Gasly: Yaz tatilinden sonra, özellikle Spa gibi harika bir pistte tekrar yarışacağım için gerçekten mutluyum

0

Monako, Monza ve Silverstone ile birlikte bu, Formula 1 takvimindeki harika klasiklerden bir diğeri. Dünya Şampiyonası’nın ilk yılı olan 1950’den bu yana 64 Belçika Grand Prix’si yapıldı.

2’si Nivelles’te, 10’u Zolder’de ve 53’ü dünyanın en iyi pistlerinden biri olan Spa-Francorchamps’ta yapıldı.

Spa’da kazanmak sporun efsanesi olmaktır. 1950’de pist 14 kilometre uzunluğundayken, bugün bu mesafenin yaklaşık yarısı civarındaydı, ancak hala F1 Dünya Şampiyonası takvimindeki en uzun pist.

2017’de en az 265.000 seyirci geldi. Avrupa’nın merkezindeki coğrafi konumu göz önüne alındığında, birçok insan çok kullanışlı olan Belçika Grand Prix’sine gidiyor.

Bu, hava yolculuğu ile ilgili maksimum bagaj kurallarını göz ardı edebileceği ve böylece kişinin tüm gardırobunu Spa’ya getirebileceği anlamına gelir. Güneş bronzluğu kreminden Sou’wester yağmurluğuna kadar her şeye ihtiyacınız olabilir.

Gerçek şu ki, yarış hafta sonu boyunca yağmur yağmazsa herkes aslında hayal kırıklığına uğrar, bu yüzden içsel olarak bu etkinliğin karakteri için nemli bir pisttir.

BELÇIKA GP’NIN ROLLER COASTER’I

Hava ne olursa olsun, Belçika F1 Grand Prix’si şüphesiz yılın en önemli olaylarından biridir, çünkü yol pisti, orijinal formatından çok daha kısa olmasına rağmen, hala motorlu bir arabadaki bir adam tarafından bilinen en büyük zorluktur ve heyecan bahislerinde sadece Suzuka tarafından yakın bir şekilde çalıştırılır.

Başka hiçbir devre, bu kadar çeşitli yüksek hızlı virajlar, kamber değişiklikleri ve tabii ki la Source saç tokasından radillon’un tepesine şimdi düz Eau Rouge bükülmesinden sonra bölüm olan rollercoaster sürüş sağlar.

7 kilometreden biraz daha uzun bir mesafede, yürümek uzun bir yol, ancak bunu yapmak ve daha sonra bir turu ortalama 230 km / s’nin üzerinde bir hızda tamamlamayı hayal etmek, bir Formula 1 sürücüsünü neyin işaretlediğini daha net anlamanızı sağlar.

Pole pozisyonundan başlayan Lewis Hamilton, 2020 Belçika Grand Prix’sini usulüne uygun olarak kazandı. Ancak en hızlı yarış turu Daniel Ricciardo tarafından Renault’da kaldı.

Pierre Gasly (AT02-05, Car 10)

İlk Antrenman Seansı – En iyi tur: 1:45.699, s. 3Rd, 20 tur
İkinci Antrenman Seansı – En iyi tur: 1:44.965, pos.lik, 17 tur

“Yaz tatilinden sonra, özellikle Spa gibi harika bir pistte tekrar yarışacağım için gerçekten mutluyum. Bu hafta sonu mümkün olan en iyi başlangıcı yapmak bizim için önemliydi ve bence bugün P3 ve P5’i bitirerek bunu yaptık.

Yarına odaklanmamız gereken alanları biliyoruz, tabii ki her zaman bulmak için ekstra hız var. Burada, Spa’da hava çok değiştirilebilir, bugün farklı koşullarla gördük ve yarın yağmur olabilir, bu yüzden buna da hazırlıklı olmalıyız.

Sahip olduğumuz temel işe yarıyor gibi görünüyor ve yarınki Elemelerde her şeyin yolunda çalıştığını doğrulayabiliriz.”

Yuki Tsunoda (AT02-06, Araba 22)

İlk Antrenman Seansı – En iyi tur: 1:46.928, sn. 15lik, 19 tur
İkinci Antrenman Seansı – En iyi tur: 1:45.758, sn. 12lik, 17 tur

“Bu hafta sonu ana hedefim tutarlılık ve antrenman seanslarında araçtaki tempoyu arttırmak. Bence şimdiye kadar bu iyi gitti ve performansımızı artırmak için seanslara uyum sağlayabildik.

Takım olarak, temponun orada olduğunu görebilirsiniz, bu yüzden yarınki Elemeler öncesinde gelişmeye ve güven kazanmaya devam etmem gerekiyor.

Buradaki hava değişiklikleri Spa için oldukça geleneksel, sürüş kesinlikle oldukça zor, ancak son birkaç yıldır bu pistten harika anılarım var, bu yüzden özellikle bir Formula 1 aracında tekrar burada sürüş yapacağım için heyecanlıyım.” dedi.

Jonathan Eddolls (Baş Yarış Mühendisi)

“Soğuk, nemli ve zor olmak üzere her zamanki Spa koşullarıyla karşı karşıya kaldık, ancak oldukça kuru iki seansla geldik, bu yüzden bugün iyi bir koşu yapmayı başardık. Yuki için, buraya ilk kez bir Formula 1 aracıyla geldiği için hız yapması son derece önemliydi.

Tur zamanını bir araya getirme, arabaya olan güvenini geliştirme durumuydu ve FP1 ve FP2 arasında iyi adımlar attı. Pierre’in arabasında sabah seansı sırasında bazı aero testleri yaptık ve orada bazı önemli verileri toplayabildik. Daha sonra öğleden sonraya doğru geliştirebildiğimiz iyi bir kurulum yönüne sahip olduk.

Bence zaman çizilerinde bugün burada oldukça iyi bir performans sergilediğimizi görebilirsiniz, özellikle de kısa vadede, ve şimdiye kadar bundan memnunuz. Bu öğleden sonraki iki kırmızı bayrak nedeniyle, kimse uzun vadeli veri almayı başaramadı.

Ancak tamamlayabildiğimiz birkaç turda, Pazar günkü yarış öncesinde en çok odaklanmamız gereken alanın bu olduğunu düşünüyoruz.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir