Yükselen yıldız ve Moto3 çaylak Pedro Acosta ile tanışın

0

Pitlerden başlayarak bir Grand Prix kazandı ve Marc Márquez onu zirveye doğru deviriyor. Bu yüzden Moto3™ yeni çocuğu Pedro Acosta’yı fark etmelisiniz.

Pitlerden başlayarak bir Grand Prix kazandı ve Marc Márquez onu zirveye doğru deviriyor. Bu yüzden Moto3™ yeni çocuğu Pedro Acosta’yı fark etmelisiniz.

Çaylak sezonunda ilk üç Moto3™ yarışından ikisini kazanmış olması. Bir diğeri, Venezuaelan doğumlu İspanyol binicinin pit şeridinden başladıktan sonra Losail Uluslararası Pisti’nde sansasyonel bir şekilde ikinci turu kazandığı Doha Grand Prix’sinde müthiş performansına kaldı.

Üç MotoGP™ sınıfından herhangi birinde tanık olunan öne çıkan sürüşlerden birinde Acosta, elemelerde cezalara maruz kalan diğer altı sürücüyle birlikte pitten başladı ve öne doğru tırpanlamak ve Darryn Binder’ı 0.039 saniye ile geçmeti

Yarış günü uyanıyorum ve asistanım Paco’ya diyorum ki, “Dostum, yapabiliriz!

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ceza ve ardından pit şeridi başlangıcı haberlerinin ardından, Red Bull KTM Ajo sürücüsü sadece ikinci Grand Prix başlangıcına hazırlanırken zaferden tamamen emin değildi. “Takım bana pit şeridinden başlamam gerektiğini söylediğinde, işler biraz karışık görünüyordu,” diye itiraf etti Costa,

“ama yarış günü uyandım ve asistanım Paco’ya dedim ki, “dostum, yapabiliriz!”İnanılmaz insanlarla ve inanılmaz bir ekiple çalıştığınızda her şey daha kolaydır. Yarıştan bir gece önce belki ilk 10’a girebileceğimi ama yarışı kazanamayacağımı düşündüm.”

Costa

Pitlerden başlayarak, Acosta altı pit şeridi başlatan sürücü paketini hızlı bir şekilde yönetmeden önce Sergio Garcia’nın arkasına yerleşti ve turun sonunda lider Gabriel Rodrigo’nun sadece 11 saniye gerisinde kaldı. Sonraki 10 turda Acosta, son turu geçmek ve lider olmak için yarış sonu lideri Binder’ı avlayıp öne geçti.Oradan Acosta hücumdan savunmaya geçmek zorunda kaldı ve son turda deneyimli Petronas Sprinta binicisi Binder’i ustalıkla savuşturdu ve Güney Afrikalı’nın ilk Grand Prix zaferini gerçekten unutulmaz bir şekilde perçinlemek için yoğun baskısına direndi.

Bilenler için, Acosta’nın son performansları sürpriz değil. FIM CEV Moto3™ Gençler Dünya Şampiyonası’nda etkileyici ekranlardan sonra, 2019’da Acosta’ya yeteneklerini gösterme şansı verildi gelecek vaat eden motosiklet sürücülerine sporda isim yapmaları için bir etap sağladı.

MotoGP™ şampiyonu Joan Mir gibi yıldızların hepsi programdan yararlandı ve Acosta, MotoGP™ başarısına tırmanmak en son üst ligde olmak istiyor. Acosta, “Çok eğlendim, Red Bull Rookies Cup benim için her şeydi.” dedi. “2019’da bir sürüşüm olmadı ve bana fırsat verdiler ve her iki yılda da çok şey öğrendiğimi düşünüyorum. “İlk yıl biraz gergindim, ancak ikinci yılda zihinsel yaklaşımımı geliştirdim çünkü sıralamalarda daha rahatladım. Bisikletten uzakta personelle çok eğlendim ve bunlar yarışta hayatımın en iyi iki yılıydı.”

Pedro Acosta posing for a portrait during pre-season testing in Doha, Qatar on March 21, 2021.

“Oradakileri gördün mü dostum Sancho, otuz ya da kırk hantal devi? Onlarla savaşmayı ve onları katletmeyi planlıyorum.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir