Toprak Razgatlıoğlu Misano Testlerinde Pist Rekorunu Kırdı

0

Dünya Superbike Şampiyonası için hazırlıklar sürüyor. Misano testlerinde temsilcimiz Toprak Razgatlıoğlu, üstün performansıyla göz doldurdu.

Red Bull sporcusu Toprak’ın mücadele ettiği SüperBike Şampiyonası’nda sezon mayıs ayında başlayacak. Ancak takımlar ve pilotlar sezon öncesi testlerinde boy göstermeye başladılar.

İtalya’nın Misano pistindeki iki günlük testler, yeni sezon için motosikletlerin ne aşamada olduğunu görmek için iyi bir fırsat sunarken, sürücülerin de form durumunu gözler önüne serdi. Temsilcimiz Toprak Razgatlıoğlu ise gösterdiği performansla takdir topladı. Toprak, Scott Redding’in önünde ilk günün en hızlısı olurken, 1:34.265 derecesiyle resmi pist rekorunun üzerine çıkmayı da başardı.Yamaha’yla Misano pistine ilk kez çıkan Toprak aldığı sonuçlardan memnuniyetini şu sözlerle ifade etti: “Geçen sene İtalya’da yarış yapılmadığı için bu piste çıkma fırsatımız olmamıştı. Yamaha’yla bu piste ilk kez çıktık. Çok hızlı dereceler elde ettik. 2021’e çok iyi bir şekilde hazırlanıyoruz.”

Toprak, ikinci günde ilk günden daha iyi bir dereceye imza atarak güçlü performansını sürdürdü. Günün sonunda, elde ettiği en iyi tur zamanı 1:33.886 olan Toprak, Michael Ruben Rinaldi’nin hemen ardında ikinci en hızlı olmayı başardı.

Başarılı test seanslarıyla umut veren Toprak, motosikletiyle gösterdiği uyumu şöyle ifade etti: “Artık ikinci senem olduğu için motosiklete daha iyi uyum sağladım. Takımıma da alıştım ve şu anda bir aile gibiyiz. Testler çok iyi geçti ve motosikletimizin şu anki ayarları gayet iyi bir durumda. Bazı parçaları yeni denemiş olsak da çok iyi geri dönüşler aldık.”Dünya Superbike Şampiyonası takvimi ertelenmiş ve sezonun ilk yarışı olarak 21-23 Mayıs tarihleri için Aragon pisti belirlenmişti. Toprak, tekrar piste çıkacak olmanın heyecanını gizlemiyor.

“Takvimin ertelenmesinin olumsuz bir etkisi olmuyor ama tekrar piste çıkacak olmanın verdiği bir heyecan var. Önümüzde biri Katalunya pistinde, diğer ikisi ise Aragon’da olmak üzere üç test daha var. Biz hazırlıklarımıza devam edeceğiz ama elbette tarihler yaklaştıkça heyecan artıyor.”

Toprak’ın yeni sezondaki en önemli rakiplerinden biri son şampiyon Jonathan Rea olacak. İkili arasında beklenen rekabet sezon sonunda muhtemelen şampiyonu belirleyecek.”Bu sene en büyük hedefimiz Jonathan Rea’yı geçebilmek çünkü Suberbike’ta üst üste şampiyonluklar yaşamış bir isim. Önemli bir çekişme yaşayacağımızı düşünüyorum. Umarım iyi bir savaş verip Dünya şampiyonluğu için iddialı bir konumda oluruz. Hedefim, hayalim, Superbike’ta Dünya şampiyonu olabilmek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir