Yoluç Barcelona’da Şanssızdı

0

Charlie Eastwood ve Harry Tincknellile birlikte 2021 European Le Mans Series’de Pro-Am kategorisinde Racing Team Turkey adına mücadele edecek temsilcimiz Salih Yoluç 17-18 Nisan tarihlerinde Katalunya’da yer alan Barcelona pistindeydi.

Sıralama turları sonunda sekizinci sırayı elde eden ekip, aynı zamanda Pro-Am kategorisinde ikinci sırada yer adlı. 4 saatlik zorlu yarışın ilk saatinde şanssız bir temas yaşayarak büyük zaman kaybeden Yoluç ve takım arkadaşları sezonun ilk yarışını kategorilerinde altıncı sırada tamamladı.

Yarışna ardından kendi sosyal medya hesabından bir açıklmaa yapan Yoluç,  galibiyet ve podyum mücadelelerinin ilk saat içerisinde bittiğini belirterek, “Tam atak yaparken piste çıkan güvenlik aracı nedeniyle, önümdeki aracı geçmemek için erken frene basmak zorunda kaldım, o da beni göremedi. Güvenlik aracı 1 saniye önce çıksa atak yapmazdım, 1 saniye sonra çıksa önümdeki rakibi geçmiş olurdum. O noktada araç hasar aldı, bir de üstüne pitte start motoru bozulunca maalesef artık sadece yarışı bitirmek için piste çıktık. Tüm sorumluluk benim, yine de sabırlı olup önümdeki rakibimi geçmek için beklemeliydim. Ancak bir gerçek var ki, yarın yine aynı durum olsa (güvenlik aracı harici) aynı atağı yaparım. Önümüzdeki yarış daha güçlü şekilde geri döneceğiz.” dedi.

2021 European Le Mans Series’de ikinci ayak 16 Mayıs günü 4 saat üzerinden Red Bull Ring pistinde koşulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir