CARLOS: “Arkadakilerle başlamaktan çok endişelenmiyorum”

0

Dokuzuncu Türkiye Grand Prix‘sine hazırlanmak için bu Perşembe günü İstanbul Park pistine gelen sürücüler güneşli, rüzgarlı ve serindi.

Her zamanki gibi Scuderia Ferrari ikilisi, mühendislerle ilk toplantılarına katılmanın yanı sıra basınla konuşarak zamanlarını harcadılar.

Tek yol yukarı. Charles Leclerc ve Carlos Sainz’ın dışında, yeni hibrit sistemle donatılmış tamamen yeni bir güç ünitesi çalıştıracağı için en çok soruyla karşılaşan İspanyol’du, bu da gridin arkasından başlaması gerektiği anlamına geliyor.

İspanyol, “Arkadakilerle başlamaktan çok endişelenmiyorum, çünkü sadece oradan ileri gidebiliyorum.” diye espri yaptı.

“Ama cidden, ben de hibrit sistem güncellemesine sahip olacağım için memnunum, çünkü bu, ekibin gelecek yıl için yararlı verileri toplamasına yardımcı olabileceğim anlamına geliyor.

”Her küçük gelişme yardımcı oluyor ve ben atak bir yarış sürmeye hazırım.”

Carlos Sainz

Sadece yarış kurulumu üzerinde çalışmaya konsantre olmalıyım ve umarım Pazar günü bundan yararlanabilirim.”

Türkiye Grand Prix'si - Carlos: "Arkadan başlamak beni korkutmuyor"

Kavrama. Bu Perşembe günü tartışma için en popüler konulardan biri Instabul Park pist yüzey kavrama seviyesiydi.

Charles, “Pist koşullarının nasıl olduğunu görmek için yarın piste çıkmaya istekliyim.” dedi. “Her ne kadar geçen yılki ilk seanstan daha kötü olmalarının zor olacağını düşünsem de.

Bunu söyledikten sonra, normalden biraz daha kaygan olsa sorun olmazdı, çünkü 2020’de burada çok eğlendim.”

Carlos’un geçen yılki etkinlik hakkında da bazı düşünceleri vardı. “Cuma günü kavrama seviyesi kesinlikle sınırdaydı ve daha sonra Cumartesi ve Pazar günü yağmur yağdı.

Bu nedenle, bu devreyi zevk açısından nasıl değerlendireceğimi bilmek zor, ancak bu hafta sonu daha net bir fikir edinmeyi ve olumlu olacağını umuyorum.”

Daha fazla Sprint Elemeleri? Monegasque sürücüsüne yeni Sprint Sıralama formatını içeren daha fazla hafta sonu geçirmek isteyip istemediği soruldu.

Charles, “Şahsen, mutlu olurdum, çünkü Cuma günü sadece ücretsiz antrenman ve oldukça sıkıcı, bu formülle ise aracı kurmak için sadece 60 dakika ile sıralamaya giriyorsunuz.” dedi.

“Bu yüzden cumartesi takviminin geliştirilebileceğini hissetmeme rağmen bu fikirden yana olurdum.”

Program. Otomobiller ilk serbest antrenman seansı için yarın yerel saatle 11.30’da (Tsİ 10.30) ilk kez piste çıkarken, ikincisi 15’ten (14 yerel) başlıyor.

Üçüncü oturum Cumartesi sabahı saat 12’de (11 CET) gerçekleşir. Izgara konumlarına 15’ten (14 CET) başlayarak karar verilmiştir.

Türkiye Grand Prix’si 10 Ekim Pazar günü saat 15’te (Tsİ 14.00) başlayacak.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir