Alfa Romeo için Zandvoort’ta coşkulu ama sonunda şanssız bir hafta.

0

Alfa Romeo Racing ORLEN, Antonio Giovinazzi ve Robert Kubica’nın 14’te bitirdiği gibi Zandvoort’ta coşkulu ama sonunda şanssız bir gün geçirdi.

2021 Hollanda Grand Prix’sinde. Hem Antonio hem de Robert ışıklardan bayrağa kadar savaştıkça, takımın lehine oynamayan koşullar ve bölümler nedeniyle deneme eksikliğinden kaynaklanan bir sonuçtu.

Cumartesi günü çok olumlu bir performansın arkasında – aslında takımın hibrit dönemdeki en iyi sıralama hakkı, lider araba sadece% 1.02 ile pole – Antonio P7’de başladı ve birinci sıradaki yerini korudu.

Açılış aşamalarında Sainz ve Alonso ile talihsiz temaslar, Alfa sürücüsünün birkaç sıra düşmesine neden oldu.

Ancak ilk stint’i için P10’a iyi yerleşti. Kimi Räikkönen‘in yerine FP3’den hemen önce draft edilen Robert, temiz bir başlangıç yaptı ve yarış boyunca önce Sebastian Vettel ve ardından Nicholas Latifi ile bazı güzel savaşlara katılarak iyi bir pozisyon aldı.

Pitstop’una kadar puanlarda koşan Antonio, pite yaptığı ziyaretten sonra, bir delinmenin onu erken ikinci lastik değişimine zorladığı yarıştan sadece altı tur sonra çözüldüğünü gördü.

Arka kısma tekrar katılarak, bazı yerleri telafi edebildi, sonunda 14 ncü bitirdi. Son turda Latifi’ye iyi bir pas atarak yeri mühürleyen takım arkadaşı Robert’ın bir sıra önünde.

Takım için duygusal bir hafta sonunda, coşkulu bir performansla, tüm kalbimizle karşılık verdik. Şans bizim tarafımızda değildi, ancak Antonio’nun sıralama performansı ve Robert’ın cesur yarışı gibi yükseklerle takımın zorluklara karşı koymak için bir araya geliş şekli.

Sezonun geri kalanı için bir cesaret verici olarak yorumlayan takımdan teknik heyet ve sürücülerin neler söylediğine de bir bakalım.

Takım Müdürü Alfa Romeo Racing ORLEN Frédéric Vasseur:

“Şansın bizim tarafımızda olmadığı, talihsiz bir dizi duruma karşı kaybedilen potansiyel iyi bir sonuçla dolu bir gündü.

2014’ten bu yana en iyi sıralama performansımızın arkasında, iyi bir yarış çıkarabileceğimizden emindik. Ne yazık ki, Antonio açılış aşamalarında bir temas yaşadı ve bunun sonucunda birkaç pozisyon kaybetti.

Pit stoptan sadece birkaç tur sonra bir delinme yaşadığında ve yeni bir lastik seti için geri dönmek zorunda kaldığında yarışı daha da tehlikeye girdi.

Bundan sonra, birkaç yeri kurtarmak için iyiydi, ancak ilk on ulaşılamaz kaldı. Robert iyi bir yarış çıkardı, bazı eğlenceli savaşlarla ve Latifi’ye yaptığı son tur pası, yarışı sona ulaştırmanın güzel bir yoluydu.

”14’te bitiriyoruz. ve 15 daha fazlasını hak edeceğimiz bir hafta sonunda.”

Frédéric Vasseur

Antonio Giovinazzi (99 numaralı araç): 

Alfa Romeo Racing ORLEN C41 (Şasi 05/Ferrari)

Yarış sonucu: 14.

En Hızlı tur: 1:15.125 (Tur 66) Lastikler: Kullanılmış Yumuşak (27 tur) – Yeni Orta (6 tur) – Yeni Sert (37 tur)

“İyi bir pozisyondan iyi bir başlangıçtı, ancak zaten ilk turda Fernando ile temas kurdum ve bazı yerleri düşürdüm.

Hala ilk 10’daydık ve sağlam görünüyorduk, ama sonra bir delinme yarışımızı tehlikeye attı. O zamana kadar gerçekten iyi bir hafta sonu olmuştu ama yarış sırasındaki bu kötü şans, puan alamamamız anlamına geliyor.

Şimdi tamamen kendi yarışım olan Monza’ya odaklanıyoruz: Tüm Tifosi’lere iyi bir gösteri yapmayı dört gözle bekliyorum.”

Robert Kubica (araba numarası 88):

Alfa Romeo Racing ORLEN C41 (Şasi 02/Ferrari)
Yarış sonucu: 15. En hızlı tur: 1:15.442 (Tur 44)
Lastikler: Yeni Orta (40 tur) – Yeni Sert (30 tur)

En son tam bir yarış mesafesi yaklaşık iki yıl önce Abu Dhabi’de yaptım, ancak sonunda iyi bir yarıştı ve hatta bazı eğlenceli savaşlar yaptım.

Muhtemelen herkes sarı bayraklı, güvenlikli arabalarla kaotik bir yarış bekliyordu, ancak bunların hiçbiri olmadı.

Yine de Sebastian [Vettel] ile iyi bir mücadele etmeyi ve ardından Latifi’yi yakalamayı ve onu son turda geçmeyi başardım, bu eğlenceliydi.

“En zorlu, en fiziksel pistlerden birinde adım atmak kolay olmasa bile yarışımdan oldukça memnunum.

Robert Kubica

Sahip olduğum hazırlık miktarı göz önüne alındığında, yarışın gidişatından çok memnunum ve takımın bana tekrar ihtiyacı olursa hazırım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir