“Çılgın, ne harika bir gün! Hafta sonunun başından itibaren gerçekten tonu belirledik. Bence bu hafta sonu tavırları gören herkes şaşırmadı.

Bunun bir zafere dönüşmesi beni çok heyecanlandırdı. Takıma büyük bir teşekkür. Sadece kazanmak değil, bir-iki inanılmaz. Bu işe çok emek verdik ve bunu gerçekten hak ettik. Gerçekten çok mutluyum.”

DANIEL RICCIARDO, #3

 Başladı2. (BOT grid cezası nedeniyle)  
 Bit -mişbirinci  
 En hızlı tur53. turda 1m24.812s (1.)  
 Pit-stoplar1, tur 22 [Orta/Sert] (2,4 sn)  

İtalya Grand Prix

AUTODROMO NAZIONALE MONZA

Siyah grand prix pist haritası

LANDO NORRIS, #4

 Başladı3. (BOT grid cezası nedeniyle)  
 Bit -mişikinci  
 En hızlı tur53. turda 1m24.971s (+0.159s, 3.)  
 Pit-stoplar1, tur 24 [Orta/Sert] (2,8 sn)  

“Açıkçası tüm takım adına çok memnunum. Hepimiz için harika bir an. Hafta sonunun başından beri harika bir iş yaptık.

Antrenmandan elemelere, Cumartesi günü Soft lastikleri kullanma kararı, bunların hepsi bizi bugün için hazırladı. Şansımız yaver gitmedi, tempomuz vardı, olmak istediğimiz pozisyonlardaydık. Sollamamız, savunmamız, her şeyi yapmamız gerekiyordu.

“İnanılmaz bir sonuç, herkes adına çok mutluyum. 11 yıldır ilk 1-2’miz! Kendim için bir podyum, Daniel için bir galibiyet, ama daha da önemlisi bir-iki. Yani kombinasyon olarak dünyadaki en havalı şey. Bu yüzden, herkese ve hak ettiği herkese büyük tebrikler.”

ANDREAS SEIDL, Takım Müdürü

“Biz yaptık! Monza’da P1 ve P2. Tüm hafta sonu harika bir iş için tüm ekibi tebrik ederim. Rekabetçi bir arabamız olduğunu ve harika bir yarışın mümkün olduğunu bilmenin baskısı altında bugün olağanüstü bir sonuç aldılar.

“Takım olarak bunu uzun zamandır bekliyorduk. Bu, 2012’den bu yana ilk McLaren zaferi. Yolculuğumuzda hala yapacak çok işimiz olduğunu biliyoruz, ancak bu büyük bir motivasyon olacak.

Ancak bugün, anı kutlamak çok önemlidir. Hem Daniel hem de Lando, garajda, fabrikada ve HPP’deki meslektaşlarımızdan yapılan sıkı çalışmaları maksimum düzeyde kullanarak tüm hafta sonu harika performanslar sergilediler.

Takımın her bir üyesine, büyük taraftarlarımıza ve ortaklarımıza teşekkürler. Böyle günler hepimizin sporun içinde olmasının sebebidir.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir