Brezilya Grand Prix’si mutlak bir gerilim ve sporumuz için harika bir reklamdı

0

Alfa Romeo Racing ORLEN, Kimi Räikkönen’in 12 puanla brezilya Grand Prix’sinde mücadele eden bir ekran üretti. 

Pit şeridinden başladıktan sonra ve Antonio Giovinazzi onu 14’te evine kadar takip etti. Sonuç takıma puan getirmedi, ancak rakiplerimize karşı sayısız savaşla birlikte yolda gösterilen tempo ve mücadele, takımın Pazar günü ilk on finiş için mücadele etmeye devam ediyor.

“Kendi sonucumuzdan bağımsız olarak, Brezilya Grand Prix’si mutlak bir gerilim ve sporumuz için harika bir reklamdı.

Frédéric Vasseur

Antonio ile P13’ten başlayıp Kimi ile pit şeridinden başlayarak, dünkü sprintten sonra aracının bazı bileşenlerini değiştirmeyi seçtikten sonra, puanlarda olmak için işimizin kesileceğini biliyorduk.

Yine de, iyi bir mücadele verdik, iyi sayıda savaş yaptık ve iyi duraklar ve iyi tempo ile elimizden gelen kadar iyi bir yarış yaptık.

Sonunda, P12 ve P14’te çizgiyi geçmek bu şartlarda yapabileceğimiz en fazla şeydi. Puan alamasak bile, ilk on için mücadele ettiğimizi gösterdik ve önümüzdeki Pazar günü Katar’dan başlayarak yılın son üç yarışında puan hedeflemeye devam etmeyi umut edebiliriz.”

Kimi Räikkönen (araba numarası 7): Alfa Romeo Racing ORLEN C41 (Şasi 05/Ferrari)
Yarış sonucu: 12. En hızlı tur: 1:12.621 (Tur 54)
Lastikler: Yeni Orta (28 tur) – Yeni Sert (24 tur) – Yeni Orta (18 tur)

“Araç bugün oldukça güzel hissettim, hafta sonu herhangi bir zamanda olduğundan çok daha iyi: birkaç şeyi değiştirdik, bu yüzden pitlane’den başladık, ancak iyi bir kurtarma sürüşü üretebildik.

Sekiz yer uydurduk, ki muhtemelen bugün yapabileceğimiz en fazla şeydi, ama şampiyonluk için puana ihtiyacımız var ve onları alamadık.

Sonuç olarak, doğru karardı, ama biraz eksik kaldık. Olumlu olan, son birkaç yarışta sahip olduğumuz araçla aynı iyi hissi yaşadık, bu yüzden umarım bu formu son üç turda tutabiliriz ve bazı iyi sonuçlar alabiliriz.”

Antonio Giovinazzi (99 numaralı araç): Alfa Romeo Racing ORLEN C41 (Şasi 03/Ferrari)

Yarış sonucu: 14. En Hızlı tur: 1:14.227 (Tur 44)

Lastikler: Yeni Orta (29 tur) – Yeni Sert (13 tur) – Yeni Orta (28 tur)

“Yarışın ilk bölümü kötü değildi, iyi tempom vardı ve ilk onun hemen dışında savaşta olabilirdim. İlk kez durduk ve sonra Stroll ve Russell’ın arkasında kaldık, sonra tekrar pite girdik ama yine Russell’ın arkasında kaldık. Hepimiz buradan geçmenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz ve o pozisyona geldikten sonra yapabileceğim pek bir şey yoktu.

Beklediğim pazar günü değil, ama umarım gelecek hafta daha iyisini yapabiliriz.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir