ALPINE, 2024’TEN ITIBAREN LMDH’DE DAYANIKLILIK YARIŞInda

0

Üst uçuş kategorisine dönüşünde Le Mans’ın 24 Saati’nde podyuma çıkan Alpine, 2024’te Hypercar sınıfına girerek yükselişini sürdürüyor.

Alpine LMDh düzenlemelerini tercih etti. Takım, en üst düzeyde dayanıklılık yarışında başarılı olmak için Signatech’in savoir-faire’sine ve Alpine F1 Team ile sinerjisine güvenecek.

Alpine, markanın 1978 24 Saat Le Mans’daki zaferi ve 2016 ve 2019’daki LMP2 dünya şampiyonluklarıyla en büyük başarılarından bazılarının tadını çıkardığı bir disiplin olan dayanıklılık yarışına sadık kalmaya devam ediyor.

Tarihi galibiyetinden kırk üç yıl sonra ve 24 Saat Le Mans’daki podyum finişine birkaç hafta kala Alpine, dayanıklılık programının uzatıldığını doğruladı. Marka, 2024’ten itibaren LMDh’de premier sınıfta yarışacak.

Alpine’in Signatech ile ortaklaşa 2013’te dayanıklılık yarışına geri dönmesinden bu yana zaferler birbiri ardına geldi.

2013 ve 2014’te avrupa Le Mans Serisi’nde (ELMS) sürücüler ve takımların şampiyonluklarıyla ilk.

Daha sonra FIA WEC’deki dünya sahnesinde, iki şampiyonluk (2016 ve 2019) ve çok rekabetçi LMP2 kategorisinde (2016, 2018 ve 2019) 24 Saat Le Mans’da üç galibiyet ve bu yıl Hypercar kategorisinde bir podyum.

Alpine, başarı listesine her zamankinden daha fazla yeni girişler eklemek istiyor. Alpine, 2024’ten itibaren Hypercar kategorisinin iki düzenlemesinden biri olan LMDh’ye girecek.

Alpine, bir Oreca şasi etrafında tasarlanmış iki arabayı ve her şeyden önce Viry-Châtillon’da geliştirilen bir Alp motorunu sahaya sürecek. Güç ünitesi, Formula 1’de edinilen tüm uzmanlıktan yararlanacak.

Dayanıklılık yarışı ve Formula 1 arasındaki tamamlayıcılık, Alpine’in yeni dayanıklılık programının önemli bir varlığıdır.

Motora ek olarak, karoseri, Enstone’un motor sporlarında merkezi bir unsur olan aerodinamik konusundaki uzmanlığından yararlanacak.

Bu motor, şasi ve karoseri kombinasyonu, Signatech ve Alpine F1 Team’in tüm teknik uzmanlığından yararlanarak siparişin keskin ucunda savaşmasını sağlayacak bir performans seviyesine ulaşacak.

Alpine’in Dayanıklılık programı, markanın motor sporlarına olan bağlılığını ve hırsını vurgulamaktadır. Hem Formula 1 hem de Dayanıklılık’ta yarışarak Alpine, motor sporlarının her iki zirvesinde de yarışan nadir markalardan biri olacak.

Prestijli rakiplere üstünlük sağlamak için teknik ve teknolojik sinerjilerle Formula 1 ve Dayanıklılık yarışlarından en iyi şekilde yararlanacağız.

Laurent Rossi

LMDh’ye girmek Alpine için hem sportif hem de ekonomik bir nedene uygundur. ACO tarafından oluşturulan yeni düzenlemeler sayesinde Alpine, genel zafer için rakipleriyle eşit şartlarda yarışacak.

LMDh ekonomik modeli, otomobillerin müşteri ekiplerine satışını kolaylaştırdığı için erdemlidir. Bu şema, Alpine’in dört yıl boyunca dayanıklılık yarışına olan bağlılığını güvence altına almasına izin veriyor.

Signatech, LMDh’ye girişi için Alpine tarafından seçildiği için son derece gururludur. Proje, sekiz yıl önce başlayan ortak bir projenin doruk noktasını temsil ediyor.

Her zamankinden daha fazla, büyük hırslarımız var ve işbirliğimizi başka bir seviyeye taşımaktan mutluluk duyarız.

Motor sporlarındaki 32 yıllık kariyerimin ardından, tutkuyu aktaran ve sadece zafer için yaşayan bir marka olan Alpine ile dünyanın en prestijli kurucularına meydan okumayı dört gözle bekliyorum.

Philippe Sinault

Dünya çapındaki hayranları tarafından beklenen bu üst dayanıklılık kategorisine giriş, markanın DNA’sına uygun. Alpine, 1963 ve 1978 yılları arasında 24 Saat Le Mans’da on bir kez yer aldı.

“Arrowed A” markası yabancı iken, 1964, 1966 ve 1968’de Termal Verimlilik Endeksi’ni ve 1968 ve 1969’da Performans Endeksi’ni kazandı.

Buna ek olarak, Alpine on sınıf zaferi ve en önemlisi, 1978’de Jean-Pierre Jaussaud ve Didier Pironi.Traduction en Anglais’in kullandığı Alpine A442B ile genel galibiyet aldı.

Alpine ve ortağı Signatech, Dayanıklılık programının 2024 yılına kadar devamını düşünmeye başladı.

Marka, 2024’te LMDh’ye gelişine en iyi şekilde hazırlanmak için FIA WEC Dünya Şampiyonası’nda yer almak istiyor.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir