Guanyu Zhou, 2022 için Alfa Romeo için yaşışacak

0

Alfa Romeo, Guanyu Zhou’nun 2022 sezonu için yarış pilotu olarak takıma aldığını açıkladı.

FIA F2 Şampiyonası’nda birden fazla yarış galibi olan Çinli genç, gelecek sezonun Bahreyn’deki açılışı için gridde sıraya girerken F1’deki ilk maçına çıkacak.

Çin’den gelen ilk Formula 1 yarış pilotu olan Zhou, ülkesinin motor sporları tarihinin önemli bir sayfasını yazacak bir öncü.

Formula 1’e giden yolu, yolu belirlemek için doğrudan bir rol modeli olmayan, ancak kendi yeteneklerine ve ailesinin sarsılmaz desteğine olan kararlı güveni ile özveri ve bağlılıktır.

Kariyerinde her seviyede yarış deneyimi yaşayan 22 yaşındaki Zhou, bir süredir çoğu F1 takımının radarındaydı.

Formula 1’in besleyici serisi olan Euro F3 ve F2’de yarış zaferlerini kazanmadan önce 2015’te İtalyan F4’te ikinci oldu.

Özellikle 2021, şu anda F2’de sıralamalarda ikinci sırada yer alan ve Suudi Arabistan ve Abu Dabi’de sezonun son iki etkinliğinde şampiyonluk için bir meydan okumaya hazır olan sürücü için çığır açan bir yıl oldu.

Zhou, Valtteri Bottas ile birlikte son derece rekabetçi bir kadroyu tamamlayarak miras ve geleneğe sahip bir takıma katılacak:

Bu gençlik ve deneyim kombinasyonu, sporun tamamen yeni bir dizi düzenlemeyi benimsediği ve tüm takımların zafer arayışlarına sıfırdan başladığı bir zamanda Alfa Romeo Racing ORLEN’i ileriye itmeye hazır olacak.

2022 için eksiksiz bir yarış sürücüsü kadrosuna sahip olan takım, artık bu yeni döneme güvenle başlamaya hazır. Alfa Romeo Racing ORLEN’e hoş geldiniz, Zhou! diyerek duyurdu takım anlaşmayı.

Frederic Vasseur

F2’deki sonuçlarının gösterdiği gibi çok yetenekli bir sürücü ve yeteneğinin Formula 1’de daha da gelişmesine yardımcı olmayı dört gözle bekliyoruz.

2022 için kadromuzla gurur duyuyoruz ve Zhou’nun Valtteri ile çok başarılı bir ortaklık kuracağından eminiz. Ayrıca takıma katılacak tüm yeni Çinli taraftarları ağırlamayı dört gözle bekliyoruz dedi.

Alfa Romeo Racing ORLEN tarihi bir marka ve Formula 1 ruhunu barındıran bir marka ve sporumuzun deneyimini Çin’de harika bir hale getirmek için elimizden geleni yapacağız.”

“Guanyu Zhou’yu Alfa Romeo Racing ORLEN’de ağırlamak bir zevk.

Frederic Vasseur

Guanyu Zhou, 2022 sürücüsü Alfa Romeo Racing: “Tutkulu olduğum bir sporda olabildiğince yükseğe tırmanmanın küçük yaştan itibaren hayal ettim ve şimdi rüya gerçekleşti.

Formula 1 yarış kariyerime ikonik bir takımla, geçmişte Formula 1’e çok fazla genç yetenek sokmuş bir takımla başlamak benim için bir ayrıcalık.

Şimdi rüyam gerçekleşti.

Guanyu Zhou

Valtteri Bottas’ta kendini kanıtlamış, dünya çapında bir yeteneğin yanı sıra sporumun zirvesi olan Formula 1’in muazzam mücadeleye iyi hazırlanmış hissediyorum.

Bu fırsat için Alfa Romeo Racing ORLEN ekibine teşekkür etmek istiyorum. Gelecek yıl hedef mümkün olduğunca çok ve mümkün olduğunca çabuk öğrenmek olacak.

Formula 1’deki ilk Çinli sürücü olmak, Çin motor sporları tarihi için bir atılım. Birçok umudun bana bağlı olacağını biliyorum ve her zaman olduğu gibi bunu daha iyi olmak ve daha fazlasını başarmak için motivasyon olarak alacağım.” dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

DTM Hakkında Bilmen Gereken 10 Şey

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir