Nozane, 2022 WorldSBK Sezonu Boyunca Yamaha ile Devam Edecek

0

Nozane, 2022 WorldSBK Sezonu Boyunca Yamaha ile Devam Edecek

Yamaha Motor Europe, 2022 kampanyasının sonuna kadar sözleşme uzatması ile Superbike Dünya Şampiyonası’nda Kohta Nozane’yi ikinci bir sezon boyunca elinde tutacağını duyurmaktan mutluluk duyuruz diyerek açıkladılar 2022 de devam edecek olan sürücülerini.

Yamaha Moto Co., kariyeri boyunca Nozane’yi destekledi ve 2020’de JSB1000 All-Japan Championship şampiyonluğunu kazandıktan sonra, gelecek vaat eden Japon yetenek 2021’de Yamaha ile WorldSBK gridine katıldı.

Pistler, Pirelli lastikleri ve WorldSBK-spec Yamaha R1 deneyimi olmamasına rağmen, Nozane ilk sezonu boyunca etkileyici bir ilerleme gösterdi. 25 yaşındaki oyuncu, Aragón’daki ilk hafta sonunda ilk 10’da yer alırken, özellikle İspanya’da Barcelona turunda göz doldurdu.

Arjantin’in Circuito San Juan Villicum ve Endonezya’daki yepyeni Mandalika Uluslararası Sokak Pisti’nde iki raunt kala Nozane, sıralamalarda en yüksek sırada yer alan üçüncü çaylak oldu ve Bağımsız Biniciler şampiyonasında beşinci sırada yer alıyor.

Andrea Dosoli

Yamaha Motor Europe Yol Yarışı Müdürü

Kohta, WorldSBK şampiyonasındaki ilk sezonu boyunca gerçekten büyük bir ilerleme gösterdi. Yeni devrelere, gridin çoğunun aşina olduğu pistlere, yeni lastiklere ve alıştığı şeye farklı bir bisiklete uyum sağlamak kolay değil.

Buna rağmen, gelişme şeklinden etkilendik ve son yarışlarda bazı umut verici performanslar gösterdi. Gelecek yıl, Kohta’nın bu yıl bazı yarışlarda yapabileceğini gösterdiği gibi düzenli olarak ilk 10’da mücadele ederek bir sonraki seviyeye ulaşabileceğinden eminiz.

”Bu yüzden onu bir sezon daha bizimle birlikte aramızda gördüğümüz için çok mutluyuz” dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir