Denemeye değer bir fikir!

0

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın üçüncü turu olan Portekiz Grand Prix’lerine ev sahipliği yapan Algarve Uluslararası Pisti’nde parlak gökyüzü ve serin hava sürücüleri padokta karşıladı.

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın üçüncü turu olan Portekiz Grand Prix’lerine ev sahipliği yapan Algarve Uluslararası Pisti’nde parlak gökyüzü ve serin hava sürücüleri padokta karşıladı.

Charles Leclerc ve Carlos Sainz, artık olağan sanal basın toplantısında medyanın karşısına çıktı. Her iki sürücüye de, bu sezon üç kez denenecek yeni bir hafta sonu formatı olan Sprint Elemeleri hakkındaki görüşleri soruldu. Pazar günkü Grand Prix’nin başlangıç gridine karar vermek için Cumartesi günü 100 kilometrelik bir yarış yapılacak.

Denemeye değer bir fikir. 

Her iki sürücü de yeni bir format denemeden mutlu olduklarını söyledi: “İnovasyonun her zaman iyi bir şey olduğuna inanıyorum ve seçilen çözümün, Cumartesi gününe katma değer verirken, onu daha ilginç hale getirirken, gerçek Grand Prix’yi gölgelemeyeceğini düşünüyorum.” Carlos da kabul etti ve arabayı hazırlamak için daha az zamana sahip olmaktan endişe duymadığını da sözlerine ekledi.

İspanyol, “Geçen yıl Imola’da elemelerden önce sadece bir saat antrenman yapmaya çalıştık ve herhangi bir sorun olmadığını söyleyebilirim.” dedi. “Bu yüzden Silverstone ve Monza’da bu tür bir hafta sonunu denemeye istekliyim. Muhtemelen hiyerarşide büyük bir değişiklik yapmayacak, ancak nasıl çalıştığını görmek güzel olacak.”

İlginç bir devre. 

Leclerc ve Sainz daha sonra dikkatlerini bu hafta sonuna çevirdiler. Charles, “Bildiğiniz gibi, duvarların yakın olduğu ve hataların maliyetli olduğu pistleri seviyorum”, diye yorumladı. “Ancak kalıcı pistlerden bu kesinlikle favorilerimden biri. Geçen yıl sıralama turlarında ve yarışta iyi gittik ve aracımızın bu pistin inişli çıkışlı performanslarını merak ediyorum.” Geçen yıl Portekiz’de Carlos bir süre yarışı bile lider olarak yönetti. “2020’de yağmur bana yardımcı oldu, ancak görünüşe göre bu Pazar için hiçbir tahmin yok. Kendime gelince, araçla daha fazla kendine güvenmeye devam etmeyi ve çeşitli ve eğlenceli olan bu pistin tadını çıkarmayı hedefliyorum.”

Program. Öğleden sonra, her iki sürücü de, otomobiller yerel olarak 11.30’da (12.30 CET) ve 15’te (CET) piste çıktığında yarınki antrenmana hazırlanmak için ilgili mühendisleriyle birlikte her zamanki pist kontrol sürüşünü gerçekleştirdi. Elemeler Cumartesi günü saat 15’te (16 CET) gerçekleşecek ve son serbest antrenman seansı 12’de (13 CET) Dünya şampiyonasına sayılacak 18′ inci Portekiz Grand Prix’ si Pazar günü (Tsİ 16.CET) yerel 15’te başlayacak.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir