Formula 1 motorlarının normal yaz tatilinden sonra tekrar alev alma zamanı geldi.

0

Formula 1 motorlarının normal yaz tatilinden sonra tekrar alev alma zamanı geldi. Gerçekten de, bu hafta sonu Belçika Grand Prix’sinde güzel Spa-Francorchamps pistinde yarışıyoruz.

Kısa bir tatilden sonra, sürücülerimiz Belçika, Hollanda ve İtalya’da art arda üç yarışla üçlü kafa vuruşunun ilk bölümü olan sezonun on ikinci turuyla mücadele etmeye hazırlar.

Pierre Gasly:

“Bir sürücü olarak, piste geri dönme zamanı gelene kadar son yarış sonucunuzu yansıtabilirsiniz. Budapeşte’deki sonuç, yaz tatilinde tadını çıkarabildiğim için sezonun ilk yarısını bitirmenin en iyi yoluydu.

Gerçekten iyi bir Eleme yaptık, beşinci en hızlı, bu yüzden ilk iki takımın arkasındaki “dinlenme” nin ilki. Yarışta, bir kez daha şansım yaver gitmedi, ilk virajdaki kaostan kaçınmak için geri düştüm.

Bu, Eleme performansımızdan en iyi şekilde çıkamayacağımız anlamına geliyordu. Ama neredeyse sondan karşı koyduk, beşinci bitirmek için büyük bir mücadele verdik. Her iki otomobille de puan puanlamak önemliydi ve benim için, Sürücüler klasmanında sekizinci sırada yer alarak molaya girmek de çok tatmin edici bir başarıydı.

Macaristan’dan, eğlenceli ve dinlendirici bir zaman geçirmek için diğer bazı sürücülerle buluştuğum İspanya’ya doğrudan gittim ve bundan sonra çocukluğumdan beri sahip olduğum arkadaşlarımla zaman geçirdiğim.

Genellikle dinleneceğim ama aynı zamanda antrenman programıma ayak uyduracağım Fransa’ya geri döndüm, çünkü fitness yılın çok yoğun ikinci yarısında önemli olacak. Kendimi buna hazır hissediyorum!

Spa’ya geri dönmek, tekrar yarışmaya başlamak için güzel bir yoldur. Spa en sevdiğim parçalardan biri, seviyorum ve burada her zaman iyi yaptım. Özellikle ilk galibiyetimi burada tek kişilik bir koltukta aldığımı hatırlıyorum.

Yani, 2019’u ve Anthoine’e (Hubert) bağlı duyguları asla unutamayacak olsak bile, birçok iyi hediyelik eşya. Pist düzeni inanılmaz ve genellikle iyi yarışlar üretir.

Umarım sezonun bu ikinci bölümüne, Macaristan’da kaldığımız yerden devam ederek, keyifli bir yaz tatilinden sonra, önümüzdeki çok yoğun zaman için, özellikle üçlü başlıklar için tamamen şarj olarak başlayabiliriz.”

Yuki Tsunoda:


“Sezonun ilk yarısı genel olarak gerçekten ilginç ve keyifliydi, bununla ilgili birçok şey benim için beklenmedikti. Sezon başlamadan önce düşündüğüm şeyle pek uyuşmadı.

Çok fazla iniş ve çıkış vardı ve zaman zaman performansım çok tutarsızdı. Ama genel olarak oldukça mutluyum çünkü puan almayı başardım ve Scuderia AlphaTauri’nin bu yıl şimdiye kadarki her yarışta puan toplayan tek takım olmasına yardımcı oldum. Yılın ikinci yarısına başlarken bunu devam ettirmeliyiz!

Macaristan’dan sonra, Hungaroring korelasyonunu yapmak ve sonraki üç piste bakmak için doğrudan Milton Keynes’teki simülatöre yöneldim.

Sonra İtalya’ya gittim ve Faenza’daki fabrikaya çok yakın olan yeni evimi sıralamak için zaman harcadım. Kesinlikle bir molaya hazırdım ve bundan zevk aldım.

Spa’da tekrar yarışmaya başlamamız harika, çünkü bu pistten çok güzel anılarım var. Formula 2’de geçen yıl, pole pozisyonundan başlayarak Uzun Metraj Yarışı’nı kazandım ve bundan önceki yıl Formula 3’te, kategorideki ilk podyumumu burada aldım.

Pisti seviyorum, bu yüzden dört gözle bekliyorum ve ilk kez bir Formula 1 aracında ekstra özel hissedecek pistlerden biri olacağını düşünüyorum, bir F1 aracının Eau Rouge’dan nasıl geçtiğini görmek özellikle ilginç bir deneyim olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir