun anahtarı, taylor Kiel’in şimdiye kadar ortaklığın ilerlemesine etkili olan takımın başkanı olarak liderliğini sürdürmesi.

“McLaren Racing, IndyCar’ın markamızı Kuzey Amerika’da inşa etmeye, genişleyen ABD’li hayran ve ortak tabanımıza yarış portföyümüz boyunca hizmet etmeye ve uzun vadeli değer artırmaya devam edeceğine inanıyor.

Yarış, hem sürücülerde hem de takımlarda birinci sınıf rakipler ve tutkulu, son derece meşgul bir hayran kitlesi ile ikinci planda.

“Serinin Penske Entertainment’ın yönetimi altında büyümeye devam etmesi için gerçek bir potansiyel görüyoruz ve sporun başarısını destekleyen, küresel hayran kitlesini büyüten ve sektörde ilerleyen çeşitlilik ve kapsayıcılık da dahil olmak üzere çevresel ve sosyal taahhütleri yerine getirmek için sürdürülebilirlik gündemimizi uygulayan aktif bir rol oynamaya devam edeceğiz.”

Sam Schmidt, Ortak sahibi Schmidt Peterson Motorsports, şu yorumu yaptı:

“Zak’i 25 yıldır tanırım. O bir yarışçı ve bu da bir grup hardcore yarışçısı. Ortaklığımıza iki yıl önce başladık ve hem teknik hem de ticari olarak son derece iyi gitti.

Ric 2013’te geldi ve takımın çıtasını yükseltti. Arrow birkaç yıl sonra geldi ve yine çıtayı yükselttik.

“McLaren ile tekrar ilerliyoruz. Gördüğümüz gibi artık düzenli bir yarışmacıyız ve nihayetinde Ric ve ben için yarışları kazanmak, 500’leri kazanmak ve şampiyonluklar kazanmak için buradayız. Bu sonraki adım, kaynakların bunu uzun süre önceden yapmasını sağlar.

“Arrow ve Lucas Oil olmadan bunu yapamayacağımızı söylemek istiyorum. Onlar gerçekten bu takımın temel sponsorlarıydı ve onlar olmadan burada olamazdık.

McLaren ikonik bir marka ve onlarla birlikte olmaktan gurur duyuyoruz. Bunu takımı daha iyi hale getirmek ve uzun vadeli başarı sağlamak için yapıyoruz.”

Schmidt Peterson Motorsports’un ortak sahibi Ric Peterson şunları söyledi:

“IndyCar’daki ilerlememizi hızlandırmak için McLaren’ın yeteneğinden ve F1 deneyiminden oluşan bir ekiple ortaklık yapmanın bizi ileriye itmek için önemli bir strateji olduğuna her zaman inandık ve bu da kanıtlandı.

McLaren Racing şimdi batonu alıyor ve yaptıklarının en iyisini, bu takımın gerçekten özel bir şey yaratmak için yaptıklarının en iyisiyle birleştirecek.

“Sam ve ben, son dokuz yılda ortaklığımız aracılığıyla birlikte inşa ettiğimiz şeyden son derece gurur duyuyoruz ve Arrow McLaren SP’nin güçten kuvvete geçtiğini görmek için McLaren Racing ile ortak olarak bu takımın bir parçası olmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Arrow Electronics CEO’su ve Başkanı Mike Long şunları söyledi:

“Arrow McLaren SP’nin unvan sponsoru olarak takımın ilk günlerinden beri ve McLaren Racing’in stratejik ortağı olarak, bu iki dünya standartlarında organizasyonun ileriye dönük olarak bir araya geldiğini görmekten daha fazla memnun olamazdık.

“Sam, Ric ve Zak ile olan ortaklığımız, Sam Car, Sam Suit ve Birleşik Krallık Ventilatör programı üzerindeki çalışmalarımızın da kanıt ettiği gibi, inovasyon, kazanma ve teknolojinin hayatı daha iyi hale getirme gücüne olan inancımız üzerine inşa edildi.

“Indy ve F1’deki her iki takımdan da çok memnunuz ve spordaki en çalışkan ve en hızlı sürücülere ve mürettebata sahip olduğumuza inanıyoruz ve daha yeni başlıyoruz.

Arrow, takımların arkasında gururla duruyor. Daha nice galibiyetlerin gelmesini dört gözle bekliyoruz.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir