Yamaha, 2022’de Yepyeni R7 Avrupa Serisi ve SuperFinale Etkinliğini Başlattı

0

Yamaha, 2022’de Yepyeni R7 Avrupa Serisi ve SuperFinale Etkinliğini Başlattı Yamaha Motor Europe, 2022’de yepyeni Yamaha R7 Supersport bisikletinin yer aldığı benzersiz bir yarış etkinliğini duyurmanın heyecanını yaşıyor.

Yamaha R7 Serisi Avrupa SuperFinale, 2022 FIM Superbike Dünya Şampiyonası‘nın son turlarından birinde gerçekleşecek ve Yamaha’nın Avrupa’daki şubeleri tarafından düzenlenen ulusal R7 Kupaları ve Mücadeleleri’nden en iyi 30 sürücüye yer verecek.

Hızlı, çevik ve R Serisi sabit arkadaşlarıyla aynı agresif stile sahip olan 689cc çift silindirli Yamaha R7, spor performansını günlük eğlenceyle birleştirirken, bisiklet için özel olarak tasarlanan GYTR performans parçalarının kullanılabilirliği onu yarış için ideal bir temel model haline getiriyor.

2022’de Avrupa çapında çıkış yapacak olan Yamaha R7 Cup serisi, Yamaha şubeleri tarafından yönetilecek ve hem mevcut yarışçılar hem de pist günlerinden daha rekabetçi bir arenaya geçmek isteyen sürücüler için uygun maliyetli ve erişilebilir bir yarış serisi sunmak için özel olarak tasarlandı, ancak aynı topluluk duygusuna sahip.

Çeşitli Yamaha R7 Kupaları’nda etkileyici olan 30 sürücü, FIM Superbike Dünya Şampiyonası’nın son Avrupa turlarından birinde düzenlenecek sezon sonunda R7 Serisi Avrupa SüperFinale’ye davet edilecek.

Sürücüler, Cumartesi günü iki yarış için piste çıkmadan önce Cuma günü antrenmanı ve sıralama turlarını tamamlayacaklar. 2022’de Yepyeni R7 Avrupa Serisi ve SuperFinale Etkinliği

Ancak Yamaha R7 Serisi Avrupa SuperFinale sadece yarışla ilgili değil, aynı zamanda katılımcılar için ömür boyu sürecek anılar yaratmakla da ilgili.

SuperFinale sürücüleri, WorldSBK’nin yıldızlarıyla bir padok paylaşmanın yanı sıra, üç Dünya Şampiyonası sınıfında da Yamaha’nın sürücüleriyle tanışacak ve sohbet edecek.

Yamaha personeli, bazı tanınmış yüzlerin yanı sıra iki yarış için kendilerini gridde sıraya girmiş bulabilecek tüm sürücülere koçluk ve tavsiyelerde sunmak için hazır olacak.

Yamaha R7 Serisi Avrupa SuperFinale’in yeri ve tarihi ve her Avrupa ülkesindeki çeşitli R7 Kupalarının takvimleri çok yakın gelecekte açıklanacak.

Paolo Pavesio

Pazarlama ve Motor Sporları Direktörü, Yamaha Motor Avrupa

Ulusal R7 Kupaları ve R7 Serisi Avrupa SuperFinale’in arkasındaki konsept, yarış merdiveninde ilerlemek isteyen genç yarışçılar için özel olarak tasarlanmadıkları için diğer yarış serilerimizden farklıdır.

Bunun yerine, öncelikle eğlenmek için yarışmak veya pist günlerine katıldıktan sonra adım atlamak isteyen sürücüler için uygun maliyetli ve erişilebilir olacak şekilde tasarlanmıştır.

Amaç, yaşları veya geçmişleri ne olursa olsun binicilere misafirperver hissettiren gerçek bir topluluk ruhuna sahip bir seri oluşturmaktır.

Babamın çocuklarının yanında yarışabileceği bir dizi ve bir etkinlik ya da arkadaşları sonunda kimin en hızlı olduğunu kanıtlamak için yarışabilir.

Ancak yarışla ilgili olduğu kadar zevkle de ilgili olsa da, sezon sonunda Yamaha R7 Serisi Avrupa SuperFinale gridinde yer almak için yarışan sürücüler olarak pistte gerçek bir rekabet göreceğimizden eminiz!

Resim Küçük Resmi

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir