Avusturya GP antrenmanında Lance dördüncü, Sebastian beşinci

0

Lance Stroll ve Sebastian Vettel, Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı için cesaret verici bir görüntüyle 2021 BWT Avusturya Grand Prix’si öncesinde Cuma antrenmanı boyunca AMR21’i geliştirdiler.

İki seans boyunca 128 tur tamamlayan her iki sürücü de prototip Pirelli lastiği üzerinde önemli bir koşu gerçekleştirdi.

Lance ve Sebastian, Pirelli’nin Britanya Grand Prix’si için planlanan yeni bir arka lastiği değerlendirmesinde rol oynadılar ve FP1’in büyük bir bölümünü yeni bileşiklerle koştular

Bu nedenle, ekip test çalışmalarını telafi etmek için planlanan Cuma programı boyunca hızlı ve verimli bir şekilde çalıştı.

Pirelli, geçen hafta sonuyla aynı pistte koşmasına ve birçok değerli veri toplamasına rağmen, Styrian Grand Prix’sinden bir adım daha yumuşak bir lastik yelpazesi getirdi.

Lance ve Sebastian, FP1’de Orta ve Yumuşak lastik üzerinde çalıştılar ve sırasıyla 1.06.203 ve 1.06.444’lük en iyi tur sürelerini belirleyerek seansı 13. ve 14.

İkinci antrenmanda Lance ve Sebastian, AMR21’in dengesini daha da iyileştirmeye yardımcı olmak için Orta lastikte seansa başladılar.

Çift daha sonra seansın yarısında kısa koşular için bir dizi yeni Soft lastiklere geçti ve zaman çiziçelerinin ilk beşine kaldı.

Sebastian çizgiyi ilk geçen oldu ve başlangıçta 1.05.268’lik bir çabayla ikinci en hızlı tur

Birkaç dakika sonra Lance, 1.05.139 turluk bir süre ve bu da Sebastian’dan marjinal olarak daha hızlı olduğunu kanıtladı.

FP2’nin kalan yirmi dakikasında çok az gelişme oldu, çünkü Red Bull Ring’de yağmur lekeleri ortaya çıktı ve Lance ve Sebastian’ın günü dördüncü ve beşinci bitirdi.

Lance Stroll

“Bizim için güzel bir gün oldu. Sabah benim için biraz daha olaylıydı, ama bence bol miktarda temiz tur yapmayı başardık ve çok şey öğrendik.

“Bu hafta sonu önemli faktörlerden biri Pirelli’nin seçtiği daha yumuşak lastik aralığı olacak. Bence bu iyi bir karar çünkü Pazar günü işleri karıştırabilir ve bazı strateji farkları yaratabilir.

Sıkı bir orta saha savaşında, bu heyecan verici olabilir.

Lance Stroll – Türkiye’nin Motor Sporları Sitesi (f1turkiye.org)

“Bizim tarafımızda, araç daha yumuşak lastiklerde iyi hissettiriyor. Sonuç olarak, bugünkü işimizden mutlu olabiliriz. Şimdi yarın elemeler için maksimum ayıkla ilgili.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir