Antonio Giovinazzi 15. Takım arkadaşı Kimi Räikkönen, 18’inci

0

Alfa Romeo Racing ORLEN, Antonio Giovinazzi’nin 15.nci, Takım arkadaşı Kimi Räikkönen, 18’incilik belirledi Yarınki yarış zamanı.

Avusturya dağlarındaki sıcak bir pistte, 50C’nin kuzeyindeki devre yüzey sıcaklıkları ile sürücüler cızırtılı bir sıralama seansına katıldılar.

Spielberg pisti, takvimin en kısa pistlerinden biri ve bir dakikadan az bir süreye denk gelen bir turla, trafikte doğru alanı bulmak ve lastikleri doğru çalışma penceresine yerleştirmek çok önemliydi.

Boşlukların minimum olması beklenirken Antonio, sıralama turlarının ilk bölümünü temizlemek için iyi bir tur attı. Kimi, Finn için zorlu bir seansta daha önceki kayıplardan biriydi ve yarışa P18’de iki Haas otomobilinin önünde başlayacak.

Q2’de Antonio hem orta hem de yumuşak lastiklerle koşmayı denedi. Her üç alıştırma seansında da mükemmel sonuçlar belirledikten sonra, İtalyan sonunda 15 bitirdi. P12’den sadece küçük bir 0.11’lik.

Ancak Spielberg pistindeki son yarışlar yoğun bir iş oldu ve yarının eskisi gibi olmayacağına inanmak için hiçbir neden yok. Eğer yarış fırsatları ateşlerse, bunlardan en iyi şekilde değerlendirmeye hazır olmalıyız.

Frédéric Vasseur: “Üç antrenman seansında gerçekten güçlü sonuçlardan sonra, bu öğleden sonraki sonuç bizi biraz karışık bir hisle bırakıyor. Bir yandan, Q2 görünüm serimize devam ediyoruz ve öndeki araçlara ne kadar yakın olduğumuzu biliyoruz dedi.

Antonio, P12’den onuncudan biraz daha uzaktaydı ve bu P15’ten çok daha iyi görünürdü, ancak böyle bir pistin etrafındaki şeyler de öyle. Kimi yarın işini halledecek, ama talihin burada ne kadar çabuk değişebileceğini gördük, bu yüzden hala savaşacak her şey var.

”Yarın keskin olmamız gerekecek ve yarış yağmurlu gerçekleşirse gerçekten her şey olabilir.”

Frédéric Vasseur

Kimi Räikkönen

“İyi bir tur atamadım ve bu sonuç. İstediğimiz bu değil elbette, ama durum bu. Olduğumuz yerden başlamak kolay olmayacak ama yarın bundan ne yapabileceğimize bakacağız.”

Antonio Giovinazzi

“Bugünden oldukça emindik, bu yüzden P15 gerçekten beklediğimiz gibi değil. Gerçekten güçlü bir Cuma geçirdik ama bugün diğer takımlar bizden biraz daha fazlasını bulmuş gibi görünüyor.

İyi bir tur attığını ancak ne yazık ki bu Q3’e girmek için yeterli değildi diyen Antonio Yine de yarın için hala iyimserim: yarış tempomuz dün kötü görünmüyordu ve bu, sollama yapabileceğin bir pist.

Yarışa odaklanmalıyız, bakalım ne kadar hava alacağız. İlk 10’a yaklaşıp puan mücadelesi verebileceğimizi biliyoruz dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir