Uralkali Haas F1 Takımı sürücüleri Mick Schumacher ve Nikita Mazepin, Cidde Pisti’ndeki FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 21. nci ayağı

Schumacher, Pirelli P Zero Yellow ortalarında 19. Ne yazık ki Schumacher için yarışı, 22. nci turunda Schumacher bariyerlerde sonlandı VF-21’inde yarış sonu hasarına yol açtı, ancak neyse ki kaza mahallinden uzaklaşabildi.

Mazepin, orta lastiklerde de gridde 20. sıradan start aldı ve Schumacher’in kazasının neden olduğu kırmızı bayrak döneminin ardından 16. Mazepin sert kauçuk üzerinde yeniden başladı ama dönen Sergio Perez nedeniyle paket yavaşladığında Turn 5’e yaklaşırken bir kazaya yakalandı.

Mazepin, George Russell’ın sırtına çarptı ve VF-21’inde ölümcül hasar gördü ve yarış dışı kaldı.

Uralkali Haas F1 Takımı’nın 2021 Formula 1 sezonu, 10-12 Aralık tarihleri arasında Yas Marina Pisti’nde abu dhabi grand prix’si ile sona erecek.

Nikita Mazepin, #9

“Ne yazık ki oldukça etkili oldu. Durmama pozisyonundan faydalandık ve T2’den çıkan Stroll ile kavga ediyordum. Bir sonraki her zaman kolay düzdür ve her iki araba için de olması gerekiyordu, ancak aniden, öndeki araba – russell olan – fren yaptı. Ayrıca fren yapmaya çalıştım ama 200’den sıfıra kadar duracak bir yer yoktu, bu yüzden onu topladım ve tekrara baktığımda içeride kendisinden kaçınmaya çalıştığı bir araba vardı.”

Mick Schumacher, #47

“Ne yazık ki, Russell’ın DRS penceresine geri dönmeye çalışırken biraz fazla zorluyormuşum ve T23’e girerken kaybettim gibi görünüyor. Tempo orada görünüyordu, Williams’a rahatça ayak uyduruyorduk ve bence gerçekten tahmin etmediğimiz şey buydu, bu yüzden yüksek motivasyonlu ama belki de bu durumda biraz fazlaydı. Bu bir nokta hala hedef, bu yüzden inşallah oraya ulaşmayı başaracağız.”

Guenther Steiner (Takım Müdürü)

“Bugün yılın sondan bir önceki yarışında iki kaza yapan araba ile hayal kırıklığı yaratan bir gün. Mick sadece Williams’a ayak uydurmaya çalıştı, ki bu işe yaramadı ve Nikita bu konuda hiçbir şey yapamayacağı bir pozisyona girdi – önünde ne olduysa yolcusuydu. Talihsiz ama bir tane daha kaldı ve sonra yolumuza devam edeceğiz.”

Bugünün Verileri

Etkinlik: Suudi Arabistan Grand Prix – Pazar 5 Aralık Yer: Cidde Corniche Pisti, Cidde
Düzeni: 6.175 kilometre (3.836 mil), 27 dönüş devre Hava Durumu: Açık Hava Sıcaklıkları: 29 santigrat derece (84.2 derece Fahrenheit) Parça Sıcaklıklar: 32 santigrat derece (89,6 derece Fahrenheit)

Yarış Galibi: Mercedes Takım
Sonucu: 1 nci Lewis Hamilton Haas’lar: Mick Schumacher – 19. Nikita Mazepin – 20.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir