Ferrari’ler her iki seansta da aynı yerlerdeydi sırasıyla sekizinci ve dokuzuncu

0

Kağıt üzerinde, Charles Leclerc ve Carlos Sainz’ın Abu Dhabi Grand Prix’si için antrenmanın ilk gününde her iki seansta da aynı yerleri – sırasıyla sekizinci ve dokuzuncu – güvence altına alması basit bir Cuma gibi görünüyordu.

Yeni Yas Marina düzeni, tur başına bir düzine saniye kadar daha hızlıydı. Her zamanki gibi, sıcaklık düştükçe pist daha hızlı oldu ve yüzey kauçuklandıkça da yavaş yavaş ısırıldı.

Takım planlanan tüm programını sorunsuz bir şekilde tamamladı ve toplam 104 tur tamamladı.

 FP1. İlk seansta Charles ve Carlos pisti öğrenmek için sadece Soft lastiklerini kullandılar, özellikle de değişiklikler doğrultusunda yeniden ortaya çıkan parçaları.

46 turu tamamladılar: İspanyol 26 yaparken SF21’inde bariz aero tırmıkları çalıştırarak ölçümler elde ederek başlayan Monegasque için 20. Charles’ın en iyi zamanı 1’25″846’ydı, Carlos ise 1’25″886’da saatleri durdurdu.

 FP2. Akşam seansında sürücüler, sıralama simülasyon koşuları için Softs’a geçmeden önce Mediums’tan başlayarak aracı ince ayar yaparak ve lastikleri değerlendirerek devam etti.

Mediums’ta Charles 1’25″194 yaptı, pist sınırlarını aştığı için 1’25″104 iptal edildi ve Carlos için 1’25″270 yaptı.

Softs’a geçtiklerinde, Monegasque 1’24″557 ile en iyi zamanı aldı ve İspanyol 1’24″844 yaptı. Her ikisi de seansı yarış triminde sona erdirdi, ancak farklı bileşik lastiklerde, Leclerc için Softs ve Sainz için Mediums.

Bu akşam ekip, kuruluma ince ayar yapmak ve lastiklerin davranışlarına bakmak için derinlemesine bir çalışma yürütecek.

Yas Marina’da ve Pazar günkü yarışta her zaman kilit öneme sahip olduğu için, yerel saatle 17’de (14 CET) başlayacak yarınki elemeler için bunların en iyi şekilde tahsis edilmesi çok önemli olacak.

Üçüncü ve son serbest antrenman seansında bunun için daha fazla zaman olacak, ancak 14’ten (11 CET) başlayarak hafta sonunun geri kalanında sürücülerin karşılaştığı koşulları temsil etmiyor.

Charles Leclerc #16

Yeni düzeni oldukça beğendim ve sürmek eğlenceliydi. Değişiklikler, önümüzdeki arabaları takip etmeyi kolaylaştırıyor gibi görünüyor, bu yüzden olumlu bir pist güncellemesi gibi görünüyor.

Pist evrimi gün boyunca oldukça büyüktü, ancak akşamları burada çok daha serin hale geldikçe bu daha çok sıcaklığa indi.

Bu, kavramamıza yardımcı olur. Lastik bozulması oldukça yüksek ama bence aracımız şu ana kadar bu devreye iyi tepki veriyor.

Tempo açısından, yarış simülasyonu ile iyi bir iş yaptık ve sıralamalara hazırlanmak için hala yapmamız gereken küçük bir iş var.

En yakın rakiplerimizden bazılarına kıyasla orada biraz eksiklerimiz var ve umarım yarın için hepsini bir araya getirebiliriz.

Carlos Sainz #55

Abu Dabi’de yeni pist düzeni ve yüzeyi ile zorlu bir gün oldu, bu da onu geçmişte buraya sürdüğümuz diğer yıllara göre çok farklı hale getirdi.

Çok zor bir Cuma günü oldu çünkü FP1’den beri kendimi arabada evde hissetmiyordum ve tüm gün boyunca dengeyi kovaladım.

Bu oldukça sıra dışı çünkü hemen hemen her hafta sonu doğru ayakla başlıyoruz ve bugün, cumartesiye girerken yapacak çok ödevimiz olduğunu hissediyorum.

Şimdi mühendislerle oturup aracı nerede geliştirebileceğimizi göreceğiz ve umarım yarın için daha fazla performans bulacağız.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/a1b001b743bd2a41b4b2e17b70a30598.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130