Haas’ta sürücüler arası anlaşmazlık aynen devam.

0

AUTODROMO NAZIONALE MONZA, ITALY - SEPTEMBER 12: Mick Schumacher, Haas VF-21, leads Nikita Mazepin, Haas VF-21 during the Italian GP at Autodromo Nazionale Monza on Sunday September 12, 2021 in Monza, Italy. (Photo by Charles Coates / LAT Images)

Uralkali Haas F1 Takımı sürücüsü Mick Schumacher 15. sırada yer alırken, Nikita Mazepin, Autodromo Nazionale Monza’da düzenlenen 2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 14.ncü

Schumacher, Pirelli P Zero Yellow orta lastiklerinde 18. Schumacher, 53 turluk karşılaşmanın 24. turunda White sert lastikleri için geldi ancak takım arkadaşı Mazepin ile temas kurduğunda yeniden başlatmada kaybetti. Stewards, Mazepin’i suçlu buldu ve beş saniye zaman cezası verdi. Schumacher 15. nci sırada tamamladı.

Mazepin 16. Kırmızı yumuşak lastikler için 25.nci turda Schumacher ile çarpışmadan sonra, ilk şikan içine ağır bir kilit üçüncü bir pit stop gerektiriyordu, Mazepin 40. turda bir kez daha yumuşak bileşiği aldı, ancak yarışı ne yazık ki bir güç ünitesi sorunu nedeniyle birkaç tur sonra İtalya Gp’sini kapattı.

Öndeki McLaren, Daniel Ricciardo’nun izniyle 3.213 günlük hasrete son verince, takım arkadaşı Lando Norris takımı 1-2’lik skorla tamamladı. Mercedes’ten Valtteri Bottas sahanın arkasından üçüncü oldu.

Uralkali Haas F1 Takımı, Sochi Autodrom’da düzenlenen Rusya Grand Prix’sinde harekete geçti – 24-26 Eylül de heyacan kaldığı yerden devam edecek.

Nikita Mazepin, 9 Numaralı Sürücü, Uralkali Haas F1 Takımı

“İnandığım şeyden bir güç ünitesi arızası yaşadım – tüm elektriği kaybettik. Bence tüm birimin ileriye doğru devam etmesi ve tamamen kurtaramaması tehlikeliydi, bu yüzden takım aracı derhal durdurmasını söyledi.

Mick’le birlikte yaşanan olay. Benim hatamdı ama bir yarış olayıydı. Bundan memnun olmadığım ve bunun olduğu çok açıktı.

Daha sonra düz bir noktam ve yarım kanat plakası eksikti, pit stop için boks yapmamız gerekiyordu ve sonra açıkçası motor veda etti.”

Mick Schumacher, 47 numaralı sürücü, Uralkali Haas F1 Takımı

“Şahsen, bunun iyi bir yarış olduğunu hissettim. Strateji açısından doğru kararlar aldığımızı hissediyorum ve yarıştaki iletişimin çok iyi olduğunu hissediyorum.

Yarış başlangıcı açısından, önde çok şey oldu ve güvenlik aracıyla işler ilginçleşti. Bu sefer iyi bir yeniden başlatma yaptık ve savaşabildik.

Ne yazık ki, ön kanatta biraz hasar aldım, ancak genel olarak bugün nasıl başardığımız için mutlu olabiliriz.”

Guenther Steiner, Uralkali Haas F1 Takımı Takım Müdürü

“Tüm bu olanlarla birlikte bizim için her açıdan oldukça heyecan verici bir yarış. Açıkçası, yine iki sürücü arasında bir karşılaşma yaşadık, ancak bu konuda havayı temizlediler.

Bu tarafta ilerleme kaydediyoruz ve umarım bu şekilde devam edebiliriz. Bence iki adamımız son yarışlardan ders aldı, şimdi devam etmeye çalışın ve takım olarak onlara verdiğimiz önerileri kabul etmeye çalışın ve umarım bugün olsa bile gelecekte bundan daha azını alırız.

”Bu konuda netseniz, bu iyi, öğrenmenin bir parçası ve neyse ki araç çok zarar görmemiş.”

ther Steiner
Bugünün Verileri

Etkinlik: İtalya Grand Prix –

Pazar 12 Eylül Yer: Autodromo Nazionale Monza,

İtalya Düzeni: 5.793 kilometre (3.6 mil), 11 dönüş devresi

Hava Durumu: Güneşli Hava Sıcaklıkları: 29 santigrat derece (84.2 derece Fahrenheit)

Pist Sıcaklıkları: 45 santigrat derece (113 derece FahRenheit)

Yarış Galibi: McLaren

Takım Sonucu: Mick Schumacher – 18. nci

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir