Sebastian, Portekiz Grand Prix’sinde 10.

0

Sebastian Vettel, Portekiz Grand Prix’sinde Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı formasıyla 2021’de üst üste üç Q3 te.

Sebastian Vettel, Portekiz Grand Prix’sinde Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı formasıyla 2021’de üst üste üç Q3 te.

Sebastian, AMR21’e olan güvenini artırarak üçüncü antrenman seansında aracı kanıtlama konusunda ilerleme kaydetti.

Hem Sebastian hem de Lance, sıralama turlarından önce Sert, Orta ve Yumuşak lastikte koşu yaptı ve ikincisi pratikte yeni aero güncellemelerini değerlendirdi.

Sıralama turları boyunca şiddetli rüzgarlar, Turn One’a doğru bir rüzgar ve daha sonra devrenin etrafında zorlu olduğunu kanıtlayan bir kuyruk rüzgarı ile tüm Formula 1 alanında etkili oldu.

Sebastian

Sebastian, Q1’in başlarında bir dizi yeni Soft lastikle yola çıktı ve bir üçüncülük için 1.20.186’lık bir çaba harcayarak adeta uçarak tur atan ilk sürücülerden biri oldu.

Alman, açılış stintinde üç hızlı tur sonrası dışarıda kalacaktı ve bir Q2 yuvasının güvenliğini sağlamak için aşamalı olarak çalışmak için iyileştirmeler bulmaya devam etti.

Sebastian, altı turluk açılış turunun sonunda, 1.20.077'de tur attı ve Soft lastiklerle ikinci bir denemede 1.19.403'lük bir iyileşme sağladı.
Değişen koşullar, seansın son dakikalarında birkaç sürücünün iyileşmesi anlamına geliyordu, yani Sebastian Q1'i sekizinci sırada bitirdi.

Sebastian, yeni bir Soft lastik setiyle piste çıkarken ikinci çeyrekte iyi hız göstermeye devam etti. İlk olarak, Q1'in koşullarının tekrarlanması, sahanın kendi zamanlarını iyileştirmek için mücadele ettiği anlamına gelmeden önce beşinci sıra için 1.18.970'lik bir çaba harcayacaktı.

Dokuzuncu sıra, Sebastian'ın bu sezon ilk kez 3. çeyreğe girmesini sağladı.

İlk olarak, bir kullanılmış Soft lastik setiyle 10 dakikalık çatışmada piste çıkacaktı ve üç turluk koşuda 1.19.833 ile en iyi turunu başardı.

Yalnızca kutup bakıcısı Valtteri Bottas, üçüncü çeyrekteki son dakikalarda Q2 zamanını iyileştirebildi ve Sebastian yarınki Grand Prix için gridde 10. sırada yer aldı.

O seanstan sonra daha mutlu hissediyorum. İlk 10'un içinden başlıyoruz ve büyük bir puan mücadelesinin ortasında olacağız.

 Rüzgar yönü tekrar değişti ve sonuç olarak biraz zaman kaybettim, bu da orta saha çok dar olduğunda maliyetli bir işti.

“Genel olarak, yine de benim için daha iyi bir seanstı. Bakalım yarın ne yapabiliriz. "

“Önümüzde hala çok iş var, ancak işler benim için tıklamaya başlıyor ve biraz daha otomatik hale geliyor, bu da sürüşüme daha fazla odaklanmama yardımcı oluyor. Hala arabayı öğreniyorum ama bugün kendimi daha rahat hissettim.

“Güneş ışığına rağmen koşullar zorluydu ve rüzgar oldukça öngörülemezdi ve arabayı oldukça hafif hissettiriyordu. Üçüncü çeyrekteki son turum en iyisi değildi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir