Arjantin’de Toprak Razgatlıoğlu’ndan Zafer, Can Öncü’den Çifte Podyum

0

25. yaşını Arjantin’deki ilk yarışta aldığı zaferle kutlayan Toprak, şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı. Can Öncü ise hafta sonunda çifte podyum sevinci yaşadı.

Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası’nın 12. ayağına ev sahipliği yapan Arjantin’de şampiyonluk için piste çıktı ve cumartesi günkü yarışta zafere ulaşarak puan farkını 29’a çıkarmayı başardı.

İlk Yarış (16 Ekim 21:00)

Yarışın grid’inin belirleneceği Superpole’de en hızlı tura 1:37.617 ile Scott Redding imza atarken, Toprak Razgatlıoğlu ise rakibinin sadece 0.183 saniye gerisinde yer aldı.

İlk çizginin son ismi ise Axel Bassani oldu.Beş kırmızı ışığın sönmesiyle beraber mükemmel start alan Toprak Razgatlıoğlu ilk viraja lider girdi.

Aynı virajda motosikletinden düşen Scott Redding son sıraya gerilerken, Jonathan Rea ise ikinci sıraya kadar yükseldi.

Yarışın ilk turlarında Toprak ile Rea arasındaki fark iki saniyenin üstüne kadar çıktı. Bu ikilinin arkasında sırasıyla Axel Bassani, Alex Lowes, Michael Ruben Rinaldi ve Toprak’ın takım arkadaşı Andrea Locatelli yer aldı.

21 turluk yarışın ortası geçilirken Toprak temposunu koruyarak farkı üç saniyenin üstüne çıkardı. Rea’in ısrarlı takibi sürerken yarışın ilk virajında motosikletinden düşen Scott Redding 14. sıraya kadar yükselmeyi başardı.

Son beş tura girilirken Toprak aradaki farkı açmayı sürdürdü. Toprak’ın kusursuz performansına karşılık veremeyen Rea de ikinci sıradaki yerini korudu.

Toprak’ın takım arkadaşı Locatelli ise yedinci sıraya kadar geriledi.Arjantin’deki ilk yarış gününde doğum gününü kutlayan Toprak, ilk virajda aldığı liderliği yarış sonuna kadar sürdürdü ve Rea ile arasındaki farkı 29’a çıkardı.

Podyumun diğer basamaklarında ise Rea ve Rinaldi yer aldı.

Dünya Supersport Şampiyonası (16 Ekim 19:30)

Can Öncü sezonun 11. ayağına ev sahipliği yapan Arjantin’deki ilk yarışa dördüncü sıradan başladı. Enfes bir kalkış gerçekleştiren Can ilk virajında liderliğe yükseldiği yarışı üçüncü sırada tamamlayarak bu sezon ikinci kez podyuma çıkma sevinci yaşadı. Yarışın galibi ise Fransız sürücü Jules Cluzel oldu.

İkinci Yarış (17 Ekim 21:00)

Dünya Superbike Şampiyonası’nda pazar günkü ikinci yarışın grid’i Superpole yarışıyla belirlendi. Müthiş bir mücadeleye sahne olan yarışı Scott Redding’in sadece 0.046 saniye önünde tamamlayan Toprak Razgatlıoğlu zafer ulaştı.

Toprak Razgatlıoğlu ilk virajlarda yerini korurken, dokuzuncu virajda Jonathan Rea öne geçti ancak bir sonraki virajda Toprak liderliği yeniden devraldı.

İlk turdaki bu müthiş çekişme yarışın nasıl geçeceğinin habercisiydi.İlk turlarda liderlik Toprak ve Rea arasında sık sık el değiştirirken, bu ikilinin mücadelesini Axel Bassani ve Scott Redding yakından takip etti.

Öyle ki bir ara kısa süreliğine de olsa Scott Redding liderliğe yükseldi.Yarışın üçte birlik kısmı geriden kalırken Toprak, Redding ve Rea üçlüsü arasındaki kıyasıya mücadele sürüyordu.

Daha sonra liderliği devralan Redding, son 10 tura girilirken aradaki farkı bir saniyeye çıkarmayı başardı.Son turlara doğru Redding aradaki farkı açarak birincilik için fazlasıyla rahatladı.

Onu sırasıyla Rea, Toprak ve Bassani takip ediyordu. Yarışın kalanında yüksek temposunu koruyan Toprak ikinciliği kovalamaya devam etti.

Arjantin’deki ikinci yarışta zafer Redding’in oldu. Hafta sonu boyunca ilk yarışta ve Superpole yarışında zafere ulaşıp ikinci yarışı üçüncü bitiren Toprak, sezonun Endonezya’daki son ayağına 30 puan önde gitmeyi başardı.

Dünya Supersport Şampiyonası (17 Ekim 19:30)

Pazar günkü ikinci yarışa dördüncü sırada başlayan Can Öncü, önündeki Steven Odendaal ve Manuel Gonzalez ikilisinin ilk virajda temas edip düşmesiyle beraber ikinciliğe yükseldi.

Yarış boyunca Jules Cluzel’i yakından takip eden Can, yarışı ikinci sırada bitirerek kariyerinin en iyi derecesine imza attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/76fa6774f363eb95f4553039fcc3d19f.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130